Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie rozumiem dlaczego karzą obcinać tak krótko westiki, przecież on nie wymaga aż takich pielęgnacji jak jest normalnie wytrymowany, a ta broda :crazyeye: wygląda na całkiem zgoloną :angryy: przecież wiadomo że jak westik pije to trzeba po nim podłogę powycierać, ja się już przyzwyczaiłam :eviltong:, ale żeby mieć spokój na miesiąc to bez sensu tak ciąć.
Ja broń boże nie neguję Cię Karla, ja rozumiem że klient tak chciał :mad:, i że biznes to biznes, niestety :placz:
Ale jakbym go na ulicy zobaczyła z takim psem to bym go wyśmiała :diabloti: żeby się opamiętał.
Oczywiście zrobiłaś to bardzo ładnie, prosto i w ogóle.

Link to comment
Share on other sites

Ilka21 mój Alex czasem też wniesie dwa liście ale czy to taka tragedia :angryy:
Przecież się je podnosi i wyrzuca do kosza a nie oszpeca psa przez takie cięcie :shake: Może większy problem faktycznie zimą, przed nami dopiero pierwsza zima ale jak widziałam te oblepione łapki śniegiem :loveu: hehe
Też zastanawiam się nad kombinezonem :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ilka21']evelynka ludzie tak chcą bo do psa wtedy czepia się mniej śmieci a co za tym idzie wnosi mniej do domu[/QUOTE]
A biorą pod uwagę jaka jest pora roku?? Kurcze, sama nie znoszę piaskownicy w domu, ale teraz to nawet ja leń bym tak psa orżnąć nie kazała :shake:

Link to comment
Share on other sites

Evelynka mi tłumaczyć nie musisz bo sama mam psy długowłose i wiem co to znaczy (razem w domu mam 4 psy i jedna collie na podwórku) i mi to osobiście nie przeszkadza ale ludzie chca sobie robić jak naj mniej pracy i widocznie dla nich to problem.U mnie nawt łysy przynosi w sierści(raczej kępkach jej) różne patyki itp. Choć ja osobiście tez jednego swojego nie wystawowego strzygę raz w roku bo mi się nie chce siedzieć i ciągle go rozczesywać bo ma wełnista sierść i bardzo trzeba było dbać o nią zeby się nie kołtuniła a do tego jest to pies bardzo aktywny brudas(szaleje po ogrodzie i wraca potem cały czarny bo kopał sobie np.) i u niego mija się z celem długie futerko. Natomiast sunia ma włos super i nie tak upierdliwy a na dodatek to prawdziwa panienka i nie lubi zabaw typu brudzimy się na maksa. Więc ja potrafię zrozumiec że ktoś chce krótko ale bez przegięcia.

Zerduszko biora pod uwagę i właśnie na zime najlepiej by chcieli łyse łapy żeby nie nosił ja nie strzygę na prawie łyso tj inni groomerzy u mnie choć krótko. Wolą krótko a potem psa ubrać jak na spacerek idzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leepa']Karla ten sznaucer mini ma szorstką sierść na łapach?[/QUOTE]

Tak
Jest to sznaucerek w typie niemieckim

rysunki psów owszem kupiłam na wystawie pare lat temu osoba która je rysuje powinna mieć strone internetową a przynajmiej wtedy napewno miała

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karla']Tak
Jest to sznaucerek w typie niemieckim

rysunki psów owszem kupiłam na wystawie pare lat temu osoba która je rysuje powinna mieć strone internetową a przynajmiej wtedy napewno miała[/QUOTE]

A nie kojarzysz czy to ta sama osoba, która teraz robi te grafiki, które można dostać na wystawach??

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie przeglądam ten wątek i przeglądam, a ponieważ nie mam zabardzo cierpliwości by przeglądnąć 290 stron :lol: to mam pytanie, jak można przyciachać spaniela? Mało zdjęć tu widziałam więc jeśli ktoś byłby na tyle uprzejmy i pokazał jakieś fotki spanielków po przemianie i oczywiście przed jak ktoś posiada :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evelynka']Nie rozumiem dlaczego karzą obcinać tak krótko westiki, przecież on nie wymaga aż takich pielęgnacji jak jest normalnie wytrymowany, a ta broda :crazyeye: [/QUOTE]

niektórzy mają swoje powody i MZ nie powinno to dziwić innnych;) Znajoma sznaucerka nie znosi żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, więc jest strzyżona dość krótko. A jak wiadomo nauczenie psa, że czesanie to przyjemność jest bardzo czasochłonne - nie każdy ma aż tak dużo czasu;)

[quote name='leepa']
Ja nie uważam żeby cięcie brody było złe... Chyba dobrze czasem lekko odświeżyć, podciąć końcówki, żeby lepiej rosła nawet. Ale przyznam, że u swojego psa tego nie zrobiłam nigdy i nie zrobię :D Ma bardzo długą i ładną, z nożyczkami z dala:lol: Ale jakby ktos sobie zażyczył to owszem. [/QUOTE]
Przycięcie brody to nic złego;) szczególnie gdy niecięta broda jest po prostu za duża do psa, niepropocjonalna. Ja przycinam i jest chyba ok. A taka broda jak tu [url]http://i35.tinypic.com/xbzqrl.jpg[/url] wygląda po prostu nieładnie

Pytanie do groomerów: pozwalacie właścicielom zostać w przy psie podczas strzyżenia?

