Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Cockermaniaczka']Musisz pytac u siebie w miescie bo ceny moga byc przerozne...;)[/QUOTE]

[quote name='cockermanka']Jeśli włos daje się skubać, to bym trymowała.
A ceny są różne - trzeba pytać u konkretnych groomerów...[/QUOTE]


Dzięki-ja niestety nie mam pojęcia w tych rzeczach :) jednak huskiego wystarczy czesać :D żadna maszynka nie potrzebna :D


Tylko ten mały to straszne adhd nie wiem czy sobie z nim poradzą :lol:


Dzięki za informacje-jescze się zastanowię i uzgodnię z rodzicami :)

Link to comment
Share on other sites

No niestety u mnie w mieście ludziom zdaje się nie zależeć na jakości, dobru psa, a na cenie. Wszyscy chcą psa za zrobionego 40-50zł i to z kąpielą ;D Kpina, ale podejrzewam ze ktoś to robi za taką kwotę skoro pytają.

Ja mówię o zaletach trymowania czyli- jeśli regularnie trymujemy pies nie gubi sierści, włos jest piękny, gruby, lśniący i dobrze wybarwiony. Ciągle też pokutuje przekonanie, że trymowanie zmienia sztucznie włos, kiedy tak naprawdę to jego brak zmienia włos. I to wiele osób oburza, że pies będzie nienaturalny. Dlatego staram się wytłumaczyć że ten pies powinien mieć właśnie naturalnie taki a nie inny włos, a brak trymowania uniemożliwia jego prawidłowy wzrost, nie ma miejsca, więc rośnie włos upośledzony, cienki, matowy, ze słabym pigmentem.
Co ważne - TO NIE BOLI, a większość klientów tak myśli "my nie chcemy na wystawę więc szkoda psa". Co gorsza wielu "groomerów" to potwierdza, pewnie dlatego że po prostu nie potrafią trymować. Dlatego podkreślam też, że włos gotowy o rwania, to włos martwy, odłączony od nerwu, który po prostu dłużej zalega u danej rasy. Ponadto brak trymowania może wywoływać problemy skórne...
Oczywiście i tak mało kto się zgadza, głównie przychodzą do mnie osoby, które nie mogą już znieść sypiącego się futra.

Link to comment
Share on other sites

Ja pare osob przekonalam efektem :razz: Chcieli mniej sypiacego sie wlosa-i to dostali i teraz mam sznaucery regularnie trymowane :multi:A ludzie happy ze tak sie da..
Ja nie dyskutuje nt cen.Jest taka jaka jest i koniec.Nie chcesz nie plac i miej psa opitolonego do lysa w innym salonie.Prosta sprawa.:p
Pozniej i tak przychodza z placzem bo ktos zepsul psa i mogli przyjsc do mnie... :roll: Ja za bardzo nie rozumiem targowania sie o cene uslugi... Ciekawe czy tacy ludzie u ludzkiego fryzjera czy kometyczki tez mowia czemu tak drogo i czy da sie taniej... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, u weterynarzy jest to samo. Znam kilku, którzy biorą tak niskie ceny że inni łapią się za głowę, nawet klienci nieraz każą podnieść ;D Mimo to przychodzi dużo osób, które są zszokowane(dosłownie) ceną, mimo że u ludzkiego lekarza zapłaciliby przynajmniej 6x tyle. Może ludzie już tacy po prostu są?

