Jump to content
Dogomania

ochrona lapek


nefesza

Recommended Posts

No właśnie wczoraj ledwo trochę poprószyło i już dziś chodniki były posypane solą. Moja psica od razu zaczęła na zmianę podnosić łapy do góry. Nie wiem czy ma jakieś wrażliwe łapy (oglądałam i nie widzę jakichś uszkodzeń),bo często, nawet nie przy dużym mrozie, ma problemy i nawet piszczy, siada i nie chce chodzić, a żeby dojść do parku czy nad Wisłę musimy przejść po chodnikach koło bloków, które są posypywane (czasami mam wrażenie, że na wyrost, zamiast odgarniania śniegu). Z zazdrością patrzę jak inne psiaki śmigają bez problemów.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Śnieżynka']Mam pytanie czy to jest to ??
[URL="http://www.bronkssklep.republika.pl/hundsalva.html"]www.bronkssklep.republika.pl/hundsalva.html[/URL][/QUOTE]

[quote name='bumerang']Tak to jest ta masć, to już nie potrzebujesz kontaktu, masć polecam:loveu:[/QUOTE]
:-( Strona już nie istnieje. Szkoda.
Bumerang, masz kontakt do tego przedstawiciela?


Muszę coś wymyślić, bo maść którą używałam już jest na wymarciu :( Myślałam o butach, ale nie wiem czy by chciał w tym chodzić :cool1: i czy by mu nie pospadały z racji że ma krótkie te łapiny i troszke krzywe :p
Muszę się przejść do sklepu zoo. i zobaczyć czy mają ten krem Trixi z ostatniego linka.

Link to comment
Share on other sites

Ja najczęściej smaruje łapy po prostu wazeliną albo maścia dla ludzi Hud Salva (silnie natłuszczająca maść do skóry - ogólnie polecam ją na zimę wszystkim)

[url]http://www.naturmedicin.pl/hudosil-hud-salva[/url]

Ktoś wcześniej pisał o balsamie z woskiem pszczelim. Czy to przypadkiem nie będzie to samo?

[url]http://www.husse.pl/karma-dla-psow/pielegnacja-psow/?produkt=77[/url]

Link to comment
Share on other sites

o ja mam pytanie apropo tych butów dla psów....chciałam je kupic juz dawno temu ale mam watpliwosci...
czy one nie spadają psu z łap? gdy ten np bedzie szalał?
i jak jest wtedy z całym procesem chłodzenia organizmu psa , skoro równiez łapkami pies odprowadza ciepło?

Link to comment
Share on other sites

Mam buty. Sztuk dwie ;)
kupione, kiedy Korlat miała rozwalona poduchę, zeby opatrunek nie nasiakał solą. Nawet sie sprawdzały. Czasem tylko w amoku śnieżnego szaleństwa któregos zgubiła. Niestety nie były całkiem komfortowe. Chodziła w nich dziwnie pokracznie i dlatego nie stosujemy ich na stałe.
Ogólnie moje suczydło jest spore, mróz do -20 nie robi jej różnicy. Ale przy bardzo niskich temperaturach podnosi łapy, widać, że marzną.

Widziałam kiedys program o psich zaprzęgach. Właściciele mieli dla psów buty z polara. Bardziej jak skarpety i mysle o takim czyms na ten rok.

Mam natomiast inny poblem: Czasem między poduszkami robia się jej bryły lodu. Wam tez sie to zdarza? Jest na to jakis sposób?

Link to comment
Share on other sites

Tego nie wiem. Dlatego ja uszyję ;) Czekam własnie na materiał.
Przypuszczam, ze Korlat nie będzie zachwycona, ale przynajmniej nie bedzie musiała wyskubywać brył lodu spomiędzy poduszek.
Plan mam taki, żeby spód był z jednego kawałka, a góra z drugiego, żeby szew nie układał sie pod łapą i nie drażnił. Zobaczymy co wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

hej co powiecie na smalec??? ;) podobno zawiera witaminmy jest nawet jakas maseczka z cieplego smalcu na twarz i psiak moze go zlizac

 

Ja myślę, że pies wtedy bardzo będzie chciał lizacć i trudno będzie mu w tym przeszkodzić :) Ale fakt faktem, że jest naturalny i nie zaszkodzi w ogóle :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Mój poprzedni pies miał kupione buty, bo jechaliśmy zimą w góry. Miał je założone raz i to na 5 minut. Chodził w nich jak po rozżarzonym węglu, a potem je zutylizował :)

Smarowaliśmy opuszki wazeliną, potem mieszałam ją z propolisem. Efekt był zadowalający. Teraz pierwsza zima przed nami i tez tak będę robiła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...