Jump to content
Dogomania

h a n d l i n g


wix

Recommended Posts

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie jestem w temacie od poczatku, ale bardzo chcialabym wyrazic swoja opinie na tematy z 1 czy drugiej stronie watku:) Mysle, ze oglaszanie sie osob, ktore jedynie chca nabrac doswiadczenia jest nienajlepsyzm pomyslem.... Oczywiscie mowie tu ogolnie, dziewczyny- nei obrazcie sie:). Co z tego, ze hodowca, ktory poszukuje handlera natrafi na kogos kto chce zdobyc doswiadczenie, da mu wystawic psa... Wady byly niezatuszowane podczas pokazu, nie daj boze pies dostal bdb i kasa hodowcy stracona, handler nabawil sie wstydu, ze jednak nie potrafi zaprezentowac psa tak, jakby chcial on lub hodowca... Mysle, ze jesli chce sie zdobyc doswiadczenie powinno sie utrzymywac kontakt z hodowcami,a na pewno kiedys poprosza o wystawienie:) I to bedzie tylko i wylacznie ich wina, i tylko siebie beda mogli winic za to, ze cos nie poszlo, ze wybrali nieodpowiednia osobe. A hodowcy, ktorzy zadzwonia do handlera z malenkim stazem z ogloszenia (bo przecie zniby taki dobry) po niebardzo udanej wystawie moga narobic wrogow itd handlerowi, bo przciez rozni sa ludzie.... Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Ala moim zdaniem, jesli te osoby oglaszaja sie "prawdziwie" tzn. pisza dokladnie ze dopiero zaczynaja i chca sie uczyc, to jesli jakas osoba sie do nich zglosi, to mysle ze jest swiadoma, ze skoro ktos jest poczatkujacy to nie wszystko musi wyjsc super... A jest wiele osob, ktore z przyjemnoscia powierzaja swoje psy, dla nauki mlodych handlerow, bo wiedza ze oni sa przyszloscia i nadzieja polskiej kynologii ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='=VioaoiV=']Flashka, skoro twierdzisz, że Spike przez swoje wady nie zasługuje na te tytuły co ma, to chyba najlepszy znak, że Marta go bardzo dobrze pokazuje??[/quote]


[FONT=Comic Sans MS][B]Nigdzie nie napisałam ze tak twierdze to po pierwsze napisałam [QUOTE][/B][FONT=Verdana]az taki on wadliwy wiec moze wogole nie zasluguje na te tytuly ktore ma?? [/FONT][B][/QUOTE] z tego co widze, na koncu tego zdania widnieja pytajniki. Jest to pytanie skierowane do Marty. Marta twierdzi jej pies ma wady- wtedy nie okresliła co, ile , jak, gdzie i dlaczego może i nawet po co? Sami niektórzy twierdza ze handling to jedno wielkie kamuflarstwo- a tak naprawde dobry sędzia wykryje wszystkie minusy psa- co nie znaczy ze zawsze musi go ocenic gorzej, ponieważ duzo sedziow patrzy na ogolny "image" psa który z dobrym handlerem prezentuje sie lepiej. Przeciez nie wiedzialam jakie ma wady, nigdy sie nie przygladałam temu psu , wiec nie wyrażam swojej opini o nim, tym bardziej ze nie jestem sędzia, a chocby asystentem, hodowcą czy nawet miłosnikiem i znawcą tej rasy. Marta okresliła ze pies ten ma wady..odebrałam to ze narzekała na nie moze troche zamocno- stad moja taka gruntowna reakcja. Nie miałam zamiaru nikogo urazic ta wypowiedzią, jezeli tak sie stało to moze niektorym poniekąd brakuje troche luzu i przymykania oka na pewne sprawy bez zbytecznego wgłebiania sie w nurt słów.[/B][/FONT]
[B][FONT=Comic Sans MS][/FONT][/B]
[FONT=Comic Sans MS][B]Vio [/B]nigdy nie powiedziałam ze Marta zle pokazuje Spike`a, tak jak mowiłam wczesniej nie przygladałam sie psu, wiec ciezko cos mi stwierdzic, jezlei jednak ma w koncu te swoje tytuły to musi go pokazywac dosc dobrze, samo sie nic nie zrobi. Nieprawdaż? takie wyciagam bynajmniej argumenty. Niestety widocznie trafiała na złych handlerów skoro ma taka opinie.[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][B] [QUOTE][/B][FONT=Verdana] a z tego co go kilka osób wystawiało na JH to właśnie wogóle go nie rozciągnęły i ogon trzymały tak, że wyglądał jakby miał zad jak owczarek niemiecki.[/FONT][B][/QUOTE][/B][/FONT]
[B][FONT=Comic Sans MS][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]Marta a czego ty oczekujesz od tych dzieciaków...Profesjonalizmu? Przeciez Mp to jedynie szkoła dobrych manier..choc juz nie wiem na co ci sędziowie zwracaja tam uwage.[/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS][/FONT][/B]
[B][FONT=Comic Sans MS]A to znalazłam na [URL="http://www.katalog.kynologia.com.pl"]www.katalog.kynologia.com.pl[/URL][/FONT][/B]
[URL="http://jhandler.dog.pl/"][COLOR=#800080]Proffesional Junior Handler[/COLOR][/URL]

