Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

a ja Wam pokaze Czarnego Teriera w wersji pudla :D wydanie pierwsze eksperymentalne

[IMG]http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/314130_523382921020981_863278151_n.jpg[/IMG]

tutaj w Amelka oryginalnej fryzurce
[URL]http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/554169_423197771039497_1696089921_n.jpg[/URL]

obie fryzurki wykonane przez naszą hodowczynie ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Natula']a ja Wam pokaze Czarnego Teriera w wersji pudla :D wydanie pierwsze eksperymentalne

[IMG]http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/314130_523382921020981_863278151_n.jpg[/IMG]

tutaj w Amelka oryginalnej fryzurce
[URL]http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/554169_423197771039497_1696089921_n.jpg[/URL]

obie fryzurki wykonane przez naszą hodowczynie ;-)[/QUOTE]

Moze i ciekawie, natomiast nie trafione w moj gust. Stopki kompletnie mi nie pasuja do czernysza, nie ma to tez tego pudlowego uroku. Moze dlatego, ze fryzura jest tylko w stylu pudla, a mieszana z fryzem czernysza. Jesli juz na pudla to na pudla do konca - no przynajmniej przy takiej metamorfozie. Co ta suczka ma na policzkach ?? Dla mnie jednak niestety malo spojna fryzurka - glowa i stopy mi nie pasuja, ale rozumiem, ze w tych partiach ciala chodzilo o praktyke. Napewno wiec ten cel jest osiagniety, bo w mieszkaniu nie bedzie blota z lap i kaluz po piciu. Z reszta sama lubie eksperymentowac ze swoimi i znajomych psami wychodzac z zalozenia "lepiej czy gorzej, zawsze inaczej".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='letaa']Moze i ciekawie, natomiast nie trafione w moj gust. Stopki kompletnie mi nie pasuja do czernysza, nie ma to tez tego pudlowego uroku. Moze dlatego, ze fryzura jest tylko w stylu pudla, a mieszana z fryzem czernysza. Jesli juz na pudla to na pudla do konca - no przynajmniej przy takiej metamorfozie. Co ta suczka ma na policzkach ?? Dla mnie jednak niestety malo spojna fryzurka - glowa i stopy mi nie pasuja, ale rozumiem, ze w tych partiach ciala chodzilo o praktyke. Napewno wiec ten cel jest osiagniety, bo w mieszkaniu nie bedzie blota z lap i kaluz po piciu. Z reszta sama lubie eksperymentowac ze swoimi i znajomych psami wychodzac z zalozenia "lepiej czy gorzej, zawsze inaczej".[/QUOTE]

Trudno zeby było calkiem na pudla jak strzyze ktos kto przez kilka lat strzyze jedynie CTRy ;-) Poza tym rasy mają zupełnie różną strukture włosa no i budowe. Wymogiem mamy przy moich czestych wyjazdach było ze Amelka traci brode, no to zaszalałysmy ;-) Stopy bardzo praktyczne i zastanawiam sie czy tak drugiej psiurze nie zrobić. Niestety brak brody jest jeszcze gorszy niz jej obecnosc i mama dała sie przekonać do zapuszczania jej. Na policzkach ma reszte owłosienia głowy. Uszy ma krótkie jak CTR bo nie zdazyły zarosnąć wiec reszte pudlowych uszu zastąpilismy 'brodogrzywą' ;-) No i gdybysmy to zgoliły to odrastałoby wiecznosc a mam w planach ją w niedługim czasie powystawiać. Mi sie bardzo Amelka w tym stylu podoba, ale wracamy do fryzury wystawowej. A no i jeszcze fryzura była robiona z dosc krótkiego włosa bo dwa miesiace wczesniej zgoliłam suke.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='letaa']Mozna nieco jasniej na temat tych przednich nozek, z frontem staram sie nie wchodzic za daleko, ale czasami mi troche nie wychodzi, choc dosyc nie staram. Jesli chodzi o nozki to z tego co sie orientuje to maja byc slupki "do ziemi", chodzi wiec o ich gestosc, czy z dlugosci troche przeskubac ?? Dzieki za wkazowki, a ja wklejam wiecej zdjec tej suni zeby lepiej bylo widac.