Link to comment
Share on other sites

A ja bez trymowania nie uznaję prawidłowej pracy i dlatego robię tak jak potrzeba .Strzyżenie jest dodatkową czynnością.
Większość nie zna się , ma kłopoty z czesaniem .Nie można ulegać klientowi i trzeba się cenić .
Cockermaniaczka gratulacje ,że trymujesz .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra95']Hej.:) mam na tymczasie prawdopodobnie mixa sznaucera
ma lekko szorstkawą sieść. Ja sama mu lekko podciełam włosy na łapach, uszach i pyszczku, ale pytanie, czy takiego z taką sierścią wytrymować czy strzyc maszynką ?


tutaj zdjęcie dopiero po znalezienie,wiec z kołtunami strasznymi i przed kąpielą

Może ktoś jest w stanie mi doradzić ? ;) z góry dziękuję :)[/QUOTE]
Do sznaucera mu bardzo daleko, ale mimo to, ja bym rwała;-) Niestety mam chorą rękę i na razie nic nie mogę zrobić, ale sierść tego psa, przynajmniej na foto aż prosi się o rwanie;-)

[quote name='Aleksandra95']Wiecie może ile trymowanie psiaka do połowy łydki kosztuje ? :)[/QUOTE]
od 150 do 200 zł;-) Zależy do kogo trafisz;-)Są tacy, co biorą jeszcze więcej:razz:

[quote name='leepa']No niestety u mnie w mieście ludziom zdaje się nie zależeć na jakości, dobru psa, a na cenie. Wszyscy chcą psa za zrobionego 40-50zł i to z kąpielą ;D Kpina, ale podejrzewam ze ktoś to robi za taką kwotę skoro pytają.

Ja mówię o zaletach trymowania czyli- jeśli regularnie trymujemy pies nie gubi sierści, włos jest piękny, gruby, lśniący i dobrze wybarwiony. Ciągle też pokutuje przekonanie, że trymowanie zmienia sztucznie włos, kiedy tak naprawdę to jego brak zmienia włos. I to wiele osób oburza, że pies będzie nienaturalny. Dlatego staram się wytłumaczyć że ten pies powinien mieć właśnie naturalnie taki a nie inny włos, a brak trymowania uniemożliwia jego prawidłowy wzrost, nie ma miejsca, więc rośnie włos upośledzony, cienki, matowy, ze słabym pigmentem.
Co ważne - TO NIE BOLI, a większość klientów tak myśli "my nie chcemy na wystawę więc szkoda psa". Co gorsza wielu "groomerów" to potwierdza, pewnie dlatego że po prostu nie potrafią trymować. Dlatego podkreślam też, że włos gotowy o rwania, to włos martwy, odłączony od nerwu, który po prostu dłużej zalega u danej rasy. Ponadto brak trymowania może wywoływać problemy skórne...
Oczywiście i tak mało kto się zgadza, głównie przychodzą do mnie osoby, które nie mogą już znieść sypiącego się futra.[/QUOTE]
Całkowicie się z Toba zgadzam, ludzie pierwsze o co pytają, to za ile i czemu aż tyle:crazyeye: Nikt nie pomyśli ile pracy wkładamy w takiego psa, co nie jest systematycznie robiony, nikt nie pomyśli, że kosmetyki, szampony, odżywki, które używamy też kosztują, nikt nam tego za darmo nie daje, ale ludzie wiedzą lepiej:razz:

[quote name='Cytrynaaaaa']Grey, może pokażesz jakieś swoje prace? :lol:[/QUOTE]
Chyba wierzysz mocno w duchy:evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']Do sznaucera mu bardzo daleko, ale mimo to, ja bym rwała;-) Niestety mam chorą rękę i na razie nic nie mogę zrobić, ale sierść tego psa, przynajmniej na foto aż prosi się o rwanie;-)


od 150 do 200 zł;-) Zależy do kogo trafisz;-)Są tacy, co biorą jeszcze więcej:razz:[/QUOTE]



No to niestety pozostaniemy na razie przy moim lekkim podcinaniu łapek,bo ok.200 zł, to ja na razię wolę wydać na jego wyżywienie :oops: Chciałabym, aby już znalazł swój super domek, bo na taki zasługuję. :)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/838/img8650g.jpg/"][IMG]http://img838.imageshack.us/img838/3529/img8650g.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/593/img8658ny.jpg/"][IMG]http://img593.imageshack.us/img593/3924/img8658ny.jpg[/IMG][/URL]
Sunia posterylkowa, ma być naj..krócej i wygodniej...

