Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dora75 bardzo dobrze i to jest prawidłowe podejście do tematu .
Doginka ja przy psie pracuję tylko do 3 godz . ,resztę zostawiam na następny dzień .
Cockermaniaczka a co byś zrobiła z takiego waciaka , pewnie golenie na łyso !

Grzywka u sznaucerów powinna być w trójkąt ,nie mylcie z terierami .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Dobrze wiem co może być u psów schroniskowych , ale są to skrajne przypadki
.[/QUOTE]
Najwidoczniej mam większy kontakt z schroniskowcami. Zapalenia to nie są skrajne przypadki, są dość częste u psów z długimi uszami i nie muszą one być ogromnie skołtunione

Link to comment
Share on other sites

Ale czemu?:)Mozna umiec robic jedna rase ale za to na takim poziomie:)
Ja tam bym sie wybrala do Ciebie kiedys na nauke hihihi:)
Poki co,najpierw musze dobrze opanowac spanielaste;p
Grey ja zadnego psa nie gole na lyso;)Chyba ze ma skorupe na sobie...
A sznupy waciakowe sie zdarzaja,i golenie wcale jak wiesz na pewno nie pomaga w odbudowie prawidlowej struktury i jakosci wlosa...

Link to comment
Share on other sites

Poki co,najpierw musze dobrze opanowac spanielaste;p
Grey ja zadnego psa nie gole na lyso;)Chyba ze ma skorupe na sobie.wlosa...[/QUOTE]
Cockermaniaczka naucz się robić sznaucera bo to podstawowa rasa . Opanować trymowanie . A co do spanieli trzeba trzeba mieć odpowiednie narzędzie do usuwania kołtunów.Ciągle piszesz o tym goleniu , a ja nigdy tak nie napisałem .Widzę , że jesteś osobą nerwową i to jest bardzo nie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey'] sznaucera bo to podstawowa rasa . Opanować trymowanie . [/QUOTE]

Można opanować trymowanie również w innej rasie nie tylko sznupka, ale wziąść się za teriera, też można się nauczyć. Co do kołtunów to jednak będę feministką Grey i postawie się za dziewczynami. Wyczesany włos z dużych kołtunów jest bardzo zniszczony i trzeba go podciąć lub w przypadku terriera wyrwać co poniektóre co by wyrosły nowe, zdrowe. Widzę po moim białym, na wiosne ma bardzo zniszczoną sukienkę, która nadaje się przynajmniej do podcięcia, w lato w sumie nie jest lepiej po kąpielach błotnych i stawkowych :evil_lol:
No cóż chciało się mieć małą białą kuleczkę z temperamentem to się ma :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelynkaa'] Wyczesany włos z dużych kołtunów jest bardzo zniszczony i trzeba go podciąć lub w przypadku terriera wyrwać co poniektóre co by wyrosły nowe, zdrowe. [/QUOTE]
Z bardzo dużych kołtunów/filców nie ma szans rozczesać włosa. Takie coś pozostaje rozciąć i "wyczesać", a dopiero potem przejść do obcinania właściwego ;) albo zgolić maszynką na krótko. Jeśli pies ma płaty sfilcowanej sierści, to wówczas pod tym często tworzą się łyse placki, taka skóra nie oddycha, a włos u zaniedbanego psa i tak jest w fatalnym stanie. Pewnie to zależy jaki pies, ale ja staram się zawsze cokolwiek uratować, żeby choć łysków nie było widać i pies jako tako wyglądał.

Link to comment
Share on other sites

Zerduszko bardzo dobrze , że tak uważasz .

Darianno naśladujesz Cockermaniaczkę, (diabełki) ! to nie w Twoim stylu .

Cockermaniaczko , czego nie możesz zrozumieć ? ( pytaj się )
Np.trymowanie i skubanie , to jest to samo .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PapryczkaChili']mam pytanie: chodzi o rasę shih tzu i o golenie nosów. Zawsze mam wątpliwość czy nie ucinam w ten sposób wibrysów - jak to jest właściwie? z góry dziękuję za odpowiedź[/QUOTE]

No cóz, pudlaste mają golone kufy - bo chyba o to Ci chodzi, i żyją. Wąsy odrastają, po czym znowu są golone. Pies to nie kot - nie lata po okolicy nocą :)

[IMG]http://a.imageshack.us/img23/9642/glowar.jpg[/IMG]
By [URL=http://profile.imageshack.us/user/null]null[/URL] at 2009-12-28

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Bura z odpowiedź :) chyba o to samo - nie wiem, za bardzo, gdzie pudlom wyrastają wibrysy ;) i pewnie, że można, można też farbować psy i malować im pazurki :eviltong: jednak, chociaż bardzo podobają mi się wygolone u shih nosy, pewnie zaniecham tego, jeśli wiązałoby się to z przycinaniem wibrysów - zwł. że to płaskie mordki jak patelnia :) jakoś nie zauważyłam, żeby gorzej analizowały rzeczywistość, ale może to kwestia mojej słabej obserwacji, dlatego byłabym wdzięczna za informację czy faktycznie shih mają w tym miejscu wibrysy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']a shih to jakiś inny rodzaj psa? na uszach mają wibrysy? wszystkie psy mają je w tym samym miejscu[/QUOTE]

za takie odpowiedzi to ja z góry dziękuję. Mam gruntowne wykształcenie, ale fakt, nie wiem, czy pod nosem shih mają wibrysy czy raczej z boku nosa! To taka zbrodnia, że nie można normalnie odpowiedzieć? Nawet za bardzo nie wiem, jak wibrysy wyglądają (czy to są tylko te grube czarne włosy czy te drobniejsze czarne również), więc chyba korona mi z głowy nie spadnie, jeśli zwyczajnie zapytam kogoś, kto się lepiej zna?!? chyba, że chodzi o nabijanie sobie wpisów Unbelievable?

Link to comment
Share on other sites

PapryczkoChili włosy które urosły na nosie trzeba skrócić , a nie golić .Ja skracam ostrzem 2 mm. jeżeli piesek się nie boi , lub skracam krzywymi nożyczkami . Nie które wibrysy skraca się.Nie odgrywają takiej roli jak u kota .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...