Jump to content
Dogomania

h a n d l i n g


wix

Recommended Posts

az taki on wadliwy wiec moze wogole nie zasluguje na te tytuly ktore ma??

Marta a ile razy przygladałas sie jak wystawiam psy w ciagu ostatniego roku?? Skoro tak mówisz?


Ja sie ciagle ucze i coraz wiecej ras. I wcale profesjonalny nie znaczy ze sie odrazu wygra- po prostu zwieksza mozliwosc prawdopodobienstwa wygranej. I uwazam ze tak jest i w moim przypadku. Oczywiscie totalnie krzywego psa nie wyprostuje bo sie nie da. Ale potrafie zadbac aby pies pokazał sie efektowniej a nie jak wlasnie niketorzy jak sama napisalas ubiora marynarke, przyklaja sobie numerek i mysla ze sa wielkimi gwiazdami.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poztaym uwazam ze to nie chdozi tylko o zaprezentowanie psa. Liczy sie przedewszystkim wiedza- wzorców, znania danej konkurencji, genetyki, anatomii a takze grooming ( w ktorym ciagle sie szkole). Gdybym miala wieksze mozliwosci finansowe na pewno by było mi lepiej..ale niestety. Nie mam zadnego sponsora i mozliwosci w ten sposob.

Link to comment
Share on other sites

Bede Ci bardzo wdzieczna jak znajdziesz mi jakiegos PROFESJONALNEGO HANDLERA dla mojego psa, ktory bedzie wiedzial co ma zrobic zeby moj pies wygladal najlepiej. Jak powiedzialam dla mnie nie jest handlerem ten kto jest ubrany elegancko i zachowuje sie z klasa, bo to tylko kwestia dobrego wychowania. Powiedz mi kto jest dla Ciebie tym pro?

Link to comment
Share on other sites

Asiu nie rozumiem dlaczego w tym momencie naskakujesz na mnie i na mojego psa. Kazdy pies ma wady, jeden wieksze, drugi mniejsze. Wiadomo, ze psa, ktory ma cos z grzbietem nie pokazesz tak, ze bedzie mial super linie, chodzi o drobne retuszowanie wad, w przypadku mojego psa te wady sa na tyle male, ze jest to mozliwe.

Piszac to opieralam sie na przykladzie mojego psa, jak powiedzialam jezeli znasz wzorzec i zauwazysz wady mojego psa i bedziesz wiedziala jak je zaretuszowac z przyjemnoscia dam Ci go do wystawienia.

Link to comment
Share on other sites

po prostu tak na niego narzekałas ze do takiego wniosku doszłam;)


[QUOTE]Wiadomo, ze psa, ktory ma cos z grzbietem nie pokazesz tak, ze bedzie mial super linie, chodzi o drobne retuszowanie wad, w przypadku mojego psa te wady sa na tyle male, ze jest to mozliwe. [/QUOTE]

Duzo rzeczy sie da i duzo tricków jest.
Wiesz ja do probowania nie jestem- nie jestem zadnym ciastkiem z kremem, wystawiam psy tym osobom ktorzy sa pewni moich umiejetnosci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='=VioaoiV=']zaczyna się robić sympatycznie.. :crazyeye:[/QUOTE]
norma... :)



Asiu - twoj handling, faktycznie jest jednym z lepszych w Polsce, ale nikt z Polakow niestety nie jest rowny wspanialym zagranicznym handlerom, ktorzy z psami potrafia zrobic cudenka. Wiem ze do tego dążysz, jak zreszta wiele osób, ale naskakiwaniem na innych raczej wiele nie zdzialasz...

Link to comment
Share on other sites

a i apropo pomimo ze ja odstaje od tych wszystkich handlerow, jestem w tyle to sa osoby ktore chca zebym wystawiala ich psy, chwala i podziwiaja mnie za to i takie osoby ma pewnie cavalierka, vio i inni i dzieki takim osobom mamy wlasnie mozliwosc uczyc sie tego handlingu ;) tyle ze moze ja troszke pozniek zaczelam niz wy

Asiu a czemu w takim razie nie chcesz wystawic Spike'a?

Link to comment
Share on other sites

Agasia zacznijmy od tego ze zagraniczni handlerzy maja lepszy materiał- lepsze psy, zaden profesjonalny handler nie wystawi Ci psa przecietnego, musi byc conajmniej bardzo dobry. Pozatym maja wieksze mozliwosci finansowe, na chociazby pojechanie do USA i uczenia sie tam groomingu i handlingu. Wiem to bo sami sie mi dziwili dlaczego w Polce wystawiam pzecietne psy..mówie ze na super psa ciezko tu trafic. Gdybym na pewno mieszkała chociaz w zachodniej Europie bym miala wieksza renome niz tutaj.