Chętnie, profesjonalnie i bezpłatnie wystawię pieska. Zapraszam na stronę.
[COLOR=#aa2222]www: [URL="http://jhandler.dog.pl"]http://jhandler.dog.pl[/URL] [/COLOR]
[COLOR=#aa2222] [/COLOR]
[COLOR=#aa2222][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]Widac ten "proffesional" na pierwszy rzut oka;) [/COLOR][/FONT][/B][/COLOR]
[COLOR=#aa2222][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=#000000][/COLOR][/FONT][/B] [/COLOR]
[COLOR=#aa2222][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=#000000]i tyle tu po mnie:diabloti: [/COLOR][/FONT][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ja chce sie wylaczyc z tego tematu, handlerem nie jestem ani nie mam zamiaru byc, wyrazilam swoja opinie i tyle po mnie.

A co do stron, to przeciez kto sie intereuje ten zobaczy po pierwszym lepszym zdjeciu ;)

A co do Ali Nowak to z tego co sie nie myle ona pokazywala Dollarka w Łodzi i po pierwsze wogole nie potrafila go pokazac, a po drugie powiedziala, ze jest Seteram Angielskim i to jest dla mnie smieszne...

Link to comment
Share on other sites

Agasia- no jesli tak sie pisze to faktycznie nie mam nic do zarzucenia, a tamto to byla tylko dobra rada:)

Marta- widze , ze bardzo cie to dotknelo.... jesli juz tak bardzo dopytywalals sie co i jak to powiem ci, ze... po pierwsze- byl to moj pieswszy seter, jakiego wystawialam (powiedzialam to p.Konkiel), a po drugie kazdemuczlowiekowi moze sie zdarzyc wpadka, na rasach sie znam lepiej niz niektorzy (tzn na ich rozroznianiu) z was i wiem, ze wystawialam irlanda, a tamten incydent to byl efekt nerwow, setresu i napiecia, ktore wywarly na mnie pewne osoby... i nie wymienie tutaj ich nazwisk, bo uwazam za bardzo niestosowne oglaszanie wsezm i wobec kto jest taki, akto taki... i tyle...

Link to comment
Share on other sites

Czy ta "klotnia" wogole ma sens...?

Moim zdaniem wazne jest to zeby ci handlerzy, pro czy nie pro, rozwijali sie, widzieli swoje bledy, poprawiali je, doskonalili umiejetnosci i za jakis czas byli naprawde dobrzy, bo przeciez jedynie trening czyni mistrza. A stwierdzenie kto jest lepszy, kto gorszy, to juz kwestia osoby ktora tego handlera "wynajmuje", placi mu, i powierza mu swojego psa, handlerowi powinno zalezec jedynie na tym, aby byl za tego "dobrego" uwazany i naprawde takim byl, a watpie ze poprzez wypisanie na swojej stronie ze jest profesionalny to osiagnal, chyba ze natrafi na wyjatkowo malo rozwinietego wlasciciela psa ;)

Pozdrawiam i zycze wszystkim udanych wystepow na ringach ;)

Link to comment
Share on other sites

No nie ma sensu, wogole... i nie ma sensu rozdrapywanie bledow z przeszlosci, bo kazdy takowe popelnia, a przyczepianie sie do czegos tylko po to, aby miec co napisac na forum i go oczernic uwazam za nietaktowne, handlerzy powinni sie wspierac, a nie oczerniac nawzajem...