[IMG]http://imageshack.us/a/img197/8558/dsc0305d.jpg[/IMG]

Sciagam nadmiar z wierzchu nosa, ale u westow degazowkami. Niestety wlasciciele zawsze chca zeby "piesek widzial" wiec zostawienie odstajacych wlosow na wierzchu nosa i przy oczach zwykle w ogole nie wchodzi w gre.

To sa zdjecia z tej samej wizyty co to pierwsze, licze na sugestie z tymi lapkami.[/QUOTE]

Z wierzchu nosa generalnie nie ma potrzeby bo te włoski wcale psu nie przeszkadzają żeby widzieć między oczkami jest super, tylko pamiętamy że u wystawowego zostawiamy więcej włosa a mniej wycinamy. Generalnie główka bardzo ładnie w moim typie :)

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-WByk3Zo9BBg/UI_nIR4YZ-I/AAAAAAAAG9w/AtdaCUrNDSI/s640/dsc0291rx.jpg[/IMG]

Na czerwono zaznaczyłam miejsce frontu którego nie powinno się przekraczać, Ty tam na te łopatki z boczku trochę weszłaś, te miejsca się delikatnie tylko trochę degażuje.
Na czarno zaznaczyłam Ci łapkę przednią jak generalnie powinna wyglądać, natomiast ta sunia ma tak ładny lejący włos i nie ma go dużo,(nie odstają jej łopatki pod kopułą włosów) więc pozostałabym przy takiej opcji jak masz Ty tylko zgarnęła więcej z tyłu łapki jak zaznaczone na zółto. Bo wydają się one jakby takie duże a tak kawałek włosa z łap przemieniła na dokończenie sukienki i wyglądało by to zgrabniej.
Ale naprawdę to co ja piszę to są niuanse a westik jest zrobiony naprawdę elegancko. Z frontu możesz te włoski trochę ściąć żeby tak nie wystawały, zaznaczone błękitnym kolorem.

Link to comment
Share on other sites

może mi tu ktoś podpowie .
stępiło mi się ostrze i nie tnie już tak ładnie jak na początku , opłaca się naostrzyc je? (znalazłam firme w internecie gdzie można wysłać i oni odsyłaja naostrzone za 40zł) czy lepiej kupić nowe ? te co mam to takie dodane do maszynki gts (było dobre ponad rok , jakieś 25-30 obcięć grubego futra), na nowe mogę przeznaczyć max 150zł i nie wiem co lepiej zrobić .

Link to comment
Share on other sites

Gops,opłaca się , ja tych samych używam kilkanaście lat . Wiedz ,że cięcie bez przygotowania włosa , każde ostrze szybko stępi , może też być przegrzanie.Jeżeli się ostrze nadaje , to mogę gratis naostrzyc . Szczegóły na p.w.

Link to comment
Share on other sites

Gops ja polecam wklady ceramiczne.Cena jakies 40 zl a naprawde dzialaja super :p
Nowe ostrze tej samej firmy to koszt jakis 60-70 zl.Wiec ewentualnie mozna kupic calkiem nowe.Andisy sa niestety troche drozsze-w zaleznosci od nr od 100 zl...

Terier w wersji na pudla-dla mnie lekka paranoja... Ale nie moj pies;)Ja tego nie widze kompletnie,ani nie kapuje po co tak naprawde robic z teriera pudla...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Evelynkaa zwracasz uwagę na drobiazgi , a gdzie jest linia boczna i przejście , ucz się od Letty .[/QUOTE]

Ja się uczę cały czas :P ale od długoletnich hodowców westie. A o jaką linię boczną Ci chodzi? Przejście u mojego niewystawowego robię tak samo, u wystawowego są porobione warstwy stopniowane do najdłuższej i też cały czas to wyrabiam, ale żeby to zrobić potrzebny jest czas bo robi się to po parę włosków co 2-4 tygodnie a tego fryzjer nie jest w stanie robić u psa którego widzi od czasu do czasu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Terier w wersji na pudla-dla mnie lekka paranoja... Ale nie moj pies;)Ja tego nie widze kompletnie,ani nie kapuje po co tak naprawde robic z teriera pudla...[/QUOTE]