Pozatym na nikogo nie naskoczyłam, napisałam to z żartem, tak jak wywnioskowałam z tego ze Marta tylko narzeka na Spike`a.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, nie znam Was osobiscie i o pomylke nietrudno :(

Jednak slowo "profesjonalny" moim zdaniem zbyt czesto pojawia sie na stronach osob oferujacych handling, co ciekawsze, czesto ten "profesjonalny" handling ilustruja zdjecia kiepsko ustawionych psow :lol:
Ale coz poradzic, w naszym kraju kazdy jest profesjonalista :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']norma... :)



Asiu - twoj handling, faktycznie jest jednym z lepszych w Polsce, ale nikt z Polakow niestety nie jest rowny wspanialym zagranicznym handlerom, ktorzy z psami potrafia zrobic cudenka. Wiem ze do tego dążysz, jak zreszta wiele osób, ale naskakiwaniem na innych raczej wiele nie zdzialasz...[/quote]
Prawda jest taka , zreszta jak napisała Asia, że hadlerzy w Europie Zachodniej maja znacznie wieksze mozliwosci, lepsze psy...no i notabene wiecej możliwosci finansowych. Bylam, widzialam to troche wiem;) w Hiszpani ogłaszanie sie we wszystkich gazetkach z psami jest na porzadku dziennym. W POLSCE MAŁO KTO MA TAKIE MOŻLIWOŚCI - zacznijmy od tego. Wogóle nie zauwazylam zeby ktos tu kogoś obrazał? Kazdy pisze swoje subiektywne oceny, czasem żartem, ale to dodaje lepszego smaczku:cool3:
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

jak bede miala czas to jasne spoko... chcoiaz w Setery narazie sie nie zagłebiam i zdecydowanie lubie psy przyzwyczajac do mojego handlingu, a nie przystosowywac swoj handling do psa.

Nie chce zeby ktos takze pomyslal ze ja sie wywyzszam ze niby jestem pro, ciagle sie ucze, na szczescie mam coraz wiecej mozliwosci niestety z finansami coraz gorzej.A i tak co do tych zdjec...nawiaze w przypadku co do mojej strony ze zdjecia w galerii mam z calej swojej kariery wystawowej od totalnego małolata:)

Link to comment
Share on other sites

Flashka, nie o Twoja strone mi chodzi ;)
Zreszta dwie strony, ktore najbardizej zapadly mi w pamiec zderzeniem mojego wyobrazenia o tym, co uwazam za "profesjonalne" (a to jest bardzo subiektywne) z tym, co zobaczylam na zdjeciu nie naleza do dogomaniakow. To nie byla personalna uwaga.

Chcac osiagnac profesjonalizm w jakiejkowiek dziedzinie, trzeba sie ciagle uczyc i doskonalic - czesto za wlasne pieniadze. Wydaje mi sie, ze handling w Polsce jeszcze dlugo nie bedzie zawodem (jezeli kiedykolwiek bedzie), bo samo podejscie do kynologii w Polsce jest u wiekszosci hodowcow/wystawcow malo, nomen omen, profesjonalne.
Uwazam, ze to swietnie, ze wszyscy - i ci bardziej, i ci mniej doswiadczeni - szukacie nowych mozliwosci wystawiania psow. Niektorzy tylko zbyt szybko obrastaja w piorka :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

BabyCakes- tez widzialam pare stron takich prof. handlerow, ja na swojej www mam taki dzial o nazwie "handling", ale nrazie nie kaze mojej webmasterce go tworzyc, bo nie czuje sie jescze taka swietna jak np. moim zdaniej jest Asia Łukaszuk:) Respect:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gwiezdny-wyslannik']Bede Ci bardzo wdzieczna jak znajdziesz mi jakiegos PROFESJONALNEGO HANDLERA dla mojego psa, ktory bedzie wiedzial co ma zrobic zeby moj pies wygladal najlepiej. Jak powiedzialam dla mnie nie jest handlerem ten kto jest ubrany elegancko i zachowuje sie z klasa, bo to tylko kwestia dobrego wychowania. Powiedz mi kto jest dla Ciebie tym pro?[/quote]
OK, szukać daleko nie musisz daj psa jednej z dziewczyn które się tym długo zajmują to podejrzysz sobie jak trzeba z psem na ringu sie pokazywac. PRO jest każda osoba która robi to poprostu PRO - to widać na ringu i poza ringiem. A co do ubrania to zauważ że kandydatki na miss world nie chodzą po scenie w jeansach jak również prezenterzy tych kandydatek nie są w strojach plażowych, więc porządny(elegancki) strój dobrany do psa nie jest wynikiem dobrego wychowania lecz poczucia smaku Handlera które jest u niego wymagane.

Link to comment
Share on other sites

A wogole na jakiej zasadzie Wy oceniacie ten profesjonalizm? Ilośc BISów, podejście do psa,uwzględnienie groomingu w wykonaniu handlera?

Niebawem w szkole bedziecie analizować gospodarkę w Polsce w bardziej dogłebnej formie, niestety sektor usług jest u nas mniej rozwinięty w porównaniu z krajami zachodnimi. Cóż to oznacza? Nie ma u nas kto inwestować kasy w handling, a te pensje handlerów są śmieszne w porównaniu z zachodnimi. To świadczy o poziomie? Nie! O ogólnych dochodach społeczeństwa. Mam kontakt z profesjonalistami spoza naszego kraju, ze znanymi hodowcami i... 1 raz słysze ze u nas nie ma wogole profesjonalnego handlingu:roll: Mamy jedynie dość niesprzyjające warunki do rozwoju tej profesji. Co zrobic żeby byc profesjonalistą? Włożyc bardzo dużo pracy, ale przede wszystkim....wyemigrować z kraju!