Link to comment
Share on other sites

To ja nie smiało mówiąc powiem, że zaliczam sie do tej drugiej strony (i inni pewnie tez) Dla mnie jest wazniejsze, jak pies wygląda oi staram sie zeby wypadl jak najlepiej ;) Niestety znam takich ludzi co potraia tylko siebie zaprezentowac, a psa troche mniej...

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Comic Sans MS]A to znalazłam na [URL="http://www.katalog.kynologia.com.pl"]www.katalog.kynologia.com.pl[/URL][/FONT][/B]
[URL="http://jhandler.dog.pl/"][COLOR=#800080]Proffesional Junior Handler[/COLOR][/URL]

Chętnie, profesjonalnie i bezpłatnie wystawię pieska. Zapraszam na stronę.
[COLOR=#aa2222]www: [URL="http://jhandler.dog.pl"]http://jhandler.dog.pl[/URL] [/COLOR]

[COLOR=#aa2222][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]Widac ten "proffesional" na pierwszy rzut oka;) [/COLOR][/FONT][/B][/COLOR]

[COLOR=#aa2222][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=#000000]i tyle tu po mnie:diabloti: [/COLOR][/FONT][/B][/COLOR][/quote]

[B]FLASHKA-G[/B] . Bardzo lubię jak wystawiasz psy . Zawsze patrząc na Ciebie ma się wrażenie że stanowiscie jednośc a to jest po prostu piekne.

Muszę jednak napisac że osoba której ogłoszenie zacytowałaś mimo krótkiego stażu w JH jest urodzonym "zaklinaczem psów"> Potrzebuje więcej pewności siebie co może jej dac tylko ich pokazywanie . Podchodzi do sprawy może nie tyle profesjonalnie ( w tym znaczeniu o jakim piszecie tutaj) co bardzo poważnie. Pyta właściciela o wszystko czyta i zapoznaje się ze wzorcem , umawia się dużo wcześniej i wie kogo będzie wystawiała. Jest przy tym szalenie skromną i zawsze wdzięczną za rady osobą. Tak naprawdę brakuje jej tylko własnego psa z rodowodem którego mogłaby zawsze pokazywac.
Dlatego nie dziwię się że pisze słowo profesjonalizm - inaczej nikt nie będzie chciał oddac psa w jej ręce - pewnie jest to jeden z chwytów reklamowych ale jest na tyle dobra i ma taki potencjał w sobie że warto w niego inwestowac.
Nigdy nie bałam się oddac w jej ręce nawet najlepszego psa. Swoje znam bardzo dobrze i wiem który może byc wystawiany przez JH a który nie . Szczeniaki wystawiamy najczęściej sami bo wiemy ile z tym kłopotu. Psy uczymy wystawiania już od pierwszych tygodni życia i mamy z tym świetną zabawę.
Gosia z Kropkami to Anioł z Nieba - w zeszłym roku wyrwana ze swojego ringu w pięc sekund wystawiła nam Chakę na ringu na zimowym Lesznie i wygrała rasę. Przyznam że tylko ona i Ala Nowak są w stanie utrzymac w statyce Chakę. Udaje się to jeszcze tylko nam. Gosia zrobiła coś co według nas zasługuje na NOBLA w handlingu. W trzy sekundy opanowała sukę wyszła na rig zaprezentowała ją pięknie i zeszła z BOB-em,
Ala podobnego wyczynu dokonała w Kilecach a potem jeszcze w Grupie u jakby na to nie patrzec bardzo wymagającego ale cenionego przez nas sędziego Pana Redlickiego weszła z Chaką na pudło.
Na początku wspomniana Asia Wietrzykowska utrzymała w statyce 15 miesięczna sukę basenji na rozgrzanym dosłownie i w przenosni tartanie w maju w Bydgoszczy w zeszłym roku. Też NOBEL .
Piszę o tak poważnej nagrodzie ponieważ wszystkie trzy wykazują nie tylko umiejetnosci w wystawianiu psów ale i to co najwazniejsze w rozumieniu wręcz chwytaniu w lot rasy i pojmowaniu psychiki psa. Nigdy nie pomyslałabym że chodzi im o pokazanie siebie . Zawsze słuchają rad zawsze są gotowe się uczyc.
Dziewczyny ja dziękuję Wam raz jeszcze . Jesteście świetne.