Link to comment
Share on other sites

O! Dragomira :D
Pierwsza rzecz, jak rzuca się w oczy - za dużo zostawione na udzie i pudlowe stopy... Na przedniej łapie bardzo razi mnie maszynka. Całe pióro przeczesałabym Marsem Home 3,5 (lub 5) mm - wyciągnęłoby się martwy włos, nadało lekkości suce i mniej by się kołtuniło. Z łokcia zebrałabym znacznie więcej. Nie wiem czy to kwestia zdjęcia, ale wydaje mi się,że z korpusu można jeszcze wyciągnąć sporo włosa...
No i nie lubię głowy robionej maszynką ;)
Ale i tak wolę taką wersję niż zgoloną "na wyżła".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']
od 150 do 200 zł;-) Zależy do kogo trafisz;-)Są tacy, co biorą jeszcze więcej:razz:
[/QUOTE]
w Wawie macie takie ceny za trymowanie ? :crazyeye:
jak ja bym taką rzuciła w mojej mieścinie to już bym w ogóle nie miała trymowanych klientów... a jak ostatnio 5h trymowałam airedale i powiedziałam 170 to było wielkie zdziwienie i oburzenie i jestem prawie pewna ,że już nie wrócą,ale taniej to pewnie też nie znajdą . czasem dobrze chyba by było ,żeby właściciel widział całą tą robotę , całe 5h cm po cm, może wtedy zdał by sobie sprawę. mam jednego strzyżonego olbrzyma, też było jojczenie ,co tak drogo, ale sama zażyczyłam sobie by pan został i po 3,5 godzinie pan sam przyznał,jak bardzo się mylił

Link to comment
Share on other sites

Trymowanie sensownie jest podliczać za godziny, bo tak naprawdę może być pies w bardzo różnym stanie.
Mi się wydaje że ludzie myślą że grooming to 1h i po robocie - pewnie odwołują to do swojej głowy, nie zastanawiają się tylko że mają 3 włoski na krzyż, 20cm kwadratowe i jeszcze potulnie współpracują z fryzjerem. Kiedy ja mówię ok 2h to często widzę szok na twarzy. Faktycznie czasem warto klienta zaprosić, ale trzeba mieć pewność, ze pies będzie przy nim grzeczny :/ A z tym słabo.
Do mnie trafia mnóstwo psów, które były wcześniej usypiane i zdarzają się skrajnie agresywne zwierzęta, przy czym wiele z nich jest całkiem ok - na podłodze, kiedy się z nimi nic nie robi. I właściciel nie wie jak bardzo problemowego ma psa, a niestety jeśli szata wymaga pielęgnacji, to on dla własnego dobra nie może się w ten sposób zachowywać. Wiele osób jest zdziwionych kiedy tłumaczę że ich kochany pies nie daje się dotknąć czy gryzie. Coraz bardziej przekonuję się aby niektóre przypadki nagrywać i pokazywać klientom.

Link to comment
Share on other sites

A ja sie dzisiaj dowiedzialam ze ladne strzyzenie shih tzu to na tzw"kanape cioci petronelli " Czyli cos takiego [url]https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSOXrBxeJILrStlB41IbQAt2WjpqSGMbstUZ7V1yJcbk6yhCEP2[/url] (zdjecie z google)
Bo przeciez tak sie strzyze shih tzu! :roll: I na ni tlumaczenia ze tak sie nie robi,ze to szpeci a nie zdobi...
Normalnie masakra... Zgolilam,co prawda nie tak bo chocbym chciala to tak nie umiem -babka szczesliwa bo ma firanke :diabloti: A ze pies wyglada jak zlozony z trzech roznych...
Nawet nie mam foty bo az mi sie odechcialo robic...Tak tylko musialam sie wyzalic... eghhhhhhh

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...