Link to comment
Share on other sites

A tak na marginesie flashka na nikogo nie naskakuje, tylko wyraziła swoją opinie na temat handlingu i zgadzam się z nią. Dobrze, że pisze na stronie "professional", bo nie można wszystkich polskich handlerów upchnąć na 1 półke.

Link to comment
Share on other sites

Ja oceniam podejscie do psa oraz umiejetnosc jak najlepszego zatuszowania wad, bo to czy pies weżmie rase, BISa, czy grupe to zalezy tylko i wylacznie od jego wygladu, budowy oraz upodoban sedziow (lub jak czasami idzie sie przekonac ukladow).:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Każda osoba dobrze wychowana i która podchodzi do wystaw poważnie ubierze się elegancko, a o handlerze to już nie wspomnę, że powienien być ubrany elegancko.

Z naskakiwaniem Asi chodziło mi o mojego psa, a dokładnie o to, że stwierdziła, że może nie zasługuje na to co ma ;) .

To jest moje zdanie co do Polskich handlerów, wy macie swoje i ja je szanuje. Nie odzywałam się na tym temacie ponieważ nie widziałam sensu, ale jak zobaczyłam, że zaczyna się czepianie co do stron i ich zawartości postanowiłam wyrazić swoją opinię.

Ja podałam przykład na moim psie, bo było mi najprościej i naprawdę wątpie, a nawet jestem pewna, że ktoś z was pokazał by go tak by zamaskować wszystkie niedoskonałości, ale to może dlatego, że nikt nie zna wzorca setera. Dlatego ja "łapie" się za inne psy, chce się skupić na seterach. I tak ten ktoś zna się na wszystkim nie zna się na niczym, więc to logiczne...

Link to comment
Share on other sites

to moze jak ty umiesz tak doskonale go pkazac to sama zostan handlerem odrazu PRO polecam..

Jakbys wziela pod uwage takze behawioryzm psa, to moze bys cos zrozumiała. Nie kazdy pies sie pokazuje dobrze bez własciciela.. własciwie powiem ci gdyby kazdy własciciel umiał pokazywac super swojego psa to bylibysmy wysoko cenieni za handling. Tym bardziej pies nauczony handlingu jednej osoby, wiem to po swoim psie. Z reszta zobaczcie te psy co pozyczaja Młodzi prezenterzy...
Nie chdozi mi teraz o to ze pies wogole nie pojdzie..ale to tak jak skrzypce, sa nastrojone dobrze szczegolnie dla jednej osoby.

Marta ty chyba widzisz wszystko za mgłą troche, bo nie w kazdym psie ukryjesz samym handlingiem wady..nawet handlingiem + groomingiem Ci sie nie uda, nie jestes w stanie. Jezeli pies nosi za wysoko albo za nisko ogon- tak juz ma i tyle.Tak jak ty na seterach, ja teraz sie skupiam na huskyh. I cesze sie ze wynajmuja mnie do wystawiania super hodowcy,sędziowie i zagraniczne kennele.Mam nadzieje ze w tym roku po paru szkoleniach w zawodowej hodowli w handlingu i groomingu naprawde wejde na najwyzszy profesjonalizm w tej rasie.

Ja wszystkich ras tak nie wystawiam..bo nigdy sie nie znize zeby wyskoczyc w dresach na ring Onów. Chyba ze po za granicami Polski gdzie ten handling jest unormowany do pozostałych.

Link to comment
Share on other sites

I właśnie o to chodzi ja Cię podziwiam za to jak wystawiasz husky. Ja bym nie potrafiła, skupiam się tylko na seterach. I nadal czepiasz się tych wad, powiedziałam, że super dużej wady nie ukryjesz jedynie możesz delikatnie zatuszować. Mój pies ma zbyt krótkie lędzwie dlatego trzeba go rozciągać, a z tego co go kilka osób wystawiało na JH to właśnie wogóle go nie rozciągnęły i ogon trzymały tak, że wyglądał jakby miał zad jak owczarek niemiecki. Ja wystawiać innych psów nie chce i nie potrafie, skupiam się tylko na seterach i to mi wystarcza, więc przestać być nie miła ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote]az taki on wadliwy wiec moze wogole nie zasluguje na te tytuly ktore ma??[/quote]

[quote]to moze jak ty umiesz tak doskonale go pkazac to sama zostan handlerem odrazu PRO polecam..[/quote]

Flashka, skoro twierdzisz, że Spike przez swoje wady nie zasługuje na te tytuły co ma, to chyba najlepszy znak, że Marta go bardzo dobrze pokazuje??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='=VioaoiV=']Flashka, skoro twierdzisz, że Spike przez swoje wady nie zasługuje na te tytuły co ma, to chyba najlepszy znak, że Marta go bardzo dobrze pokazuje??[/quote]
kurde przecież to idzie zauwazyc ze Flashi pisze to zartem, a nie smiertelnie poważnie:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...