Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

nie zmienia to faktu że mi się wizualnie nie podobają i już.

A tak z ciekawości - Lilki16, strzygłaś jakiegoś psa na wystawę? Chętnie bym zobaczyła zdjęcia. Bo wiadomo, w kundelkach jest wolna amerykanka, a fachowość na zdjęciach łatwiej po rasowych oceniać. Czyli po tym, jak się ma ich fryzura do wzorca ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mnie się bardzo podoba ten shitzu rudo biały, wyglada jak maskotka ze sklepu , misiaczek :) sliczny pysio

na prawde bardzo trudno jest wyciągnąć z zaniedbanego mixa jakąś osobowość , nie myślcie, że jak kundelek to łatwizna :(

a co do kitek, ogonków itp...zawsze po wstępnym modelowaniu puszczam psiaka na podłogę, żeby sobie pobiegał i wtedy oceniam czy puchaty ogon do niego pasuje i co jeszcze można przyciąć

ja też nie lubię uszu ciachniętych na prosto, bo to tylko po uczesaniu ładnie wygląda, jak pies strzepie głową to uszy się rozlatują i jest bałagan, wolę wycieniowane albo krótkie

Link to comment
Share on other sites

Lilki16 wszystkie fajne psiaki , nie ma co krytykować . Z Darianną się zgadzam , ale w przypadku fachowości to lepiej poznać jak kto zrobi mixa . Ja yorki ostrzygłbym na dłuższy włos , uszy -obrys bez większych włosów typu westi .Odnośnie innych to popracowałbym przy uszach i ogonach , przydało by się trochę trymera .
U wszystkich dobre strzyżenie z włosem

Link to comment
Share on other sites

Darianno nie zgodzę się z Tobą, że tylko po psach wystawowych można stwierdzić fachowość strzyżenia. Jeżeli strzyżony jest kundelek a fryzura jest równa, harmonijna i pasuje do sylwetki psa to myślę, że jest to dobra i fachowa robota. I jest to większa sztuka niż zerżnąć fryzurę ze zdjęcia. Trzeba być kreatywnym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']uszy wszystkich psów wyglądają nienaturalnie, a jorki mają niedobrane fryzury do budowy ciała i rodzaju włosa[/QUOTE]
O to to.

Domyślam się, że kundelki robi się inaczej, nie ma określonego wyglądu dla nich itp., ale jeszcze lepiej by to wyglądało, gdyby było proporcjonalnie i naturalnie - pies to pies, a te przypominają mi małe dziewczynki z kucykami :D
Rozumiem, że właściciele mają wpływ na to, jak całość wyszła, ale groomer również może dorzucić swoje trzy grosze i zadbać, żeby wszystko było elegancko ;)

Link to comment
Share on other sites

Kochani ja dziele psy na szlachetne rasy i mniej szlachetne i jak ktoś przychodzi z jorkiem bez papierów to strzyge bez oporów tak jak życzy sobie klient, te mixy są zrobione wdł; mojego pomysłu po konsultacji z wł; , ale jak ktoś przychodzi z westem albo spanielem i chce by go ogolić to najpierw staram się przekonać jakie są zalety trymowania a jak ,to nie przemawia do ludzi to idą do salonu kilka ulic dalej gdzie babka robi wszystko, więc mam wpływ na to co dzieje się z psami w moim salonie .:)

Link to comment
Share on other sites

Ja nie oceniam twoich prac pod pryzmatem fryzur wzorcowych, po prostu nie podoba mi się dopasowanie fryzury do psa, rozumiem że właściciel ma wiele do powiedzenia, ale z doświadczenia wiem że można zawsze iść na kompromis. Ja sama "robię" psy wyłącznie niewystawowe, bo nie czuje się na tyle dobra by zajmować się psami przed występem, zdarzają mi się rodowodowe psy i też je ścinam, aczkolwiek staram się zawsze dopasować fryzurę do psa. Nie podoba mi się jak drobne jorki są tak bardzo wygolone bo wyglądają jak szczurki i robię tak by żaden z "moich" psów tak nie wyglądał, aczkolwiek to wyłącznie kwestia gustu.

