Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

[quote name='Agnieszka K.']Agucha, mam pytanie, bo baaardzo ciekawa jestem - gdzie widzisz podszerstek i w jaki sposób jestes w stanie stwierdzic ten fakt oglądając (takie czy inne) zdjęcie?[/QUOTE]

[quote name='nykea']Na lapach? Nie znam sie na sznaucerach, ale chyba raczej takiego efektu sie nie uzyska po usunieciu podszerstka na lapach?[/QUOTE]
Tak właśnie. Miałam na myśli łapy, głównie przednie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sznaucerom się raczej nie trymuje łap :) bardzo sporadyczne przypadki jak się ktoś za to bierze i to zazwyczaj tez tylko okazjonalnie

A co do rozczesywania to tez różne są grzebienie. Ja szczotką nie rozczesuję. Grzebień jest precyzyjniejszy i nie szoruje niepotrzebnie po włosach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Oczywiście to co pisze Doginka ,to jest " pół żartem ,pół serio " .[/QUOTE]
Piszę jak najbardziej serio:cool3:

[quote name='misiak84']Witam!!!
Może polecicie mi jakiś dobry trymer dla sznaucera miniatury na początek dla osoby niezbyt doświadczonej? I jescze mam pytanie czy jest oddzielny trymer do okrywówki i podszerstka czy można wszystko usunąć jednym, jeśli tak to jakim?[/QUOTE]
Do podszerstka nożyk Mars 99 M 330 - bespieczny, bo nie potniesz okrywówki;-)

[quote name='leepa']...A co do rozczesywania to tez różne są grzebienie. Ja szczotką nie rozczesuję. Grzebień jest precyzyjniejszy i nie szoruje niepotrzebnie po włosach.[/QUOTE]
Pudlówka też nie szoruje, tylko dokładnie wyczesuje;) trzeba wiedzieć jakiego sprzętu używać, żeby pies nie cierpiał;-)

Link to comment
Share on other sites

Od ponad 4 lat mam swoje psy i jeżdze z nimi po wystawach, co prawda nagie, ale ogonek łapki mają raczej bujnie porośnięte. Na początku używałam właśnie pudlówki, dopóki nie stwierdziłam, że włos się łamie, robi się słaby i poszarpany :/ te psy biegają po dworze, więc co dzień mają włos porządnie splątany. Szybko przeszłam na grzebień metalowy i jeśli chodzi o rozczesywanie nie znam lepszego narzędzia do tego celu. Szczotką można przygłaskać końcowy efekt, ale jeśli chodzi o rozczesanie to u mnie sie to nie sprawdziło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niukunia']Od ponad 4 lat mam swoje psy i jeżdze z nimi po wystawach, co prawda nagie, ale ogonek łapki mają raczej bujnie porośnięte. Na początku używałam właśnie pudlówki, dopóki nie stwierdziłam, że włos się łamie, robi się słaby i poszarpany :/ te psy biegają po dworze, więc co dzień mają włos porządnie splątany. Szybko przeszłam na grzebień metalowy i jeśli chodzi o rozczesywanie nie znam lepszego narzędzia do tego celu. Szczotką można przygłaskać końcowy efekt, ale jeśli chodzi o rozczesanie to u mnie sie to nie sprawdziło.[/QUOTE]

Zdecydowanie się zgodzę, do rozczesania tylko grzebień, ale już przy czesaniu pudówka sprawia się super.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie

