Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

Jak już mowa o czernyszach to wstawię zdjęcia mojego dziecka. Strzygę ją od nieco ponad roku i podobno robię to dobrze (opinia najlepszych polskich specjalistów od CTRów). Tabliczka na ostatnim zdjęciu mówi sama za siebie. Można sobie porównać postęp moich umiejętności ze stroną 262 tematu:lol:
[url]http://img145.imageshack.us/img145/3756/beztytuusv.jpg[/url]
[url]http://img88.imageshack.us/img88/77/beztytuu2vd.jpg[/url]
[url]http://img43.imageshack.us/img43/1841/beztytuu3jo.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kelpie, ja jednak pomagam sobie troszeczke trymerem. Bardzo delikatnie, pewnie tak z raz w miesiacu przejezdzam po tulowiu, oczywiscie nie dotykam lap ani glowy. Moj maly ma tyle wlosa, zwlaszcza na brzuchu, ze juz sie zaczynalam wkurzac. Do tej pory czesalam go tylko i wylacznie zwyklym delikatnym grzebieniem i musze powiedziec, ze bylam zadowolona, bo w czasie wychodzenia wlosa wychodzilo badzo malo, ale niestety pozniej w codziennym zyciu strasznie klaczyl. Po tym jak zaczelam uzywac trymera to widze ze wychodza glownie puchate wlosy ktore normalnie zostawaly po katach. I o wiele latwiej go pielegnowac, przedtem 3 dni po kapieli robily mu sie nie koltuny, ale takie strasznie zbite wlosy. Poza tym przeciez w starym wzorcu strzyzenia M. Gierasimowej jest napisane, ze ctry powinny byc trymowane.... ;)

PS. Jak daleko jedziesz na uchu? Ja mam zawsze z tym klopot, jak to zrobic zeby wlos z gory ucha ladnie sie komponowal z wygolonym. I ostrze 7.5?

Link to comment
Share on other sites

Nykea, twój czarny to jeszcze młodzian o ile dobrze kojarzę:) Ja moją wytrymawałam dawno temu żeby pozbyć się szczenięcej sierści. Ale czernysze mają bardzo różną sierść. Jak ma podszerstka mało albo w sam raz to się nie trymuje. Zresztą są różne szkoły na ten temat;) A ten klasyczny wzorzec powstał w czasach kiedy czerysze na wystawach wyglądały trochę inaczej niż dzisiaj. Fryzury były bardziej "swobodne" i nie preferowano takiej objętości sierści, miała być twarda, co dzisiaj się rzadko spotyka.

Uszy golę pod włos ostrzem 3 mm. Nie golę całych tylko kończę nieco powyżej tego "załamania". Ciężko powiedzieć jak to ma być zrobione, bo to zależy jaką pies ma głowę i ucho. To się dopasowuje indywidualnie. Trzeba mieć w wyobraźni "efekt końcowy" i starać się go osiągnąć. Metodą prób i błędów w końcu udało mi się zrobić głowę tak jakbym chciała:)

Link to comment
Share on other sites

No nie taki mlodzian juz, 20 miesiecy!! Ze starym wzorcem troszeczke zartowalam, napisane tam jest przeciez, ze czarnego nie wolno rozczesywac suszac zeby uniknac pudlowej siersci, a nie wyobrazam sobie zeby ktokolwiek teraz postepowal inaczej... Ale juz nie zasmiecam, ja niestety zdjec nie mam, bo nawet aparatu brak :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']
Skuteczność szczotki to do 3% , grzebień 30 % , trymery 60 % do 80 % , dlatego nie używam szczotek.[/QUOTE]

Ja od lat z powodzeniem używam szczotek do sznaucerzych łapek. Większość da się rozczesać szczotką, resztę robię pudlówką i na końcu grzebieniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']Ja od lat z powodzeniem używam szczotek do sznaucerzych łapek. Większość da się rozczesać szczotką, resztę robię pudlówką i na końcu grzebieniem.[/QUOTE]


pewnie Grey zaraz Ci odpowie że robisz nieodpowienio i powinienes zakupic Marsa :P

Grey- w takim razie po co byly szczotki ? a do goldena tez polecisz trymer, lub ficak jak sie skołtuni? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador'] a do goldena tez polecisz trymer, lub ficak jak sie skołtuni? :cool3:[/QUOTE]