Link to comment
Share on other sites

U mnie zależy od właściciela czy chce zostać czy woli iść. Ja osobiście ogólnie wolę zeby poszedł bo mam mało miejsca jak na razie i mi przeszkadza poprostu a i nie wszystkie psy sa grzeczne przy właścicielu (chcą uciekać do niego i nie daj Boże jak jeszcze właściciel ratuje i gada do psa...) ale jak psiak widzę ze lepiej się czuje przy wlaścicielu to wtedy ja prosze by został.

Link to comment
Share on other sites

1y raz pozwalam zostać ,kolejne wizyty raczej wole zostać sama z psem ,w 90% przypadków pies jest spokojniejszy bez własciciela,ale jeśli komus bardzo zależy to pozwalam zostać(choć nie lubie jak ktoś patrzy mi na ręce)ale np;jesli chodzi o koty to prosze włściciela by został ,koty czują się bezpieczne ,i są spokojniejsze .:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']...Pytanie do groomerów: pozwalacie właścicielom zostać w przy psie podczas strzyżenia?[/QUOTE]
Ja wolę jak właściciel pieska zostawia i wróci po robocie. Pies zazwyczaj jest spokojniejszy bez swojego opiekuna. Ale jak właściciel się uprze to nie mam wyjścia i robię przy nim. Ale już kilka razy właściciel(ka) musiał(a) wyjść w trakcie, bo piesek szalał i nie dał nic przy sobie zrobić, a po wyjściu piesek zamieniał się w aniołka nie do poznania:p
[B]Kojotku[/B], czy to Rapcio jest na Twoim reklamowym banerku?:crazyeye::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Ale już kilka razy właściciel(ka) musiał(a) wyjść w trakcie, bo piesek szalał i nie dał nic przy sobie zrobić, a po wyjściu piesek zamieniał się w aniołka nie do poznania:p[/QUOTE]

no właśnie:lol: Samba też kiedyś musiała zostać sama u fryzjera, bo inaczej by się nie uspokoiła;) Już nie zostaje, bo sam ją robię, tzn uczę się;)
Kiedyś ktoś powiedział, że wyprasza właścicieli, bo nie chce zdradzać jak się strzyże psa... to jego tajemnica i nie chce za darmo dzielić się swoją wiedzą... (że niby konkurencja wyrośnie:evil_lol:)

[B]Doginko[/B] nie poznajesz? :cool3: specjalnie wybrałem Twojego sznupka;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goldi1270']Tak sobie przeglądam ten wątek i przeglądam, a ponieważ nie mam zabardzo cierpliwości by przeglądnąć 290 stron :lol: to mam pytanie, jak można przyciachać spaniela? Mało zdjęć tu widziałam więc jeśli ktoś byłby na tyle uprzejmy i pokazał jakieś fotki spanielków po przemianie i oczywiście przed jak ktoś posiada :)[/QUOTE]
Typowych fotek "przed" i "po" nie mam,bo zazwyczaj nie mam na to czasu ... albo zapomnę ;) i fotki "po" mam tylko z wystaw.
Nasze wystawowe psy tylko skubię ręcznie (żadnych trymerów itp), uszy i front szyi zazwyczaj robię maszynką lub degażówkami.
Tu mam przykład:

przed

[IMG]http://www.arabellaroyalantidotum.republika.pl/images/miot_c/cassanova_postawa_16m_przed_ramka_podpis.jpg[/IMG]

w trakcie pracy...
[IMG]http://www.arabellaroyalantidotum.republika.pl/images/miot_c/cassanova_postawa_16m_po_ramka_podpis.jpg[/IMG]

i już po :-)
[IMG]http://www.timurarginina.republika.pl/images/wystawy/zabrze09_cassanova4_ramka_podpis.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte'][B]Doginko[/B] nie poznajesz? :cool3: specjalnie wybrałem Twojego sznupka;)[/QUOTE]
Poznałam, ale nie byłam pewna na 100%:oops::diabloti:

A tu sznupeczek, którego dziś robiłam. Sorki za jakość fot i trochę dziwne postawy piesia, ale to "owsik" i złapanie go w postawie graniczyło z cudem:evil_lol:
Taki przyjechał:p
[IMG]http://i34.tinypic.com/2e0okeg.jpg[/IMG]

[IMG]http://i38.tinypic.com/256xxef.jpg[/IMG]

[IMG]http://i34.tinypic.com/24gkens.jpg[/IMG]

Tu zaczynamy zrzucać furtełko:diabloti:
[IMG]http://i36.tinypic.com/htcx1y.jpg[/IMG]

[IMG]http://i37.tinypic.com/5n649d.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Moje futro beze mnie nie da sobie obcemu nic zrobić. Nie raz próbowałam zostawiać go na samo tylko kąpanie i czyszczenie uszu, obcinanie pazurów itp. u znajomej groomerki, ale dostawał takiej histerii, szału i kłapania zębami, że wolę robić to sama. To znaczy robimy razem, bo już na Kieleckiej wystawie zakupuję nożyczki i będę strzyc w 100% sama. :evil_lol: Oby na Rzeszowskiej sędzin a nie uciekła z krzykiem jak zobaczy rezultat :diabloti: Choć ostatnio juz się mojej Madzi dawał wziąc samemu i nie histeryzował... generalnie mi pozwoli zrobić wszystko, z obcymi, wetami, jest gorzej. Chyba, że pani psa trzyma, to jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...