Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

[quote name='Grey']PapryczkaChili mając dwa psy takiej rasy trzeba nauczyć się pielęgnacji , z kompletować narzędzia i jeszcze u innych robić , ja nie widzę problemu i mogę pomóc . Tak samo ja uczyniłem , miałem średniaki łobuziaki i żeby nie mieć kłopotu musiałem nauczyć się sam robić , były wystawy i tak to poleciało.
[/QUOTE]

dobrze dobrze Grey, ale co konkretnie ;) powiedz chociaż, o którym psiaku mówisz ;)

i wiesz... bez skmpletowanego sprzętu, odpowiednich kosmetyków, to raczej nie ma mowy o pielęgnacji takich ras... :D a i fachową pomoc groomerską mam ;) i hodowca zawsze służy pomocą... normalnie sztab fachowych ludzi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nukea ja wyciągam wnioski po pisanych postach , a zetknąłem się z wieloma rasami , więc się na tym znam .
PapryczkaChili , jeżeli jak piszesz "sztab fachowców" masz , to tylko sprzętu i czasu Ci brakuje.
Ariss nie pamiętam to było dawno .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Agnieszka K. z pierwszym byłem 3 razy .[/QUOTE]:-o
SZACUN:cool3::bigcool:
Ile spanieli i seterow zrobiles na wystawy?
Moze dasz nam adres twojego super salonu?Z checia na pewno ktos skorzysta z TWOJEGO WIELKIEGO doswiadczenia:sweetCyb::ices_bla:
[quote name='Grey']Nukea ja wyciągam wnioski po pisanych postach , a zetknąłem się z wieloma rasami , więc się na tym znam .
Ariss nie pamiętam to było dawno .[/QUOTE]
Ja tez sie zetknelam z wieloma rasami:evil_lol:
Nawet je glaskalam:eviltong::cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Nukea ja wyciągam wnioski po pisanych postach , a zetknąłem się z wieloma rasami , więc się na tym znam .
PapryczkaChili , jeżeli jak piszesz "sztab fachowców" masz , to tylko sprzętu i czasu Ci brakuje.
Ariss nie pamiętam to było dawno .[/QUOTE]

Grey, nie ośmieszaj się plizz :D ja wiem, że Ty lubisz wkładać kij w mrowisko, w sumie dzięki Tobie ten wątek sprawnie żyje i jesteś jego motywem przewodnim. I to wszystko jest na swój sposób słodkie i urocze, dopóki jesteś jakimś tam ekscentrycznym groom-dziwakiem z własnymi technikami 'na opak' ;) można się z Tobą zgadzać, można dyskutować, ale proszę Cię, nie masz pojęcia, jak mam sprzęt ani ile czasu poświęcam. Ja sobie doskonale zdaję sprawę, jak wyglądają zrobione wystawowo shih - ale moje nie są ringowe - biegają po polach i lasach, kąpią się w stawach i cieszy mnie to bardzo. Do tego są w długim włosie. Sprzęt mam profesjonalny, tak samo kosmetyki. Serio, lubię te twoje przytyki i wojenki, które toczysz, ale zaczynasz być żenujący bez jakichkolwiek konkretów. Nie rób tego, bo stracę do Ciebie szacunek ;) miejże chociaż jakąś ripostę, powiedź, coś konkretnego, bo nawet nie ma jak dalej rozmawiać - czyżbyś stracił swoją moc? ;P pytam o którego psa chodzi, o jakiś konkret - a Ty piszczysz jak stara baba i biadolisz, że Ci się zakalec zrobił... ;)

a co do czasu - masz rację, pracuję w korporacji, w tzw. stolycy, czasu jak snu - za mało ;) no weź, wymyśl coś poza, zbyt puchata mordzia, brak sprzętu i inne rzeczy, mało czasu... tego mój drogi to nie wiesz, bo na oczy nie miałeś szans zobaczysz. zaraz powiesz, że klimat nie sprzyja ;P

a dzisiaj pada, więc straszliwie nudzą się psy [url]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs436.snc4/47941_152604078090732_100000234215400_400797_2814655_n.jpg[/url]
pozdrawiamy :D

Link to comment
Share on other sites

Grey jak mozna nie pamietac jak nazywaly sie twoje psy? :|
Poza tym uwazam, ze groomer, ktory nie uczestniczy w swiecie wystawowym, nie powinien wypowiadac sie jako specjalista w tej dziedzinie... Pamietam twoje madre rady co do setera i uwazam, ze jak sie na czyms nie zna to lepiej sie nie odzywac ;) Znam jednego takiego genialnego groomera, co mojego setera oszpecił obcinajac go na sznaucera. A oczywiscie pan świetnie zna wzorzec rasy...

