Jump to content
Dogomania

h a n d l i n g


wix

Recommended Posts

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Flashka....dobrze zaznaczyłaś....only professional. Wiecie co, niektórzy to mnie bawią. Nie mówie tu o osobach, ktore zaczynają w handlingu, wystawiaja psy za darmo, poszerzaja doświadczenia i nie kryją się z faktem, że to dopiero start. Nie istanieja u nas szkoły handlingu, wiec nie ma jak sie nauczyc dobrze wystawiac w inny sposob niz praktyka.

Natomiast zupełnie odmienny stosunek mam do tych "profesjonalistów", którzy podwajaja czy potrajają lata czynnego wystawiania. Jak napisala kiedyś flashka - JH nie przydaje sie na normalnym ringu, co nie znaczy ze nie poleca nikomu tej konkurencji przed startem w handlingu. I to jest prawda! Bo niezawsze w tym konkursie wygrywa najlepszy, ale tacy młodzi profesjonaliści powinni spokojnie na każdej wystawie uplasować się chociaż na przysłowiowym pudle. A już śmiech na sali, jeżeli ktos nie potrafi perfekcyjnie wystawic własnego psa. O jakim profesjonaliźmie mówimy?! Profesjonalizm=zawodowe podejście do sprawy. Mój znajomy z zagranicy mi ostatnio powiedzial ze generalnie rzecz biorac w Polsce to sie ludzie bawia w handling, a malo jest tego professional. Może mało. Ale nasi profesjonalni handlerzy nie musza sie wszedzie promować, trudno sie nie wybić na ringu z dobra sztuka wystawiania, wiec nietrudno pozyskac klientow. Oczywiście wyżyc sie z tego nie da.

Nawet wystawianie za darmo to odpowiedzialność, ponieważ osoba która nam powierza psa w gruncie rzeczy włożyła kupe kasy w możliwość przyjazdu na wystawe i zapis psa.

To tyle refleksji. Wszystkim poczatkującym życze powodzenia i jak najwiecej zakurzonych pucharow :) Tylko pamietajcie nie przechodzic zbyt szybko na ten profesjonalizm.

Link to comment
Share on other sites

Mnie tylko zaskakuje jedno... troche osob z kynologii znam- chodzi mi o młodziez...ja juz wystawiam no ponad 9 lat psy..i pare osob to widze od 2-3 lat ze dopiero w ringu wystawiaja czy na JH a tu nagle ze sa wielkimi handlerami od przeszło 6 lat?? Chyba wczesniej w snach:cool3:

Link to comment
Share on other sites

No wiesz marketing:evil_lol: A takich rzeczy radze nie wypisywac, bo moze kiedys znajdzie sie życzliwa osoba, która to sprawdzi. Rzeczywiscie kazdy rok daje nowe doświadczenia w ringu, a nawet diametralnie zmienia styl i spojrzenie na dotychczasowe wystawianie. No, ale w sumie przy doswiadczeniu 2-3lata, nastepne dorzucone 2-3 obojetnie w jaka strone to 0 różnicy:p

Link to comment
Share on other sites

no wiesz ja stwredzilam ze nie wyjde na ring poki sie nie naucze wystawiac dosyc poprawnie. Wiec uczylam sie przez mniej wiecej ponad rok za nim pierwsyz raz wystartyowalam w MP. A wczesniej jezdziłam na wystawy i przygadałam sie pracy w ringu wystawców. ja od samego poczatku pracowałam w ringu z psami obcych ludzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pearl']Flashka....dobrze zaznaczyłaś....only professional. Wiecie co, niektórzy to mnie bawią. Nie mówie tu o osobach, ktore zaczynają w handlingu, wystawiaja psy za darmo, poszerzaja doświadczenia i nie kryją się z faktem, że to dopiero start. Nie istanieja u nas szkoły handlingu, wiec nie ma jak sie nauczyc dobrze wystawiac w inny sposob niz praktyka.

Natomiast zupełnie odmienny stosunek mam do tych "profesjonalistów", którzy podwajaja czy potrajają lata czynnego wystawiania. Jak napisala kiedyś flashka - JH nie przydaje sie na normalnym ringu, co nie znaczy ze nie poleca nikomu tej konkurencji przed startem w handlingu. I to jest prawda! Bo niezawsze w tym konkursie wygrywa najlepszy, ale tacy młodzi profesjonaliści powinni spokojnie na każdej wystawie uplasować się chociaż na przysłowiowym pudle. [b]A już śmiech na sali, jeżeli ktos nie potrafi perfekcyjnie wystawic własnego psa. O jakim profesjonaliźmie mówimy?![/b] Profesjonalizm=zawodowe podejście do sprawy. Mój znajomy z zagranicy mi ostatnio powiedzial ze generalnie rzecz biorac w Polsce to sie ludzie bawia w handling, a malo jest tego professional. Może mało. Ale nasi profesjonalni handlerzy nie musza sie wszedzie promować, trudno sie nie wybić na ringu z dobra sztuka wystawiania, wiec nietrudno pozyskac klientow. Oczywiście wyżyc sie z tego nie da.
[/quote]
Brawo Pearl wreszcie jakies dobre refleksje na temat "[b] profesionalnych[/b]" handlerów:cool3: Bo mnie czasem krew zalewa jak widze, niektórych "pro":lol:
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Savannah']Brawo Pearl wreszcie jakies dobre refleksje na temat "[B] profesionalnych[/B]" handlerów:cool3: Bo mnie czasem krew zalewa jak widze, niektórych "pro":lol:
Pozdrawiam[/quote]
Bylem w Katowicach na wystawie i przyglądałem się JH, poziom wystawiających był bardzo zróżnicowany. W tej dużej grupie widziałem może 2 osoby które robiły to naprawde elegancko, reszcie osób życzę wytrwałości i zapału do pracy bo to się opłaca. Ale to prawda niestety że profesjonalistą nie można zostać po roku czy dwóch zabawy w ten sport.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pearl']Lidka,

znam Twoje odczucia, na takie "pro" robi mi sie "contra".

