Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

O matko, pooglądałam sobie filmiki ze strzyżenia sznaucerków i włosy mi dęba stanęły na głowie:crazyeye: W życiu nie oddałabym sznupka do salonu Karusek:shake: W sumie to nie tylko tam. Jak zobaczyłam te biedne psiny przywiązane za szyję do szubieniczki, szarpane, nogi podnoszone tak, że aż psy nie mogą ustać, to ja się nie dziwię, że później takie psy mają uraz do zabiegów groomerskich:razz: Z resztą nie tylko sznaucery są tak traktowane u "profesjonalistów". Biedne westy i yorki tak samo!:crazyeye:
A już na temat tej "wspaniałej pracy się nie wypowiem, bo to obraz nędzy i rozpaczy - te krzywe firany zostawione od połowy ciała, te wyrzępolone łapki... Aż żal doopę ściska jak się na to patrzy:sad:

Tu jest kilka z tych filmików profesjonalnego strzyzenia:angryy:

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=6i4OdgHHAAY[/URL]

Tutaj ten biedny sznupek musi mieć nieźle podrażnioną skórę:angryy:
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=gPSEBmM_AeE[/URL]

I to się nazywa profesjonalne strzyzenie:roflt: Moje zarośnięte burki lepiej wyglądają;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzięki Cockermanka! Jeśli z 10 dadzą radę to wspaniale!
Grey- zdaję sobie sprawę, że najlepiej z ostrzami, ale cóż "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" :)

A jak oceniacie pracę z użyciem takich nasadek w porównaniu do ostrzy, dużo słabiej się strzyże?

Link to comment
Share on other sites

Producent co prawda zaleca 30 (i ja pracuję na 30), ale wiem,że znajome pracują na 10 i da się - choć łatwiej jest na 30 ;)
Do nasadek musisz mieć włos perfekcyjnie przygotowany - żadnych supełków, bo wystrzyżesz dziury...czyli najlepiej rozczesany, wykąpany i dobrze wysuszony.
Pracy z nasadkami trzeba się po prostu nauczyć. Ja sobie bardzo chwalę.

Link to comment
Share on other sites

Ja szybciej skończyłam pracę z nasadkami niż zaczęłam. Zostawiają za dużo, a na włosie średnio przygotowanym to już w ogóle. Kupiłam długie ostrze. Nasadki najlepiej pracowały mi na ostrzu 9, 8 1/2. Nie polecam stosowania nasadek metalowych na drobnych ostrzach typu 40 - znajoma za jednym razem wyłamała kilka zębów ;)

Link to comment
Share on other sites

Odnosnie poprzedniego tematu i profesjonalistow. Patrzcie na to. Dodam, ze jesli ktos by chcial sie "podszkolic" to Ci "profesjonalisci" oferuja takze szkolenia. Masakra
[URL]http://www.strzyzeniepsow.org/galeria[/URL]

"Psie Metamorfozy" powalaja. Mamy nowe trendy w strzyzeniu sznaucerow, shih i spanieli o zalosnych yorkach nie wspomne.

No i jeszcze jedni....opisy powalaja - zwlaszcza "szczesliwy puszek" i "przekochany spanielek", poza tym "terier olbrzym" - zapewne chodzilo o ctr albo sznaucera - ciezko poznac w tak nowoczesnej fryzurce, poza tym mamy nowy typ fryzury pudla nazwijmy to "poszarpany" no i fox - buehehe. Gdyby moj pies tak wygladal to wyprowadzalabym go chyba po zmierzchu.
Tak tragicznie zrobionych psow wszystkich ras nie widzialam w zadnej galerii. Nie wiem jak taki "salon" moze funkcjonowac.
[URL]http://www.psa-urok.pl/galeria[/URL]

Dziewczyny przy takich "salonach" nalezy mniej krytycznie spojrzec na wlasna prace. Z drugiej strony salon jak salon, ale wlasciciele chyba sa slepi, no chyba, ze maja danego klienta tylko raz i wiecej nie wraca. Zastanawiam sie tylko jak reaguja Ci wlasciciele, ktorzy nie sa slepi jak odbieraja takiego psa.

Edited by letaa
Link to comment
Share on other sites

pierwszy link masakra!! pies z góry golony do skóry a potem firana, spaniele takie, że się che płakać. Nie wiem kto za takie strzyżenia płaci...

drugi link jeszcze gorzej!!!!!!!!!!!!!!!!!!! takie zęby wszędzie, nawet golić nie potrafią równo. W życiu nie widziałam tak złych strzyźeń, chyba że dizecko z przedszkola weźmie nożyczki...

BRAK MI SŁÓW

Link to comment
Share on other sites

[quote name='letaa']Odnosnie poprzedniego tematu i profesjonalistow. Patrzcie na to. Dodam, ze jesli ktos by chcial sie "podszkolic" to Ci "profesjonalisci" oferuja takze szkolenia. Masakra
[URL]http://www.strzyzeniepsow.org/galeria[/URL]

"Psie Metamorfozy" powalaja. Mamy nowe trendy w strzyzeniu sznaucerow, shih i spanieli o zalosnych yorkach nie wspomne.

