Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

[quote name='Oluna']Mnie się również bardzo podoba Aszita to co robisz. Przede wszystkim co bije na pierwszy rzut oka to duża staranność. Wszystko zapięte na tip top :) Dobra robota, poproszę o więcej fotek, ja jestem początkująca w zawodzie i chłonę wszystkie piękne zdjęcia jak gąbka ;)[/quote]

Dzieki za uznanie. Moja rada: zbieraj zdjecia ladnie zrobionych psow i rob swoj wlasny album ras. Moj ma juz 7 opaslych tomow najgrubszych skoroszytow :eviltong:. No i podgladaj na wystawach ale badz krytyczna. Czesto widzi sie dennie zrobione psy niestety. Jest tez literatura obcojezyczna do kupienia w internecie. No i oczywiscie konkursy groomerskie, tam sie mozna sporo nauczyc. Nie mowiac juz o workshop'ach. Te ostatnie chyba w polskich warunkach nigdy nie moglyby sie odbyc ze wzgledu na pilnie strzezone TAJEMNICE i brak kolezenstwa wsrod groomerow. Zupelnie nie pojeta dla mnie sprawa. No i pytaj na tym forum, tylko nie pod tym tematem, bo to galeria - mysle, ze pare osob tu jest, ktore chetnie sie wiedza podziela.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Aszita'] No i pytaj na tym forum, tylko nie pod tym tematem, bo to galeria - mysle, ze pare osob tu jest, ktore chetnie sie wiedza podziela.[/quote]

Z rad korzystam na forum groomer.com.pl - nie wiem czy jesteś tam? Ja jestem pod tym samym nickiem :)

A żeby było trochę bardziej na temat to jak tylko uda mi się sfotografować jakieś swoje dzieło to poddam się krytyce. No ale jak na razie to nigdy nie ma czasu, aparatu i kogoś kto by ustawił psa bądź pstryknął tą fotę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oluna']Z rad korzystam na forum groomer.com.pl - nie wiem czy jesteś tam? Ja jestem pod tym samym nickiem :)

A żeby było trochę bardziej na temat to jak tylko uda mi się sfotografować jakieś swoje dzieło to poddam się krytyce. No ale jak na razie to nigdy nie ma czasu, aparatu i kogoś kto by ustawił psa bądź pstryknął tą fotę.[/quote]

:-) - znam to, tez tak mam. Ale staraj sie wlasnie teraz w poczatkowym okresie swojej kariery robic jak najwiecej zdjec. Za jakis czas porownasz i sama bedziesz mogla ocenic wlasne postepy.
Wspomnianego przez Ciebie forum nie znam. Zaraz sie tam wybiore :razz:.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, chyba wiem o kogo chodzi - tylko, że znany jest mi z imienia Amigo :) Właścicielka mieszka na Morenie. Wyrzuty zupełnie niepotrzebne, bo psiak nie sprawiał żadnego problemu, fajny jest :) a jak brykał po strzyżeniu z moją Thelmą to aż miło było patrzeć, fajny pies i fajna właścicielka :) Chyba o niego chodzi, bo to jedyny większy pies, którego miałam u siebie jak do tej pory.

Zaraz nas pogonią za offa ;) ale ujawnij się kim jesteś, bo mam pewne przypuszczenia, ale nie wiem czy słuszne, może być na PW :lol:

Link to comment
Share on other sites

York przed.
Robiony na krótko(sportowa fryzurka).Zdjęcia z tel kom.

[IMG]http://images31.fotosik.pl/293/53bbf4dbfbcf4f94med.jpg[/IMG],
[IMG]http://images24.fotosik.pl/234/e0a85f1e3a8333c5med.jpg[/IMG],
[IMG]http://images32.fotosik.pl/293/905177c1d8bbfe3fmed.jpg[/IMG]

I po.
[IMG]http://images34.fotosik.pl/293/f03d0fdccad9331dmed.jpg[/IMG],
[IMG]http://images33.fotosik.pl/293/2600e22ee3970560med.jpg[/IMG],
[url]http://images24.fotosik.pl/234/3dcfda2b942d406fmed.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajcka']York przed.
Robiony na krótko(sportowa fryzurka).Zdjęcia z tel kom.

/quote]


Telefonem powiadasz robilas...:hmmmm:

a wiesz, ze to genialny pomysl?
Chyba sobie kupie komore z fotoaparatem.
Co do pieska, ogolnie jest fajnie ale: przejscia m. strzyzonym a cietym koniecznie trzeba wydegazowac. Te ostre granice dzialaja na mnie jak plachta na byka. Szczegolnie u westie. Po drugie wg. mnie tak dlugi wlos pozostawiony na lapach nie pasuje do ogolnej b. krotkiej sylwetki. Jest tez trudny do utrzymania w czystosci i rozczesywania u psow, ktore nie lubia sie czesac.