Link to comment
Share on other sites

coz mam kilka zdjec, ktore nie oddaja niestety caloksztaltu tej fryzury. Pies zostal doslownie obciety na krótki, cala firanka z brzucha zostala skrócona, spodenki wygolone(!) tak bardzo, ze zostaly tylko smetnie wiszace wlosy tuz nas stawem skokowym.
Prosze jaka piekna przednia lapka :D
[IMG]http://lh4.ggpht.com/_utg6caj0104/TIT5Cb5KdNI/AAAAAAAABEg/lVVJMYL0Cyw/1.JPG[/IMG]
a tak powinno byc u psa w podobnym wieku.
[IMG]http://lh6.ggpht.com/_utg6caj0104/TIT50pur-jI/AAAAAAAABEw/wbRWIiycANE/2.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']a nie da się tego w ogrodzie wyciąć?[/QUOTE]
[B]Darianna [/B]nie wiem, muszę dorwać właściciela :(. Mieszkam w domku, w którym jest 6 mieszkać - do naszej dyspozycji jest wszystko [ogród, taras, siłownia i piwnice], ale na wycięcie krzaka muszę mieć zgodę... tzn. nie chcę przypadkiem wyciąć jakiegoś ulubionego krzaczora ;).

Link to comment
Share on other sites

Szanowne panie prosiłbym , żeby skupić się na technicznych i merytorycznych aspektach , a nie poruszać tematy osobiste . co dominuje w waszych postach.
Talaga dziwny ten post #4084.
Cockermaniaczka a co Ty tak z tymi wystawami, każdego psa jak się robi, to trzeba dokładnie i nie ma znaczenia czy wystawa , czy nie .
Dlaczego się denerwujecie?
Papryczko pisałaś o przycinaniu włosów przy nosie ja dobrze wiem , że przy tej rasie większość miałaby kłopoty . I ty też masz , bo nie masz sprzętu . Sprzęt czasami trzeba zrobić lub przerobić samemu .Np. Mars szer. 11mm. odległość zębów 1,4 mm. (Która pani wie o co tu chodzi ?)

Link to comment
Share on other sites

ma znaczenie czy na wystawy czy nie... bo trzeba robic wg wzorca!
Świetny przyklad podalam na zdjeciu. Mój pies mial moim zdaniem świetnie wyrównane łapki i dupke. Ale tego sie nie robi u tej rasy!

Mnie tez te kapcie draznia troche ;) Jak mialam u siebie Cavisia, ktorego trzeba bylo przygotowac na wystawe to walczylam ze soba, zeby mu tych wlosow nie wyrownac :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey'] Cockermaniaczka a co Ty tak z tymi wystawami, każdego psa jak się robi, to trzeba dokładnie i nie ma znaczenia czy wystawa , czy nie .
[/QUOTE]

Tak????? Zapomniałeś dodać, że zgodność ze wzorcem według Twojego uznania...... bo dopiero pisałeś, że wystawowa fryzura pudla to oszpecanie psa ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Papryczko pisałaś o przycinaniu włosów przy nosie ja dobrze wiem , że przy tej rasie większość miałaby kłopoty . I ty też masz , bo nie masz sprzętu . Sprzęt czasami trzeba zrobić lub przerobić samemu .Np. Mars szer. 11mm. odległość zębów 1,4 mm. (Która pani wie o co tu chodzi ?)[/QUOTE]

szanowny Greyu makgajwerze - ja nie rozumiem, jak można mieć problemy przy wycięciu włosów pod nosem - tym bardziej u swojego własnego psa! ;) serio, dla mnie to jest mało wyobrażalne. a sprzęt mam, a gdyby ktoś potrzebował to z pewnością jak nie w Polsce, to z zagranicy może sprowadzić. Nie przesadzajmy, że do wycięcia noska, co się robi maszynką przy 2 sprawnych ruchach, trzeba specjalną maszynę w domu w piwnicy robić - chociaż wierze, że tak jak w przypadku maszynek do tatuowania, najlepsze są te własnoręcznie zrobione ;) swoją drogą zabawne to twoje wmawianie czy ktoś ma sprzęt czy nie ;) szkoda, ze wolisz takie wypowiedzi niż konkretne argumenty - szkoda, kiedyś ciekawiej można było z tobą porozmawiać...
i czytaj ze zrozumieniem - nie pisałam o problemach z wycięciem tylko moje pytanie dotyczyło wibrysów. pamiętasz jeszcze? ;)