No i jeszcze jedni....opisy powalaja - zwlaszcza "szczesliwy puszek" i "przekochany spanielek", poza tym "terier olbrzym" - zapewne chodzilo o ctr albo sznaucera - ciezko poznac w tak nowoczesnej fryzurce, poza tym mamy nowy typ fryzury pudla nazwijmy to "poszarpany" no i fox - buehehe. Gdyby moj pies tak wygladal to wyprowadzalabym go chyba po zmierzchu.
Tak tragicznie zrobionych psow wszystkich ras nie widzialam w zadnej galerii. Nie wiem jak taki "salon" moze funkcjonowac.
[URL]http://www.psa-urok.pl/galeria[/URL]

Dziewczyny przy takich "salonach" nalezy mniej krytycznie spojrzec na wlasna prace. Z drugiej strony salon jak salon, ale wlasciciele chyba sa slepi, no chyba, ze maja danego klienta tylko raz i wiecej nie wraca. Zastanawiam sie tylko jak reaguja Ci wlasciciele, ktorzy nie sa slepi jak odbieraja takiego psa.[/QUOTE]
:shake:
jakis koszmar... :roll: cholera czy ci ludzie nie mysla co robia ?Nie widza ze pies jest w strzepach?:roll: Ja po takiej specjalistce jednej poprawialam yorka...Zygzaczki wyciete... Nie mam pojecia jak mozna tak wystrzepic psa.

Edited by Cockermaniaczka
Link to comment
Share on other sites

Letaa, jestem zszokowana tymi linkami, a raczej tym, co po kliknięciu w linki ujrzałam:crazyeye:
Nie jestem specjalistką od wszystkich ras, ale na pewno po moim strzyżeniu, nawet nie znając wzorca danej rasy pies wyglądałby o niebo lepiej od tych zaprezentowanych "specjalistycznie ostrzyżonych":crazyeye:
Jestem wstrząśnięta, ale też jeśli chodzi o sznaucery to mam bardzo często klientów, którzy przychodzą z oszpeconymi psami i błagają o pomoc w naprawieniu tego, co inni zepsuli:mad: Nieraz się nie da wiele zrobić, bo po prostu sierści brak i trzeba czekać na odrośnięcie!
Masakra, a najgorsze że oni, czyli tacy "super" groomerzy z koziej wulki mają stałych klientów do oszpecania:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='letaa']Odnosnie poprzedniego tematu i profesjonalistow. Patrzcie na to. Dodam, ze jesli ktos by chcial sie "podszkolic" to Ci "profesjonalisci" oferuja takze szkolenia. Masakra
[URL]http://www.strzyzeniepsow.org/galeria[/URL][/QUOTE]

Foksterier z [b]taką[/b] firanką, świat się kończy :roll:

Link to comment
Share on other sites

ajajajaj :/ A wiecie co jest przykre? Że tacy ludzie w Polsce często biorą za usługę taką samą kwotę jak nie tylko dobrzy groomerzy ale i wybitni. Taką niestety mamy w dużej mierze "wybredną" klientelę :( Dobrze że to się zmienia.

Patrząc na te psy nasunęło mi się pytanie do groomerów, którzy pozwalają kąpać psy właścicielom. Co robicie kiedy pies przychodzi bardzo pofalowany, skręcony na samo strzyżenie? Już nawet nie mówię o pudlu, ale takie shih czy yorki często potrafią niemile zaskoczyć. Odsyłacie takie psy, strzyżecie ale zwracacie klientom uwagę, stawiacie ultimatum - albo tym razem z kąpielą albo wcale, prostujecie? ;D Jestem bardzo ciekawa, bo właściciele rzadko zwracają uwagę na ułożenie włosa, a spodziewają się oczywiście.. cudu! :)

Link to comment
Share on other sites

leepa-odzywka mocno na wlos w sprayu i suszarka... Nic wiecej sie nie wymysli chyba... Ale wkurzajace to jest strasznie.Najgorzej jak przyjda z niby wykapanym a tak zakoltunionym ze rece opadaja :roll: Raz powiedzialam babce z "niby" wykapanym psem a brudnym jak diabli ze albo ja go wykapie albo mozemy sie umowic na inny termin... Na szczescie zgodzila sie na kapiel...
Ulozenie wlosa to tam pal szesc,ale koltuny i brud pod nimi jest najgorszy...

Link to comment
Share on other sites

No niestety, to jest ciągłe wychowywanie nowych klientów ;D O tym żeby psa przed kąpaniem rozczesać mało kto myśli i nikt nie widzi tu analogii że do ludzkiego fryzjera nie przychodzi się z kołtunami za uszami. Przychodzą z wykąpanym psem ale prawie cały brudny bo się przeszedł... albo wykąpany... ale już nie wysuszony :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...