Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

KW. wiedziałem ,że pokażesz szczotki.
Doginka zupełnie nie masz racji, jak dobrze umiesz trymować , to co jeszcze ,dobry sprzęt , ja potrafię i Ciebie ostrzyć wg. życzenia .
Odnośnie bobka to pokazywałem szczegóły , co się dzieje jak się nie czesze , a nie przygotowanie do wystawy.
U yorka ta fryzurka ładna , ale po co tyle włosów na uszach, może nie dał sobie skrócić .

Link to comment
Share on other sites

[quote]KW mam pytanie, dlaczego bobtailom tapiruje się tak zad?
Ma to czemuś służyć?[/quote]
Ten zad mojego psa akurat ne jest tapirowany ;) Może sprawiać jedynie takie wrażenie poprzez: A- dobrze przycięty włos , B- bardzo gęsty włos, C, dla jeszcze większego wrażenia wytrymowane sodło.
To wszystko ładnie trzyma sie bez tapiru i bez lakieru, jedyne co to zastosowałam trochę pudru.
A to że zad czesze sie w taki sposób ma być podkreśleniem tego że tylne nogi są dłuższe od przednich i ta dupka jest po prostu wyżej.

[quote]Odnośnie bobka to pokazywałem szczegóły , co się dzieje jak się nie czesze , a nie przygotowanie do wystawy.[/quote]
Co sie dzieje jak sie nie czesze to każdy tutaj myślę sobie zdaje sprawę z tego.
Przygotowanie do wystawy to strzyżenie zadu na przykłąd i trymowanie bo to jest jedynie tym przygotowaniem - reszta należy do PODSTAW a więc: regularna kąpiel, regularne szczotkowanie (nie myl z wyrywaniem włosa), regularne odżywianie włosa i przycięcie go w takich miejscach jak łapy czy głowy to PODSTAWA, nie żadne fanaberie. Chyba że według Ciebie podstawą jest wyrywanie włosa na sucho - nazywane przez Ciebie szumnie rozczesywaniem?
Na następny raz wyślij tą suke do nas do Krakowa, pokażemy Ci co można zrobić z takim psem :P Oczywiście będzie to podstawowa pielęgnacja bo sunia z tego co myślę wystawowa nie jest ale mogę Ci już zagwarantować że byś jej nie poznał :P
[quote]
KW. wiedziałem ,że pokażesz szczotki.[/quote]
Ucz się , ucz, podpatruj - na pewno Ci nie zaszkodzi ;) Oczywiście jeśli pragniesz iść do przodu w tym co robisz ;)


A i na konec - wiadomo różnie psy są ofutrzone, jedne mnej drugie bardziej, różną też psy mają anatomię - czasem mniejsze czasem większe niedociągnięcia ale DOBRY fryzjer wie jak oszlifować taki psi 'brylant' by świecił on całą swoją mocą; ZŁY fryzjer spieprzy sprawę i to od razu będzie widać.

Link to comment
Share on other sites

[quote]KW gdzie w Krakowie można spotkać takiego pięknego Bobika ??[/quote]
Wcześniej i w sumie od czasu do czasu w Nowej Hucie a teraz i najczęściej okolice Błoń, Tyńca, Salwatora, Bulwary Wiślane (mieszkamy delikatnie pod Krakowem więc czasmi trudno się zdecydować na tereny spacerowe) ;)
[quote]KW. jak widzę nikt nie bardzo zdaje sobie sprawę i nawet Ty nie zwróciłaś na ten fakt, szczotkami to tylko działanie powierzchowne .[/quote]
No oczywiście, widać to doskonale na tym zdjeciu, nieprawdaż?
[url]http://images45.fotosik.pl/294/d393c64be822e13emed.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Tak Doginko to zacz ja we własnej osobie ;) Sprowokowana do pokazania przez KW i teksty Grey'a...

Grey'u widze, ze olałes mój post. jeszcze raz prosze pokaż swojego sznaucera . Zakładam ze bedzie boski ;)

I powtarzam po raz kolejny do takiego włosa jak bobtail NIE WOLNO !!!!!!!!!!! uzywac grzebieni !!!! Nie wolno wyrywac podszerstka !!! Jesli dalej tego nie rozumiesz to chłopie trzymaj sei z dala od tej ray a taze ponów i innych owczarków u których podszerstek jest rzecza niezbedna !!!!!

chcesz sie wyzyc na grzebieniu to wyczesz z podszerstka lhasa apso , albo maltana ....

