Jump to content
Dogomania

h a n d l i n g


wix

Recommended Posts

[quote name='gmk']
[B]FLASHKA-G[/B] . Bardzo lubię jak wystawiasz psy . Zawsze patrząc na Ciebie ma się wrażenie że stanowiscie jednośc a to jest po prostu piekne.

Muszę jednak napisac że osoba której ogłoszenie zacytowałaś mimo krótkiego stażu w JH jest urodzonym "zaklinaczem psów"> Potrzebuje więcej pewności siebie co może jej dac tylko ich pokazywanie . Podchodzi do sprawy może nie tyle profesjonalnie ( w tym znaczeniu o jakim piszecie tutaj) co bardzo poważnie. Pyta właściciela o wszystko czyta i zapoznaje się ze wzorcem , umawia się dużo wcześniej i wie kogo będzie wystawiała. Jest przy tym szalenie skromną i zawsze wdzięczną za rady osobą. Tak naprawdę brakuje jej tylko własnego psa z rodowodem którego mogłaby zawsze pokazywac.
Dlatego nie dziwię się że pisze słowo profesjonalizm - inaczej nikt nie będzie chciał oddac psa w jej ręce - pewnie jest to jeden z chwytów reklamowych ale jest na tyle dobra i ma taki potencjał w sobie że warto w niego inwestowac.
Nigdy nie bałam się oddac w jej ręce nawet najlepszego psa. Swoje znam bardzo dobrze i wiem który może byc wystawiany przez JH a który nie . Szczeniaki wystawiamy najczęściej sami bo wiemy ile z tym kłopotu. Psy uczymy wystawiania już od pierwszych tygodni życia i mamy z tym świetną zabawę.
Gosia z Kropkami to Anioł z Nieba - w zeszłym roku wyrwana ze swojego ringu w pięc sekund wystawiła nam Chakę na ringu na zimowym Lesznie i wygrała rasę. Przyznam że tylko ona i Ala Nowak są w stanie utrzymac w statyce Chakę. Udaje się to jeszcze tylko nam. Gosia zrobiła coś co według nas zasługuje na NOBLA w handlingu. W trzy sekundy opanowała sukę wyszła na rig zaprezentowała ją pięknie i zeszła z BOB-em,
Ala podobnego wyczynu dokonała w Kilecach a potem jeszcze w Grupie u jakby na to nie patrzec bardzo wymagającego ale cenionego przez nas sędziego Pana Redlickiego weszła z Chaką na pudło.
Na początku wspomniana Asia Wietrzykowska utrzymała w statyce 15 miesięczna sukę basenji na rozgrzanym dosłownie i w przenosni tartanie w maju w Bydgoszczy w zeszłym roku. Też NOBEL .
Piszę o tak poważnej nagrodzie ponieważ wszystkie trzy wykazują nie tylko umiejetnosci w wystawianiu psów ale i to co najwazniejsze w rozumieniu wręcz chwytaniu w lot rasy i pojmowaniu psychiki psa. Nigdy nie pomyslałabym że chodzi im o pokazanie siebie . Zawsze słuchają rad zawsze są gotowe się uczyc.
Dziewczyny ja dziękuję Wam raz jeszcze . Jesteście świetne.

Co do profesjonalizmu za granicą to znam sporo Profesjonalnych Handlerów i widziałam też co robią na na przykład CRUFTCIE. Są tacy którzy urodzili się do tego i robią to doskonale ale są też tacy że i lata doświadczeń nie dadzą im tego czegoś właśnie a wtedy prezentacja psa już nie jest taka piękna jest tylko poprawna technicznie.

Nie dopatrujcie się w moim poście złośliwosci czy uwag dotyczących kogokolwiek . Są prezenterzy jak flashka- g, której widoku z psem nawet nie swoim i na bardzo odległym ringu nie zapomina się nigdy, sa tez tacy którzy pozostają niezauważeni.

Życzę wszystkim odwagi i wytrwałości w dążeniu do "doskonałości"

Pozdrawiam
Grazyna[/quote]

Dopiero teraz zajrzałam na ten temat...:oops:
Napisze tylko, że takie słowa dodają skrzydeł :lilangel: i chce sie dalej robić to co sie robi. To motywuje najbardziej na świecie. Nie te BISy, wygrane i przegrane na ringu, słuszne lub nie... Tylko właśnie słowa ludzi, którzy potrafią docenić moją prace i starania.

Ja jak [U]narazie[/U] ogłaszać sie nie mam zamiaru, kto chce mnie znajdzie, a kto nie nie będe mu wchodzić w droge i tyle na ten temat.

