Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Mudik']
[B]evelynka[/B] szkoda,że fotka ucięta ale główka mi się bardzo podoba!
[URL]http://img222.imageshack.us/img222/4268/dsc8594.jpg[/URL][/QUOTE]

Dziękuję, ja mam całą fotkę...dziwne, ale udało mi się zrobić ostatnio jeszcze ładniejszą główkę .:evil_lol:.
A joreczka mi szkoda :shake:

Link to comment
Share on other sites

To ja podlinkuję w tym temacie-
Filmy : pielęgnacja Terrier szkocki
pielęgnacja West highland white terrier

Filmiki zmontowane przez psiaTV podczas mojej pracy w salonie.
Jest to oczywiście przygotowanie domowych pupili a nie psiaków na wystawę,które robi się trochę inaczej.
Filmy może się komuś przydadzą i pomogą.
Są w miarę ok tylko sporo jest wycięte i czasem coś przez to ominięte,głos też był nagrywany osobno więc nie zawsze odpowiada temu co w danej chwili na filmie.
Ale i tak uważam że to wspaniała robota.:multi:
a to linki:
[URL]http://psia.tv/pokaz-233-piel%C4%99gnacja-teriera-szkockiego.html[/URL]
[URL]http://psia.tv/pokaz-260-piel%C4%99gnacja-west-highland-white-terriera.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

No wiesz Ilka21 ,przy trymowaniu szybkie i gwałtowne ruchy nie są wskazane ,mogą bardzo stresować psa .Trymowania jest dużo ,bardzo ułatwia zastosowanie org. Marsów o różnych gęstościach . Np. ja nie strzygę uszu maszynką .

Link to comment
Share on other sites

Gray weź pomyśl zanim coś powiesz, bo Ajcka pisała, że są psy robione domowo a nie wystawowo i nie widzę sensu w trymowaniu calusieńkiego psa jeżeli to kanapowiec. Calusieńkiego to czyt. w ogóle bez użycia maszynki w tych miejscach co używała Ajcka. Ja wiem jak trymować i akurat mam lepsze guru jak ty. A to że ktoś szybciej to robi to nie równa się ze gwałtownie. Ajcka też uczyła się trymować od p.Bakuniak więc nie powiesz mi że od osoby, która nie wie jak to robić albo robi to źle.

Link to comment
Share on other sites

Mnie u Westi podoba się wszystko prócz popiersia, gdzie zostawia się takie włoski na popiersiu żeby go wyeksponować. Mnie nie podoba się jeśli te włoski są ucięte na okrągło jak u setera. Wolę zapuszczone, długie. Jeśli chodzi o uszy to ja też wolę całe ucho podtrymować, dlatego że mój puszek ma strasznie gęste i jak odrastają te włosy to są tekie zbite i jak wiadomo po maszynce włos nie wygląda dobrze. Od razu mówie nie jestem ekspertem, robię sama mojego psa tylko, a te szczegóły to tak z obserwacji stwierdziłam i zastosowałam.

Link to comment
Share on other sites

Ilka21 nie będziesz dobrą gromerką , jeżeli tak się denerwujesz. Nie mam zamiaru nikogo krytykować .Ja będę się cieszył , że będziecie lepsze odemnie . Piszesz , żebym pomyślał , a czy Ty pomyślałaś co napisałaś " nie widzę sensu w trymowaniu calusieńkiego psa ,bo to kanapowiec " , tą wypowiedzią skompromitowałaś się . Dla mnie nie ma kanapowca , domowego a wystawowy , jest pies którego trzeba zrobić jak najlepiej w oparciu o wzorzec rasy .
Właśnie ,żeby ten "podpuch " usunąć trzeba się dobrze napracować , a jakie czasami są kołtunki.

Link to comment
Share on other sites

hehe Podpuch to podszerstek rzeczywiście ale wybaczcie wiadomo że stres był przy tym nagrywaniu.
A podpuch może wzięło się od tego że podszerstek który wyczesujemy rzadko jest szorstki raczej puchaty.