Sorry , ale nie wszystkie rasy sa takie same i naprawde czasem rece opadaja jak sie widzi tak " podstawowa pielegnacje".... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']KW. jak widzę nikt nie bardzo zdaje sobie sprawę i nawet Ty nie zwróciłaś na ten fakt, szczotkami to tylko działanie powierzchowne .[/QUOTE]


A szanowny [COLOR=Gray][B]PAN [/B][/COLOR]nie wie ze szczotki maja różne długości "igieł" ? i nie widzial [COLOR=Gray][B]PAN[/B][/COLOR] ze na zdjeciu widnieje rowniez niebieski grzebień?

a co do yorka... ma dlugie wlosy na uszach dla ozdoby. Nie widziales nigdy papilona lub chociazby rosyjskiego toya? jakos zyje z takimi wlosami, i rozwija sie prawidlowo psychicznie i fizycznie..

Link to comment
Share on other sites

[quote]i nie widzial PAN ze na zdjeciu widnieje rowniez niebieski grzebień?[/quote]
Może i pan widział ale wątpę by wiedział do czego to służy :P

Tak nawiasem, zarówno niebieski grzebyk jak i ten obok brązowy z włosiem nie służą do rozczesywania tylko do tapirowania ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak, właściwie taki podstawwy, 'codzienny' zestaw to 3 rodzaje szczotek: pierwsza to Mason Pearson druga to szczotka z metalowymi, miękkimi i prostymi igłami i trzecia tzw. pudlówka, miękka np. do łap.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agatka']Tak Doginko to zacz ja we własnej osobie ;) Sprowokowana do pokazania przez KW i teksty Grey'a...

Grey'u widze, ze olałes mój post. jeszcze raz prosze pokaż swojego sznaucera . Zakładam ze bedzie boski ;)

I powtarzam po raz kolejny do takiego włosa jak bobtail NIE WOLNO !!!!!!!!!!! uzywac grzebieni !!!! Nie wolno wyrywac podszerstka !!! Jesli dalej tego nie rozumiesz to chłopie trzymaj sei z dala od tej ray a taze ponów i innych owczarków u których podszerstek jest rzecza niezbedna !!!!!

chcesz sie wyzyc na grzebieniu to wyczesz z podszerstka lhasa apso , albo maltana ....

Sorry , ale nie wszystkie rasy sa takie same i naprawde czasem rece opadaja jak sie widzi tak " podstawowa pielegnacje".... :([/QUOTE]
Ostatnie zdanie jest dobra kwintesencją tematu;-) Dlatego ja nie każdą rasę zrobię, bo jak mam coś zchrzanić, to wolę się nie dotykać, ale widocznie Grey jest innego zdania (jak zwykle ), więc wyrywa włoski bobikowi, tudzież podszerstek:mad:
Izula, nie ma co prosić Greya o pokazanie sznupka, bo On po prostu nie ma pojęcia jak go zrobić, żeby pokazać na forum i nie wyjść na kompletnego laika:roflt: Wiele osób już Go prosiło o fotkę, ja nie raz i dalej cisza i tylko przechwalać to się szanowny Greyuś potrafi:lol:
[quote name='mimi_91']KW. Czyli do czesania używasz tylko szczotek?? Pytam z ciekawości gdyż sama mam co prawda beardeda, ale i tak jest co czesać ;) i muszę przyznać, że pomagam sobie grzebieniem. Dodam, że chodzi mi o takie rutynowe czesanie;)[/QUOTE]
jeśli się ma dobre szczotki, o różnych "kolcach", to i bez grzebienia można doskonale rozczesać psa. Potrzebna tylko umiejętność i dopasowana technika czesania;-)
Jak czeszę bardzo skołtunionego sznupka, to rozdzielam pasemko po pasemku i czeszę włos po włosku i zazwyczaj nie ma strasznych ubytków w sierści. Do tego mam taki spryskiwacz i specjalny płyn, który zwilża włos i nie elektryzuje go i wtedy nie wyrywasz i nie niszczysz tak strasznie włosków;-)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki dziewczyny ;)
Masona już mam i pudlówkę czyli jeszcze tylko szczotkę z igłami muszę kupić;)