Grey nawet labradora potraktuje filcakiem:eviltong:


uwielbiam Was czytac ;) humor sie poprawia w taka pogode ;) podpatruje ten watek juz od paru miesiecy i jestem pod wrazeniem co potraficie wyczarowac szczotka i nozyczkami:razz: ja to nawet nie potrafie obciac prosto wlosow na uszach psu.. zawsze mi jakas falbanka wyjdzie:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja']no to ja się przyznaje że sowje angliki traktuje Marsem i to regularnie :P[/QUOTE]


chodzi o to ze maja mało podszerstka? powiem, ze jak kiedys byłam z Tosca (flat coated retriever) u fryzjerki, tez mówiła że ja trymowała. Flaty maja mało podszerstka- podobnie jak seterki.

Link to comment
Share on other sites

LeCoyotte jak wiesz , łapy są bardzo wrażliwe , a ty je drapiesz, bo szczotką to inaczej nie można nazwać .
Betty_labrador podejrzewam, że zaniedbałaś swojego pieska i nie wiesz czym te nadwyżki owłosienia usunąć .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']
Betty_labrador podejrzewam, że zaniedbałaś swojego pieska i nie wiesz czym te nadwyżki owłosienia usunąć .[/QUOTE]

Grey ty się zastanów milion razy jak coś napiszesz, suka Betty - Tosca to idealny flat pod praktycznie każdym względem, więc zanim wysuniesz już jakąś kolejną, śmieszną tezę to przejżyj może najpierw galerię

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']LeCoyotte jak wiesz , łapy są bardzo wrażliwe , a ty je drapiesz, bo szczotką to inaczej nie można nazwać .
Betty_labrador podejrzewam, że zaniedbałaś swojego pieska i nie wiesz czym te nadwyżki owłosienia usunąć .[/QUOTE]

grzebieniem się nie drapie, tylko przesuwa po skórze?

Tosca Betty jest chyba jednym z najmniej zaniedbanych psów jakie widziałam, szczególnie pod względem sierści
nie wspominając o tym, że jest Championką : P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']LeCoyotte jak wiesz , łapy są bardzo wrażliwe , a ty je drapiesz, bo szczotką to inaczej nie można nazwać .
Betty_labrador podejrzewam, że zaniedbałaś swojego pieska i nie wiesz czym te nadwyżki owłosienia usunąć .[/QUOTE]


jakby Kojot drapał łapki swojej Samby-również bardzo zadbanej- to miałaby przewrażliwione łapy, spuchnięte i obolałe.. a zapewniam że tak nie jest ;)

A skądże te przypuszczenia drogi GREYU ? czy gdzieś przeoczyłam zdjecia Tosci ze zbrązowiałym, martwym podszerstkiem? czy stercza jej kołtuny wraz z filcem? ;) wskaż prosze dowody swego oskarżenia. Będę wdzięczna ;]
a pytałam o goldena nie o swojego psa.

Dziewczyny dziekuje za opinie :) BTW wczoraj Tosce porządnie wywaliłam podszerstek -szary puch. przeczesałam szczotka włosiana i zaczęła lśnić :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']LeCoyotte jak wiesz , łapy są bardzo wrażliwe , a ty je drapiesz, bo szczotką to inaczej nie można nazwać .
Betty_labrador podejrzewam, że zaniedbałaś swojego pieska i nie wiesz czym te nadwyżki owłosienia usunąć .[/QUOTE]
Grey a z jakimi szczotkami miałeś do czynienia, że te Twoje drapią skórę? Z końskiego włosia są bardzo delikatne i nie drapią ani trochę. W ogóle tu widzę brak konsekwencji, bo skoro szczotki są skuteczne tylko w [B]3%[/B] i działaja powierzchniowo jak pisałeś, to jakim cudem mogą sięgać skóry i drapać?
A co byś polecił do czesania sznaucerzych łapek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ilka21']a ja powiem tylko tyle, że jak się nie umie posługiwać szczotka np pudlówką to się drapie...[/QUOTE]


tak, bo zależy gdzie ja sie stosuje. Ja pudlówkę tylko do przeczesania juz ogolnego ogona, do nadania puszystości, miekkości- wczesniej ogon rozczesuje grzebieniem. czasem tez włos na łapach przyczesze i portki na tylnych. A tak są grzebienie, furminator, trymer i szczotka z kuleczkami :)
Uszy robie degażówkami, pod szyja trymerem.
Czasem na tyłku takie loczki usuwam tez trymerem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...