Apropo przygotowania wystawowego i domowego to jest to co innego -inny wkład pracy,inne etapy przygotowania,inny czas wykonywania zabiegu itd. Hmmm no i cena.:-)

Link to comment
Share on other sites

Ja mojego Westa mimo że jest bez rodowodu, czyli nie wystawowy robię dokładnie wg wzorca, ale mogę sobie na to pozwolić dlatego że robię go regularnie co miesiąc, jest to niemożliwe w przypadku gdy przychodzi właściciel z psem dwa lub trzy razy do roku.....dużo zależy też od włosa, mój ma dużo waty ale mimo to go rwę i rwę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Dla mnie nie ma kanapowca , domowego a wystawowy , jest pies którego trzeba zrobić jak najlepiej w oparciu o wzorzec rasy .
Właśnie ,żeby ten "podpuch " usunąć trzeba się dobrze napracować , a jakie czasami są kołtunki.[/QUOTE]


Taaaa cos Ci sie chyba miesza Grey ...... w oparciu o wzorzec rasy piszesz ..... tylko we wzorcach np. yorków i innych długowłosych nie ma nawet słowa o strzyzeniu .... dla pudli tez sa okreslone wzorcem fryzury ..... ale nie przeszkadzało Ci pisac o fryzurach yorkowych czy shitsakowyh .....


A jesli chodzi o podszerstek, bo u niektórych ras jest niezbedny ;-) i nie wszystkim trzeba go wyjmowac ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Evelinka niech ci starczy zapału do systematycznego czesania , a z tym rwaniem to nie przesadzaj .[/QUOTE]
Spokojnie nie przesadzam...robię sobie warstwy, tak jak należy. A jeśli chodzi o czesanie to nasza sierść nie jest skołtuniona, czeszemy się co dwa dni lub dwa razy w tygoniu, zależy od potrzeb i pogody. Teraz używamy odżywki po kąpieli, po której niestety włos jest miekki ale przynajmniej się nie kołtuni od kulek śniegowych.
Agnieszka K. ma rację u Westów podszerstek zostaje, wychodzi tylko trochę podczas czesania, ale to naturalne bo się wyminia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Ilka21 nie będziesz dobrą gromerką , jeżeli tak się denerwujesz. Nie mam zamiaru nikogo krytykować .Ja będę się cieszył , że będziecie lepsze odemnie . Piszesz , żebym pomyślał , a czy Ty pomyślałaś co napisałaś " nie widzę sensu w trymowaniu calusieńkiego psa ,bo to kanapowiec " , tą wypowiedzią skompromitowałaś się . Dla mnie nie ma kanapowca , domowego a wystawowy , jest pies którego trzeba zrobić jak najlepiej w oparciu o wzorzec rasy .
Właśnie ,żeby ten "podpuch " usunąć trzeba się dobrze napracować , a jakie czasami są kołtunki.[/QUOTE]

Grey nie wróż mi przyszłości bo strzyge z powodzeniem od 2 lat, ludzie i psy chętnie do mnie przychodzą bo podchodze do nich indywidualnie i nie idę na ilość w danym dniu ostrzyżonych psów bo jeżeli jakiś sie boi to nie tłukę go w łeb(tj niektórzy a wiem, ze są tacy i to nie wyjątki) tylko powoli ale stanowczo staram się zrobić to co muszę. A takimi wypowiedziami kompromitujesz się ty, ja mam swoje zdanie i nie będę psa trymowała łącznie z uszami jeżeli jest to pies w typie rasy (bo dla mnie to wszystkie bez rodowodu) i właściciel sobie tego nie życzy a pies często w ogóle do uszu nie daje się dotykać bo np. poprzedania pani groomer wytarmosiła go za nie i pies się boi więc tj napisałam pomyśl dobrze zanim coś powiesz , ze ty masz super przeświadczenie o sobie że jesteś boski to super i ja już powiedziałam , co na ten temat myślę i powtarzać się nie będę. I pisałam ze krytykę lubię ale konstruktywną i mądrą a nie bez sensu klepanie. Dla ciebie nie musze być dobrym groomerem...Na tym kończę naszą rozmowę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...