Podziwiam waszą pracę bo wiem ile czasu schodzi z pielęgnacją regularną psa, a co dopiero kiedy jakiegoś zaniedbanego trzeba do porządku doprowadzić;)

Link to comment
Share on other sites

Cockermaniaczka pewna pani na forum Persja już mnie nazwała trollem , za napisanie prawdy zbanowała mnie na pół roku , a teraz jest jak w najlepszym porządku .
Doginka bardzo ciekawie napisała , ale chyba dotyczyło twojego pieska .
Ja szczotką psa nie dotknę , nie mam zamiaru ich dręczyć .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KW.']Ten zad mojego psa akurat ne jest tapirowany ;) Może sprawiać jedynie takie wrażenie poprzez: A- dobrze przycięty włos , B- bardzo gęsty włos, C, dla jeszcze większego wrażenia wytrymowane sodło.
To wszystko ładnie trzyma sie bez tapiru i bez lakieru, jedyne co to zastosowałam trochę pudru.
A to że zad czesze sie w taki sposób ma być podkreśleniem tego że tylne nogi są dłuższe od przednich i ta dupka jest po prostu wyżej. [/QUOTE]
Dzięki za wyjaśnienie, zawsze mnie to zastanawiało. ;)

[quote name='Grey']
Ja szczotką psa nie dotknę , nie mam zamiaru ich dręczyć .[/QUOTE]
:-o
A 17 godzin odfilcowywania to nie jest dręczenie? :cool3:


Ja tylko szczotką psa czeszę i nawet jak zdarzy się kołtunek, to też szczotką rozczesuję i wcale nie działa tylko powierzchownie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']...Doginka bardzo ciekawie napisała , ale chyba dotyczyło twojego pieska .
Ja szczotką psa nie dotknę , nie mam zamiaru ich dręczyć .[/QUOTE]
Ja wszystkie psy jakie robię traktuję tak samo - a mam ich sporo - moje nie są zakołtunione, pisałam o psach, które przychodzą do mnie zaniedbane;-)
Grey, jeśli uważasz dręczenie psa czesanego szczotką, to jak nazwać te kilkanaście godzin szarpania grzebieniem, które Ty uskuteczniasz:crazyeye:
Wiedz, że dobrze dobrana szczotka nie szarpie włosa - grzebieniem to można sobie najwyżej dopomóc!!!
Cały czas dajesz świadectwo swojego profesjonalizmu, a raczej jego braku!!! Poprostu brak słów...

Link to comment
Share on other sites

Cześc bardzo fajny wątek. Dużo sie dowiedziałam ;) Mam taką prośbe czy moglibyscie mi wstawic fotki duzych psow takich jak bernardyny, berenenskie, nowofundlandy, goldeny itd. Jestem ciekawa waszych propozycji na zrobienie takich psiaków. Czy wgl takie psy przychodzą do salonów ?

Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Cockermaniaczka nieee wytrzymała i te 2 diabełki wstawiła , zauważyłem jak takie emotki się pojawiają ,to rozchodzi się aura złośliwości , a na temat konkretnie nic.
Szanowna Doginko oczywiście , że nie chodziło o twojego pieska ,że jest to sprawa pracochłonna .
Nie chciałbym uwierzyć , że jesteś na etapie szczotek ,lepiej zamów u mnie przecinak odfilcak , po co się męczyć .
Skuteczność szczotki to do 3% , grzebień 30 % , trymery 60 % do 80 % , dlatego nie używam szczotek.
A co do bobka Czesi , przychodzi sama , zaraz się kładzie , przysypia , jest masowana , delikatnie wyczesana , bo inaczej nie pozwoliła by sobie.
Z twojego postu wynika , jeszcze nie spotkałaś trudnych spraw np .Terier rosyjski , chyba nie miałabyś siły.
Szanowne panie nie obrażajcie się na mnie , mnie właśnie chodzi ,żebyście były 100 razy lepsze ode mnie , bo mój czas powoli się kończy i ktoś musi te psiaki robić .

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie czytam od kilku dni ten temat i nasuwa mi sie jeden konkretny wniosek... Pod nikiem "Grey" kryje sie jakiś dzieciak, może 14-letni, który wspaniale bawi sie czytając Wasze posty... Mam wrażenie, że momentami kula sie ze śmiechu. Dajcie sobie z nim spokój.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...