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy macie rację. To tak naprawdę zależy od indywidualnego podejścia fryzjera do pracy. Można "golić owce" i zarabiać tym ze sie ma sprzęt i troszkę umiejętności, można całe życie poświęcić groomingowi, i czuć się urażonym jeśli przyjdzie pierwszy lepszy ze swoim zapyziałym fafikiem i będzie chciał zrobić cyrk z naszej pracy proponując coś co nas zupełnie skompromituje- bo tak - nasi klienci to nasza wizytówka. Możemy być znani jako fachowcy albo jako ludzie którzy idą na ugodę, można znaleźć też swój złoty środek. Nie dać się ośmieszyć ale i pamiętać o zdaniu klienta. W Polsce większość jednak dorabia sobie tylko a grooming nie jest ich sposobem na życie.

Link to comment
Share on other sites

A co Wy na to?? Przyznam, że fota kiepska :P W rzeczywistości ma wiecej przedpiersia, jak ładniej niesie głowę wygląda to o niebo lepiej, tu miał już dość po kilku godzinach stania na stole. Chodzi mi o pompony na nereczkach, co Wy na to??


[IMG]http://a.imageshack.us/img842/6627/img9618.jpg[/IMG]
Shot at 2010-08-20

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Pudle to takie piękne psy, po co je tak szpecić? Mi się to okropnie nie podoba, pomijając gusta czemu na wystawach trzeba je kretynić? Brrrr :/[/QUOTE]

Dla Ciebie to kretyństwo, dla mnie szalone ułatwienie w pielęgnacji... A nie kretyństwem jest ładowanie ton pudry i prostowanie włosa shih tzu?? Prostownicami i tona kosmetyków??? Albo cięcie uszu dobkom i klejenie ich klejami żeby stanęły??

Czy człowieka tez kretyna rozpoznajesz po fryzie?? Dla mnie ten pies czy w puppy clipie czy pomponach czy na glacę jest takim samym psem... Kiedyś też Lew się mi nie podobał, na szczęście gusta się zmieniają...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Dla Ciebie to kretyństwo, dla mnie szalone ułatwienie w pielęgnacji... A nie kretyństwem jest ładowanie ton pudry i prostowanie włosa shih tzu?? Prostownicami i tona kosmetyków??? Albo cięcie uszu dobkom i klejenie ich klejami żeby stanęły??

Czy człowieka tez kretyna rozpoznajesz po fryzie?? Dla mnie ten pies czy w puppy clipie czy pomponach czy na glacę jest takim samym psem... Kiedyś też Lew się mi nie podobał, na szczęście gusta się zmieniają...[/QUOTE]
Ale bez zbędnych emocji - nie pisałam nigdzie, że to kretyństwo. Jesli pudel w tej samej fryzurze jest tym samym psem, to po co go szpecić?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]to po co go szpecić? [/QUOTE] każdemu co innego się podoba- dlatego, poza tym pisała już że pomaga to w pielęgnacji
Przyznam że też mi się nie podobały te fryzury, ale zbytnio o tym nie myślałam. Ale jak zobaczyłam pierwszy raz na wystawie pudla dużego.... oooo żesz ja nie mogę ;D zrobiły niesamowite wrażenie, ta fryzura je jeszcze powiększyła, takie imponujące, odpicowane. Teraz jestem fanką tej rasy i fryzura jest dla mnie ok :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Bura pieknie zrobiony pudel :) Mi sie bardzo podoba[/QUOTE]

Hm, chyba i sędziowie się w końcu na moim balszoi pudielu poznali, bo z Uzhorodu przywozimy BOB i BIS JUnIORa :) Szpecić... Ja też kiedyś uważałam, że psa to tylko w puppy clipie będe mieć, teraz... już nie sądzę, żebym zmieniała fryz, bo w tym wygląda o niebo efektowniej. Zbędne emocje?? To MÓJ pies i nie jest oszpecony przez pompony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...