Co do profesjonalizmu za granicą to znam sporo Profesjonalnych Handlerów i widziałam też co robią na na przykład CRUFTCIE. Są tacy którzy urodzili się do tego i robią to doskonale ale są też tacy że i lata doświadczeń nie dadzą im tego czegoś właśnie a wtedy prezentacja psa już nie jest taka piękna jest tylko poprawna technicznie.

Nie dopatrujcie się w moim poście złośliwosci czy uwag dotyczących kogokolwiek . Są prezenterzy jak flashka- g, której widoku z psem nawet nie swoim i na bardzo odległym ringu nie zapomina się nigdy, sa tez tacy którzy pozostają niezauważeni.

Życzę wszystkim odwagi i wytrwałości w dążeniu do "doskonałości"

Pozdrawiam
Grazyna

Link to comment
Share on other sites

Może skończymy już ten temat typu kto jest pro a kto nie. Kazdy w jakiś sposób powinien sobie pomagać i dążyć do tego żeby handling w Polse rozwijał się w dobrym kiedunku. Wiadomo u nas nie jest tak jak za granicą ale po co cały czas tylko pisać jak to jest tam a jak u nas ! Można sobie pomagać i starać się dążyć do takiej doskonałości jak gdzie indziej .Przecież nie odrazu pro handlerzy z zagranicy byli pro , oni tez się uczyli.
Tak samo nie dkoońca istotnie jest to kto ile już wystawia psy ! Ktoś może robić to 6 lat i ,,deptać,, po psie , a ktoś może robić to rok czy dwa ale naprawdę z sukcesami.
I nie chodzi mi tutaj o nikogo z was ale wystarczyu spojrzeć na to z innej strony !
Takie jest moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Co do Asi Wietrzykowskiej i jej proffi też mam coś do dodania. Po pierwsze ogłoszenia nie wstawiała tam ona, tylko ja. Po drugie uważam, ze ma na tyle doświadczenia i sukcesów na koncie, ze może nazywać się proffi. I nie tylko ja tak sądzę. Nie było żadnych niezadowolonych 'klientów', więc o co chodzi? Konkurencja?
Pozdr.
Meneger Aś

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taigan']Co do Asi Wietrzykowskiej i jej proffi też mam coś do dodania. Po pierwsze ogłoszenia nie wstawiała tam ona, tylko ja. Po drugie uważam, ze ma na tyle doświadczenia i sukcesów na koncie, ze może nazywać się proffi. I nie tylko ja tak sądzę. Nie było żadnych niezadowolonych 'klientów', więc o co chodzi? Konkurencja?
Pozdr.
Meneger Aś[/QUOTE]
I tak moze powiedziec kazdy o kazdym i kolko sie zamyka... ;) Dajcie spokoj.

Reyes - bo MP to przeciwienstwo normalnego ringu i tak bylo zawsze. Z gory powiedziane jest ze w MP ocenia sie prezentera, a na ringu psa.. tylko teraz pytanie czy handling to sztuka wystawiania psa, czy siebie...? Odpowiedz jest chyba prosta, a wiec proste jest tez uswiadomic sobie ze jedno do drugiego ma bardzo malo. W MP mozna jedynie nauczyc sie "estetycznosci", typu ze chociazby ringowka nie placze sie na prawo i lewo, a postac pies+prezenter tworzy zgrabna calosc (chociaz z tym w MP bywa roznie).

Dodatkowo spore grono mlodych prezenterow, powoli wydrapie sobie oczy, bo kazdy bedzie obmawial kazdego i zyczyl mu niepowodzenia, zamiast skupic sie na czym innym...

Tak to u nas juz wyglada :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']obadaj w topicu o stravie:P:P:P[/quote]


Alu i tak gratuluję... Nic nie chciałam mówic wcześniej bo zawsze masz tyle zapału ale podobno u nich nie ma zbyt dużo szans na wygraną przez JH z Polski bo i inna "szkoła" i inne podejście.
Mam nadzieję że jutro pójdzie lepiej.
Nie tak dawno jeden z wybitnych sędziów powiedział mi ciekawą rzecz, otóż według niego klasę Młodego Prezentera poznaje się po tym jak przegrywa i z uśmiechem schodzi z ringu a nie po tym jak wygrywa. I tak głębiej się zastanawiając myślę że miał rację. Więc nie złośc się tylko pokaż klasę jaką masz na pewno ! Jeśli chodzi o technikę to i tak wiem że masz ją opanowaną do perfekcji...


Pozdrawiam serdecznie trzymam kciuki za jutro !

Grazyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...