Pani Grażyno ja także DZIEKUJE :)

Pozdrawiam Gosia

P.S. A tak w ogóle to zastanawiałam sie nad tym słowem Professional. Ja myśle że to już tak poprostu "przylgneło" do słowa handler. Bo jak brzmi Dog Handler? A Professional Dog Handler? Odrazu lepiej czyż nie? To właśnie chyba jak już ktoś gdzieś wcześniej wspomniał jest bardziej przekonujące, a kto sobie taką "łatke" przyklei to już jego prywatna sprawa. I tak wszyscy spotykamy sie na ringach i każdy może ocenić czy dana osoba jest warta tego przymiotnika Professional czy nie...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jaka sie dyskusja wywiazala...;) Mi w moich oczach bardzo duzo brakuje do miana handlera, a tym bardziej profesjonalnego. Co prawda do tej pory wystawialam pieski tylko szesc razy, a zdobylismy razem trzy cwc, 2XNPwR, 2xBOB, ze szczeniakami dwie oceny wo i raz w mlodziezy bdb(sucz stanowczo nie przypadla do gustu sedziemu;)). Przy czym zapowiedziane wystepy byly tzry:cool3:
I stwierdzenie ze jh za szybko wywiewaja na normalny ring nie jest dla mnie do konca trafne. Ja np.nie mialam jeszcze okazji wystapic w jh i wcale sie nie wybieram. Po prostu wole normalny ring bo wiem, ze robie cos 'przydatnego':eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja równiez mogę wystawić psa:)Wystawiałam już psy takich ras jak:
-Labrador Retriever,
-Golden Retriever,
-Ang. Cocker Spaniel,
-Beagle,
-Yorkshire Terrier,
-Jack Russell Terrier,
Wystawiam psy od 6 lat.W tym roku rozpoczelam i zakonczylam Mł.Ch.Pl JRT,zdobylam z psem tytul Naj.Juniora,CWC oraz wielokrtnie zajmuje wysokie miejsca na Mlodym Prezenterze.I to chyba wszytsko na temat tytułów,jeśli chcesz bym wystawiała Twojego psa napisz:)

Link to comment
Share on other sites

Cóż, ja włożyłam, wkładam i wkładac będę wiele wysiłku do zaprezentowania swojego psa jak najlepiej na ringu i zatuszować wiekszość jego wad. Jak mówiła Gosia, naprawdę miłe komenatrze od innych osób, które się na tym znają, motywują do treningów itd, itp ;) W tym roku pare osób mówiło mi, że ładnie zaprezentowałam ładnie psa z zczego się bardzo cieszę :D Teraz głównie wystawiam swoja "bestię" i chodzę na JH. Od tego roku postanowiłam wkońcu poznać smak prawdziwego handlingu i zabrać sie do niego porzadnie a nie byle jak. Dotychczasz pożyczałam psy jedynie na JH. W LEgnicy wystawię cockerkę angielską i naprawdę się ciesze, że ktoś mi zaufa, a ja postaram sie go nie zawieść ;) Czytam wzorzec, próbuję się dowiedzieć jak pies powinien prawidłowo wyglądać w statyce itd itp. :)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black]Ja psy wystawiam juz bardzo dlubo bo jak sie dowiedzialam od ok 7 lat od 99r. Wysatwialam psy roznych ras:[/COLOR]
[COLOR=black]-terier szkocki,[/COLOR]
[COLOR=black]-west higland white terrier[/COLOR]
-sealyham terrier
-pudel toy
-pudel miniaturowy
-pudel krolewski
-labrador retriver
-maly munsterlender
-beagle
wiecej nie pamietam
Jesli ktos jest zainteresowany moimi uslugami to prosze o kontakt najbardziej ciesza mnie pochwaly nie tylko tych ludzi ktorym wystawialam psy ale tez innych. Jak ktos jest zainteresowany to zapraszam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldenmanka']jakoś nie przekonuje mnie ten konkurs[/QUOTE]

I chcesz na siebie wziąść tą odpowiedzialność, żeby pierwszy raz na ringu pojawić się z obcym psem (chodzi mi o ocenę w rasie)? Myślę, że lepiej jest choć raz wystartować w tym konkursie, który nie jest zbyt zobowiązujący i jeśli coś Ci nie pójdzie, to za własne pieniądze, a nie czyjeś ciężko zarobione;).
We wrześniu jest chorzowska wystawa, tam możesz sprawdzić się w handlingu.

Link to comment
Share on other sites

zgadzam się z Sandwich..........to będize wieelkie ryzyko wystawiac pierwszy raz komus psa.Pies będize opłacony...a jak coś sie nie uda? przeciez to bedize twoj pierwszy raz na ringu...musisz nabrac jakiegos doświadczenia..nawet małego..i w tym pomoze ci MP :D

Link to comment
Share on other sites

Ja się właśnie uczyłam na sucho, czyli poza ringiem. Dopiero później poszłam na normalny ring, tyle, że z własnym psem, więc pretensje, że coś pójdzie nie tak, mogłam mieć tylko do siebie. Ale akurat wszystko poszło bardzo sprawnie, dostaliśmy BOB. Co prawda mój pies, wcześniej zaprawiony w wystawach, bardziej ode mnie wiedział co ma robić :P . A w MP zaczęłam później startować, ale tylko kilka razy, bo jakoś nie za bardzo mi się spodobało.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...