dla tego samego powodu, dla którego czasami z pudla nie robi się pudla - BO TAK. bo tak jest wygodniej, praktyczniej, bardziej się podoba, nieważne, tego wcale nie trzeba rozumieć. ale podobać oczywiście też się nie musi.
ja mam wrażenie jakby dużo osób na tym wątku było przekonanych, że skoro ktoś kupuje daną rasę psa, to podoba mu się też charakterystyczna dla rasy fryzura. a figę, wcale nie zawsze i o ile fryzura nie ma walorów użytkowych - a ma rzadko - to nie widzę sensu ortodoksyjnego trzymania się jej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natula']takie samo pytanie mozna by zadac ludziom którzy tną yorki, lhasa czy shih tzu na krótko ;-) po co robic z długowłosych psów np sznaucery ? ;-)[/QUOTE]
jako właścielka dwóch yorków regularnie strzyżonych odpowiem: bo tak jest wygodniej i tak mi się bardziej podobają:-D



a kiedyś jedna hodowczyni yorków mi powiedziała, że jak chce krotkowłosego psa, to nie powinnam mieć yorkow! hihih tylko, że ja nie mam yorków dla ich długiej szaty, nie to mi się w yorkach podoba...więc sobie je strzyge i co? Nikt mi nie zabroni:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natula']takie samo pytanie mozna by zadac ludziom którzy tną yorki, lhasa czy shih tzu na krótko ;-) po co robic z długowłosych psów np sznaucery ? ;-)[/QUOTE]

Od kiedy rasa to tylko wygląd? Może przecież być tak, że pies podoba nam się ze względu na charakter, a fryzurkę możemy jemu zmienić odpowiednio do naszych upodobań, bo czemu nie?

Link to comment
Share on other sites

ja sie z Wami wszystkimi zgadzam dlatego eksperymentuje z fryzurami ;-) Amelka i Luna wielkokrotnie w przerwach wystaw nosiły rózne fryzurki jednak zblizone do CTRa, czesto np sznaucerowe, pudlowa tez ze wzgledów praktyczny jak wspomniałam musiałam psy zostawic z mama która nienawidzi mokrej i smierdzącej brody Amelki, jak jestem w domu to myje regularnie i wycieram po piciu.
Mam tez shih tzu i lhasa apso, które po zakończonej karierze wystawowej noszą krótkie fryzurki bo tak jest praktyczniej, wygodniej i taniej, no i mniej czasu zajmuje utrzymanie psów w dobrej kondycji. Dla mnie najwazniejszy jest charakter a fryzura...przeciez wlosy odrastają ;-) wazne zeby była dobrze wykonana

moja malutka
[*]
przed
[IMG]http://i50.tinypic.com/9i4ayq.jpg[/IMG]
i kilka dni po( strzyzenie rowniez eksperymentalne przez nasza hodowczynie czernyszową )
[IMG]http://i50.tinypic.com/n82nr.jpg[/IMG]

Edited by Natula
Link to comment
Share on other sites

Apropos zmieniania fryzury u psa długowłosego... ;) Wiele osób kocha daną rase poprostu za charakter i wygląd jako taki. Ja zawsze wychodzę z założenia że jeśli długowłosy psiak ma byc zaniedbany to lepiej obcięty zsdbany. I sama swoje psiaki po kończeniu kariery wystawoej obcinam Z wygody mojej i psiaka bo żeby utrzymać shih tzu w dobrej kondycji włosa to w każdym tygodniu potrzebne jest wiele roboczo-godzin ze szczotką , kąpaniem i suszeniem ;) Dla zobrazowania mój Gustawek przed i po ;) Zaznaczam iż groomerem nie jestem działam tylko na własnych psiakach w ramach eksperymentu ;)

Przed


[IMG]http://img849.imageshack.us/img849/7587/43740492.jpg[/IMG]

I po - fryzurka na wakcje od wystaw :) zeszłej zimy ;)

[IMG]http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/404825_351430464888792_1056701800_n.jpg[/IMG]


Teraz juz mamy stan wyjściowy ;)
[url]http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/399539_452396258125545_1419422753_n.jpg[/url]

Edited by AbraCadabra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...