Jeśli macie chwilkę, napiszcie co myślicie o tych strzyżeniach

pozdrawiam

[IMG]http://freezstyledog.cba.pl/y6.jpg[/IMG]
[IMG]http://freezstyledog.cba.pl/y9.jpg[/IMG]
west - na życzenie nie trymowany, a strzyżony.
[IMG]http://freezstyledog.cba.pl/w7.jpg[/IMG]
[IMG]http://freezstyledog.cba.pl/w10.jpg[/IMG]
[IMG]http://freezstyledog.cba.pl/m10.jpg[/IMG]
[IMG]http://freezstyledog.cba.pl/i16.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Prześlicznie [B]escada[/B].Bardzo starannie,proporcjonalnie,równiutko.Szkoda ze nie widać jak psiak wygladał wcześniej,ale wydaje mi się że Ci psi klienci to należą akurat do tych co są zadbane(i praca idzie przyjemnie,a przedewszystkim przychodzą systematycznie,bo raczej filcaki to to nie są) :)Naprawde dawno nie podobały mi sie tak zrobione psiaki a zwłaszcza maltan i west(moze faktycznie west troszkę za puchaty i wyglada jak pudel,ja bym bardziej zdegażowała na grzbiecie żeby był bardziej taki lejący w dół:)yorki jak to yorki-ale naprawde prze równo,dokładnie widać ze dobierasz fryzurę do psa.Czekam na więcej zdjęć.....

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Pudlówka też nie szoruje, tylko dokładnie wyczesuje;-) trzeba wiedzieć jakiego sprzętu używać, żeby pies nie cierpiał[/QUOTE]Mi chodzi o szorowanie po sierści, nie po skórze. Oczywiście odpowiednio używana pudlówka.. i odpowiednia pudlówka psu krzywdy nie zrobi. Natomiast tych drobnych szpileczek w szczotce jest dużo, w grzebieniu mniej- grzebieniem czeszesz delikatnie to co musisz, a pudlówka bo włosie szoruje i go niszczy bez potrzeby. Ja używam jej do przeczesania psa już rozczesanego i do układania włosa.

Grey, to ze coś jest niepotrzebne, nie znaczy że nie jest fajne ;D w groomingu wiele rzeczy jest niepotrzebnych, jak to sztuka. Można by psa na łyso maszynką i zrobione, po co się męczyć ;D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']mam pytanie ;) jak obcinacie włosy na łapach psom które to łaskocze lub bardzo przeszkadza, i te łapy mocno wyrywają lub gryzą po rękach? założenie tuby mija się z celem bo i tak pyskiem by przeszkadzała[/QUOTE]

Galina co prawda po rękach nie gryzie, ale ma ochotę gryźć nożyczki :roll:
A jedyny sposób to dużo dużo cierpliwości, dużo dużo dużo gadania do niej, czasem upomnienie głosem - z tym, że ona jest dość wrażliwa wiec nie można zbyt często i zbyt stanowczo bo łatwo ją 'zastraszyć'

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Galina co prawda po rękach nie gryzie, ale ma ochotę gryźć nożyczki :roll:
A jedyny sposób to dużo dużo cierpliwości, dużo dużo dużo gadania do niej, czasem upomnienie głosem - z tym, że ona jest dość wrażliwa wiec nie można zbyt często i zbyt stanowczo bo łatwo ją 'zastraszyć'[/QUOTE]
ona na gadanie nie reaguje, unika kontaktu wzrokowego i nie ufa mi jeszcze ;) przy wycinaniu kołtunów było lepiej, bo zabierała dopiero po jakimś czasie, ale teraz wypadałoby to wyrównać tylko ona sobie nie daje :roll: największy problem jest przy opuszkach. Staram się to robić "na leżąco", żeby nie było to dla niej tak stresujące ale ona i tak zabiera łapska

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']ona na gadanie nie reaguje, unika kontaktu wzrokowego i nie ufa mi jeszcze ;) przy wycinaniu kołtunów było lepiej, bo zabierała dopiero po jakimś czasie, ale teraz wypadałoby to wyrównać tylko ona sobie nie daje :roll: największy problem jest przy opuszkach. Staram się to robić "na leżąco", żeby nie było to dla niej tak stresujące ale ona i tak zabiera łapska[/QUOTE]

Zgłoś się do malawaszki, ona obcina różne biedy z interwencji, myślę, że ma spore doświadczenie w tej materii ;)
A Ty dorobiłaś się nowego psa czy coś źle rozumiem? :mdleje: :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...