Link to comment
Share on other sites

Agnieszko K. ta fryzura pudla (z pomponami ) jest dla mnie brzydka i nie praktyczna i swojemu psu nie zrobiłbym .
A w tematyce groomingu teraz to ja już mam swoje zdanie .

"Ostra " Papryczko ale lubisz się rozpisywać , ja to lubię w 3 zdaniach konkretnie i tak też czynię . Te twoje posty to takie prowokacyjne .Odnośnie sprzętu to podaję co jest dobre i sprawdzone , żeby inni się nie męczyli .Przykład z grzebieniem Spratts,a , każdy kto ma ten grzebień jest bardzo zadowolony. Odnośnie Marsa nie wiesz do czego służy.

Link to comment
Share on other sites

Spaniel Tybetański robiony wczoraj przeze mnie. Spaniel został zrobiony na maxa nie wystawowo ale miał być strzyżony na króciutko maszynką, udało mi się namówić na wyczesanie wypadającej sierści i podcięcie.
Przed:
[IMG]http://lh4.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/TIYUaLplEPI/AAAAAAAACKA/i5Q4EXM1_w0/s576/DSC_0351.JPG[/IMG]

po:
[IMG]http://lh6.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/TIYUOJEP5FI/AAAAAAAACJ8/1IFps_HVZ2k/s576/DSC_0358.JPG[/IMG]
[IMG]http://lh4.ggpht.com/_jp0qOrb1_-4/TIYT4ggvAPI/AAAAAAAACJ4/j29U09jhTjY/s576/DSC_0369.JPG[/IMG]
p.s.łapki poprawiłam po zrobieniu fotek jeszcze i troszkę kosmetyki bo tak lubię dopieszczać jak czekam już na właciciela

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Agnieszko K. ta fryzura pudla (z pomponami ) jest dla mnie brzydka i nie praktyczna i swojemu psu nie zrobiłbym .
A w tematyce groomingu teraz to ja już mam swoje zdanie .

"Ostra " Papryczko ale lubisz się rozpisywać , ja to lubię w 3 zdaniach [B]konkretnie [/B]i tak też czynię . Te twoje posty to takie prowokacyjne .Odnośnie sprzętu to podaję co jest dobre i sprawdzone , żeby inni się nie męczyli .Przykład z grzebieniem Spratts,a , każdy kto ma ten grzebień jest bardzo zadowolony. Odnośnie Marsa nie wiesz do czego służy.[/QUOTE]

[B]kiedy ja właśnie o te KONKRETY Cię tak męczę ;) a Ty nic... ;)
[/B]

ps. a przycięcie wąsów pod nosem u shih to żadna kosmiczna filozofia - dwa, góra 3 ruchy ręką, jak się ma wprawę.

Greyuś, masz rację - kończę, bo w sumie żadnych konkretów się od Ciebie nie dowiedziałam, sam już nie wiesz, czy czasu brak, czy nie mam sprzętu, teraz żeś się sprattsa czepił - a w sumie to nie wiadomo, co chcesz powiedzieć.dobrze wiesz, że mając 2 psy tej rasy to i pewien stopień wiedzy trzeba mieć i kosmetyki niebylejakie i sprzęt - męczy mnie już wałkowanie tego ;) ja gaduła jestem, więc sobie tak pisać mogę, z tym, że trochę mi czasu szkoda na takie lanie wody, kiedy żadnych konkretów nie mówisz. pozdrawiam więc :)

a przycięcie wąsów pod nosem u shih to żadna kosmiczna technologia - 2, góra 3 ruchy maszynką przecież ;)

Ilka, spanieś śliczny - ale robi miny :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']:cool3: mi sie podoba:p
Schludnie,elegancko:p
Wlos wyglada na zadbany i wypielegnowany:multi:
A koltunkow nie bylo?Grey by pewnie znalazl nawet u takiego psa:evil_lol:[/QUOTE]

Sunia zadbana była ale 2 kołtunki na portkach głęboko ukryte były ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...