Link to comment
Share on other sites

Mam takie samo zdanie jak Mudik :)

Im krótszy włos na grzbiecie tym dłuzszy wydaje się być włos na nogach.
Gdyby pies na fotce miał krótszy włos na nogach niż ma obecnie wyglądałby rachitycznie.
Dla osób, które nie czeszą swoich psów kazda długość powyżej o,5 cm jest niepraktyczna :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Mi też się podoba zwłaszcza głowa,ale myślę ,że te widoczne przejścia to także kwestia tego ,że przy skórze włos u tego psa jest ciemniejszy i ta różnica kolorów robi takie wrażenie.[/quote]


Mudik, popatrz na przejscia na konczynach.

Link to comment
Share on other sites

Tak ja robiłam.

Cyt hania" Im krótszy włos na grzbiecie tym dłuzszy wydaje się być włos na nogach.
Gdyby pies na fotce miał krótszy włos na nogach niż ma obecnie wyglądałby rachitycznie."

Dokładnie był tylko trochę degażowany na przejściach,ale więcej nie dało rady bo tak włos wygląda ładnie,
a że piesek miał dość skąpy to gdyby go bardziej degazować wyglądałby jak wyskubana kura.heheh

Piesek był strzyżony by wyglądał ładnie ,a strzyżeniu takiemu by właściciel nie musiał czesać- mówię nie.
Jak ma się pieska do czesania to trzeba czesać samemu albo częściej chodzić z nim do fryzjera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aszita']Te ostre granice dzialaja na mnie jak plachta na byka. Szczegolnie u westie. [/quote]

Dokładnie. A już jak widzę westie pojechanego całego maszynką i tylko zostawiona 'firanka' na brzuchu to :angryy:

Co do yorka to mi się ogólnie podobają najbardziej zarośnięte , takie jak szczeniaczki a tak na krótko nie ale ten jest elegancki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajcka']
Gdyby pies na fotce miał krótszy włos na nogach niż ma obecnie wyglądałby rachitycznie." [/quote]

Nie zgadzam sie! Mozna bylo zrobic temu psu sliczne, proporcjonalne lapki. Degazowane wcale nie znaczy chude. Zwyczajnie, dopieszczone.

[quote name='ajca']
Dokładnie był tylko trochę degażowany na przejściach,ale więcej nie dało rady bo tak włos wygląda ładnie,
a że piesek miał dość skąpy to gdyby go bardziej degazować wyglądałby jak wyskubana kura.heheh

Piesek był strzyżony by wyglądał ładnie ,a strzyżeniu takiemu by właściciel nie musiał czesać- mówię nie.
Jak ma się pieska do czesania to trzeba czesać samemu albo częściej chodzić z nim do fryzjera.[/quote]

Degazowanie nie zawsze musi oznaczac przerzedzanie wlosa. Degazowkami mozna obleciec calego pudla jak komus chce sie pobawic. Wyglada genialnie.
Szczegolnie male pieski z marnym wlosem lubie robic tylko degazowkami. Jest to tak ladny i naturalny efekt, ze wole to niz maszynke i nikt mnie nie przekona, ze jest inaczej. Nie znosze grzbietow golonych na zero. Poza tym mam uraz do maszynki w przypadku starych psow z licznym brodawkami. U stalych klientow kazda brodawke mam dokladnie namierzona i zapisana w karcie klienta ale przeciez nie zawsze robie stalych klientow. Wole nie ryzykowac zgolenia brodawki lub innej niespodzianki na skorze.

[B]A propos czy Wy tez prowadzicie karty klienta, mozecie sie pochwalic jakie informacje o kliencie tam umieszczacie ?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aszita']Nie zgadzam sie! Mozna bylo zrobic temu psu sliczne, proporcjonalne lapki. Degazowane wcale nie znaczy chude. Zwyczajnie, dopieszczone. [/quote]

Co do degażowania się zgodzę > na tylnych kończynach miejsce przejścia krótkiego włosa w długi mogłoby zaczynać się trochę wyżej, było by wtedy co degażować. Jeśli chodzi o długośc włosa podtrzymuję to co napisałam wcześniej :)

[B][quote]A propos czy Wy tez prowadzicie karty klienta, mozecie sie pochwalic jakie informacje o kliencie tam umieszczacie ?[/quote][/B]

Aszita zapraszam na groomer.com.pl[B] ;)[/B]

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie. Werbena 520, bardzo się cieszę, że jesteś zadowolona z mojej pracy, a Kanon i Lolek mają się świetnie.
Chciałabym pokazać mojego pieska przygotowanego do wystawy, później jak się odważę wstawię więcej zdjęć klientów. Proszę o konstruktywne uwagi (szczególnie Aszity- myślę, że mogę się wiele nauczyć), ale nie tylko. Pozdrawiam
P.S. Próbuję wstawić zdjęcie, ale nie bardzo wiem jak. Pomoże mi ktoś?

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.imageshack.us"]www.imageshack.us[/URL] - przeglądaj - potem wskazujesz miejsce na dysku gdzie jest zdjecie (jesli chcesz od razu zmniejszyc, to wybierasz resize image) i na końcu klikasz upload, jak sie załaduje, to kopiujesz pierwszy lub drugi link pod miniaturka zdjecia i wklejasz to w poscie na dogo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...