Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

Dubter ja też jestem za by nie stosować sylikonów itp więc szukam jak najbardziej naturalnych kosmetyków ale na show czasami trzeba coś z efektem. Powiedziałam Dariannie co ja robię i sprawdza się na różnych rasach a doszłam do tego metodą prób i błędów bo nie wszytskie kosmetyki sie nadawały lub zmieniały strukturę włosa kiedy tego nie chciałam. Sposób który podałam jest prosty i bez prostownicy chyba że chce sie miec idealnie to można gdzieniegdzie poprawić ale z tego co czytam to mamy bardzo podobny ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Korenia']Co polecacie na suchą sierść? Po wytrymowaniu Amy ma strasznie suchą sierść. Oliwka do jedzenia, a co na sierść? Bo pewnie ludzką odżywką to nie bardzo ją potraktować? Psiej w domu nie mam, bo wcześniej nie była potrzebna ;)[/QUOTE]

Przypominam... nie wierzę, że żaden groomer nie umie nam poradzić...

Link to comment
Share on other sites

ja polecam wspomnianego tu super creama bio groomu ale nie wiem jak sprawdza się na szorstkowłosych, natomiast ja nie znalazłam lepszej odżywki "na codzień" albo SPA regenerującą(nie pamiętam nazwy ale jest ona jedna taka) Próbowałm wielu kosmetyków na różnych psach i te najbardziej mi pasują, natomiast wiadomo że u kogoś moga sporawdzić się inne

Link to comment
Share on other sites

Darianna bravo! Brando wyglada SUPER i pamietaj ze za kazdym razem on bedzie wygladal lepiej a ty bedziesz miala wiecej latwosci i przyjemnosci w przygotowaniu

- ja obiecuje swoja aktywna obecnosc zaznaczyc po powrocie z wystawowych wycieczek.

@Grey - "znam" cie z wielu postow na tym forum,a prezentacja swego "cudownego "narzedzia a i wczesniejsze " pienia na grzebieniu" przybilo ci ten przyslowiowy ostatni gwozdz...do trumny - jak bede miala chwile czasu to poszukam czy istnieje na tym forum taka magiczna ramka z uspokajacym napisem "IGNORUJ" i badz pewnien ze przycisne z westchnieniem bo nie jestes zda mi sie niczym innym jak forumowym folklorem...
-chciales pogadac o Marsach, proponuje ci na poczatek ponizsza formule :diabloti:
( wiem ze lubisz iconki -sic!)


MARS®
I jest dobrze


Z batonem Mars każdy dzień jest dobry. Mars sprawia, że do wszystkiego podchodzimy pewni siebie, z odwagą i uśmiechem na ustach. MARS® to baton pełen pozytywnej energii - delikatna pianka, gęsty karmel i mleczna czekolada przywrócą Ci wiarę w siebie i sprawią, że sprawy potoczą się po Twojej myśli.

Link to comment
Share on other sites

A na co mi seterek na amerykański wzór skoro mam dwa psy w angielskim typie? Brando robię wg jej wskazówek na australijczyka. Najwyżej instrukcje do Karmela mogą się dodatkowe przydać bo on ma inną sierść. Pielęgnację mam obgadaną, ewentualne poprawki co do cięcia by się przydały :) Karmel ma mocny i stosunkowo ciężki jak na irlanda ruch, bardziej jak gordon ;) Aczkolwiek potrafi biegać z rozmachem :)

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Yorkomanko....
Darianno mozesz nabyc droga kupna DRAPE Laser Lites a jak nie to na pewno Protein Coat Balm Plush Puppy dla Karmela, choc i Brando moze uzywac .
Grey'u znowu sobie zrobiles dziurke w kreowanym przez siebie wlasnym image - grooming amerykanski to jest przede wszystkim maszynka i ostrza wielorakiei o tym wiedza nawet ci calkieml zieleni co dopiero raczkuja a ty ponoc nie raczkujesz a ani nie wiesz, ani nie widzisz....ot i dziurka
a teraz tylko przycisnac wskazana rameczke - ufff swiat jest piekny

Link to comment
Share on other sites

Jak Karmelowi zrobić uszy? Bo całkiem na krótko go nie widzę. I czy szyję jechać bardziej w dół i na boki?

[URL=http://img220.imageshack.us/i/107at.jpg/][IMG]http://img220.imageshack.us/img220/4900/107at.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img29.imageshack.us/i/48628847.jpg/][IMG]http://img29.imageshack.us/img29/4202/48628847.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img31.imageshack.us/i/glogow1l.jpg/][IMG]http://img31.imageshack.us/img31/5465/glogow1l.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dubter dziwny ten Twój post , jeżeli pisałabyś na podstawie swojego doświadczenia , to trzeba było dodać , że jeżeli weźmie się maszynkę , to trzeba dokładnie przygotować włosy .
Ciekawie piszesz i może Dariannie odpisz .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']Ostatnio wykąpałam psa w ludzkim szamponie i stwierdzam że jest on o niebo lepszy od psiego, włos miękki, puszysty (psi szampon mam z beaphar), mogę stosować więc ludzki szampony i odzywki, nie zaszkodzi to szacie?[/QUOTE]
Szacie może nie zaszkodzi, ale skórze Twojego psa na pewno;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']to trudno będę dalej ją myć w psich szamponach, chociaż nie przepadam za ich zapachami i włos nie jest taki fajny, ale wolę nie ryzykować uczuleniem czy tym podobne.[/QUOTE]

jedyne czym szampony dla psów różnią się od tych dla ludzi jest ph, detergenty, chemia, składniki odżywcze, wszystko to samo ;) jak na moje oko ludzkie odżywki można jak najbardziej używać, z szamponami bym uważała

Link to comment
Share on other sites

NightQueen a próbowałaś szamponów Oster? Widzę, że Twój piesek jest jasny więc może wypróbuj szampon dla białych psów-pachnie świetnie i włosy są po nim bardzo miękkie i nawilżone a do tego jeszcze odżywka truskawkowa i efekt rewelacyjny. Szampony i ta odżywka są baaardzo skoncentrowane więc starczają na bardzo długo.

Link to comment
Share on other sites

nightqueen ale ja się nie dziwie że efekt o niebo lepszy skoro używasz bephara, kup profesjonalne kosmetyki tj bio groom, oster(jak poleca nataliahexe), SPA, Tropiclean czy nawet PSH(te nie są naturalne za bardzo ale ok) stanowczo odradzam Hery a All Systems i ISB nie przepadam tylko wybrane preparaty na show używam. Ogólnie kosmetyki ludzkie używa się i do psów ale trzeba wyszukac jak naturalne z dodatkiem dobrej chemii i to te z górnych pólek, to samo z psimi nie każdy psi jest dobry i ma własciciwe ph często są naszprycowane jedne jak i drugie sylikonami(stąd super efekt szybko bo powlekają włos ale nie nawilżają) i innymi różnymi cudami.

Link to comment
Share on other sites

Mam nietypowe pytanie;D Ma ktos z Was moze fotke sznaucera typowo na sportowo zrobionego?O ile umiem sobie wyobrazic sznupa bez firanek ,wlosow na lapach itd to jakos nie widze go bez brody i brwi....A takie mam zadanie bojowe do wykonania niestety...
Potrzebuje sznupa jak by na szczeniaka zrobionego,cos w ten desen...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...