Jak napisał Wojtek, na termin "profesjonalizm" trzeba sobie zapracować, absolutnie nie iśc na skróty.[/quote]
dokładnie, taka jest prawda:roll: Pozostaje nauka, nauka i jeszcze raz nauka, a wtedy dopiero można zaczac MYŚLEC (!)(nie mówic!) o profesionalnym handlingu.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam bardzo, gdzie widzisz taki tekst autorstwa mojego lub Angeliki?

Nie wkładaj mi w usta słów, jakich nie wypowiedziałam, i jeszcze długo nie wypowiem.


EDIT:
Cytat z postu BabyCakes pochodzi ze strony Cavalierki. Ja i Angelika się do profesjonalizmu nie poczuwamy. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='fidekangela']Przepraszam bardzo ale żanda z nas tzn .Ja i Vio nie powiedziałyśmy ,że jesteśmy profesionalne i proszę nie wkładac nam w usta słów których nie wypowiedziałyśmy:shake:

Ten cytat jest ze strony Cavalierki a nie naszej.[/quote]
Ehhh... No i zaczyna się patrzenie w ringówki. :shake:
Prawdą jest że to jest [U]bardzo elestyczny[/U] termin, i niesądze by ktoś naprawde mógł go nadać lub odebrać.
Co do JH. Na miejscu szczele sobie w łep jak mi na normalnym ringu każą zrobić "8" :D.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem o co cale zamieszanie skoro w Polsce nie ma ZADNEGO profesjonalnego handlera. Profesjonalny to znaczy ten, ktory potrafi zaprezentowac kazdego psa, kazdej rasy na tyle dobrze, ze w stawce bardzo podobnych bedzie wygladal najlepiej.

Watpie, ze Asia i Kasia, ktore sa "profesjonalnymi handlerami" i od lat wystawiaja psy potrafilyby wystawic mojego Irlanda, ktory jest przecietnym przestawicielem rasy tak, zeby w konkurencji bardzo podobnej uznano go za najlepszego. Nie ma psow idealnych, kazdy pies ma jakies wady, a zadaniem handlera jest to by te wady zatuszowac, a nie pokazac jakim jest sie dobrze wychowanym i ubranym. Jezeli sie myle to z przyjemnoscia powierzylabym wam mojego psa. Na dzien dzisiejszy nie dostrzegam nikogo takiego, wiec niestety sama bede musiala wystawiac mojego Irlanda... Moze za 10 lat to sie zmieni, ale pod warunkiem, ze wyjade z kraju...

Moze zamiat zwracac uwage na zawartosc strony "handlerow" to lepiej poobserwujcie jego zdolnosci na ringu, a nie na stronie. Niestety Polska i w tej dziedzinie stoi bardzo slabo, wiec doceniajmy to co mamy. Zamiast klocenia sie pomagajmy sobie i probujmy dazyc do ideau...


Pozdrawiam,
Marta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gwiezdny-wyslannik']Nie rozumiem o co cale zamieszanie skoro w Polsce nie ma ZADNEGO profesjonalnego handlera. Profesjonalny to znaczy ten, ktory potrafi zaprezentowac kazdego psa, kazdej rasy na tyle dobrze, ze w stawce bardzo podobnych bedzie wygladal najlepiej.

Watpie, ze Asia i Kasia, ktore sa "profesjonalnymi handlerami" i od lat wystawiaja psy potrafilyby wystawic mojego Irlanda, ktory jest przecietnym przestawicielem rasy tak, zeby w konkurencji bardzo podobnej uznano go za najlepszego. Nie ma psow idealnych, kazdy pies ma jakies wady, a zadaniem handlera jest to by te wady zatuszowac, a nie pokazac jakim jest sie dobrze wychowanym i ubranym. Jezeli sie myle to z przyjemnoscia powierzylabym wam mojego psa. Na dzien dzisiejszy nie dostrzegam nikogo takiego, wiec niestety sama bede musiala wystawiac mojego Irlanda... Moze za 10 lat to sie zmieni, ale pod warunkiem, ze wyjade z kraju...
[b]
Moze zamiat zwracac uwage na zawartosc strony "handlerow" to lepiej poobserwujcie jego zdolnosci na ringu, a nie na stronie. Niestety Polska i w tej dziedzinie stoi bardzo slabo, wiec doceniajmy to co mamy. Zamiast klocenia sie pomagajmy sobie i probujmy dazyc do ideau... [/b]


Pozdrawiam,
Marta[/quote]
No akurat Marta ja nie patrze na stronki handlerów, bo to się miła z celem, nawet ci podajacy sie za pro (a nimi napewno nie sa:-o) maja swoje strony, mniej czy wiecej wybajerowane. Ja patrze na to co handler potrafi pokazac na wystawie. I nie zgodze sie że nie ma w Polsce tych pro. Ale to sa indywidualne odczucia kazdego;)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...