Jump to content
Dogomania

h a n d l i n g


wix

Recommended Posts

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Agasia
czy my sie klocimy? nie, mi to wisi, ktora ma wiecej dosk, ktora bdb, ktora zdobyla bob, a ktora bis. nie o to chodzi. po prostu uwazam ze to nie w porzadku przypisywac sobie cos czego sie nie zrobilo, nie nie w porzadku w stosunku do mnie, tylko do wlasciciela psa.

Link to comment
Share on other sites

Boże a czy ja mówie na ilośc ? NIE !
mówie jak jest , i wiem że CWC Ivo zdobyłz własną właścicielką !
I nie chcę być żandą konkurentką! Mam do głęboko gdzieś kto i jak wystawia ....
I nie przypisuje sobie.. :/
Agasie wiem że handling to sztuka dlatego chcę ją doskonalić ;)
A mi to już nie napiszesz powodzenia :( no wiesz co :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='=VioaoiV=']Gazuś a Ty mnie na ringu widziałaś czy tak po prostu komplementem chciałaś rzucic? ;) :P ale dzieki ;) ;)

w ogole zapomnialam sie pochwalić że poznałam Gazusia, a raczej Gazuś poznał mnie, ale bardzo sobie nie pogadałyśmy, bo właśnie minutę przedtem dostałam stresa przedringowego :lol: :lol: :lol:[/quote]

:lol: A na honorowym to kto ganiał z pieskiem? Bo coś mi się wydaje, że Ty, a to już oglądałam :lol: I widziałam kawałek Twojej prezentacji na 'normalnym' ringu, ale niestety tylko przez chwilkę, bo Pani Sudrykowskiej szukałam, bo musieliśmy Penelopce fotki popstrykać :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']:lol: A na honorowym to kto ganiał z pieskiem? Bo coś mi się wydaje, że Ty, a to już oglądałam :lol: I widziałam kawałek Twojej prezentacji na 'normalnym' ringu, ale niestety tylko przez chwilkę, bo Pani Sudrykowskiej szukałam, bo musieliśmy Penelopce fotki popstrykać :lol:[/quote]

Ojjj no tak :P A daj spokój, Enigma była już na wyborach BIS junior zaśnięta, musiałyśmy się "bosko" prezentować :lol: :lol: no ale nic to.

a Pani Bożeny trzeba było szukać w moich rejonach :P


edit:
flashka

[quote name='"Fidulina"']A ja jestem szczęśliwaaa !
1 lokata , CWC , ocena dosk. , NPwR ! [IMG]http://fmz.hostdmk.net/images/smiles/new_all_coholic.gif[/IMG] [IMG]http://fmz.hostdmk.net/images/smiles/icon_mrgreen.gif[/IMG]
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Vio, no raz znalazłam w Twoich regionach :):)
Za drugim razem szukałam gdzieś na dole i też sie udało :lol:
Na następnej wystawie jak Cie złapie to sobie dłużj pogadamy, bo teraz o musiałam jeszcze lecieć bo mamę gdzieś zgubiłam (a Ona sie kompletnie w tym środowisku nie łapie) :lol: Będziesz w Grudziądzu?
PS. Też masz dzisiaj wolne od skzoł, czy jak? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hm a mnei zastaanwia jedna rzecz. Jak profesonalny handler wystawia belga. Bo ja rozumiem, wystawia sie psy z wsyztkich grup tylko stodunkowo malo jest ras, ktore teoretycznie powinno wystawiac sie w tzw naturze (idzie mi o nie przestawianie nozek, nie ruszanie ogonka glowki i innych czesci ciala psa) ?
Czy wygladaloby to jak wyglada w GB czy USA - na handlera - czy tez po wegiersku/finsku jak to zwa niektorzy - w sensie takim ze pies zostaje na stoj zostan.
Czy jak na przyklad wystawiaja francuzi - handler tzryma psa a wlascieiel robi fikolki za ringiem ?
Po a tym zastanawia mnei jeszce jedna rzecz, jak to jest ze znajomoscia rasy ? nie tyle sposobu prezentowanie, co wzorca? Bo jedeyne spotkanie jakie mialam z handlerem zwanym profesjonalnym - bylo ono conajmnirj prywatne - pioerwsze co skomentowal to wszystkie najbardiziej widoczne wady mojego psa - co mu sie bardzo chwali.

Dodam,z e z innymi psami niz belgi nie mialam do czynienia w sensie wystawiania, jak rowniez nawet nie smiem twierdzic ze umiem psa wystawiac, nawet nie smiem porownywac siebie do profesjonalistow. Kieruje mna czysta ciekawosc, bo zazwyczaj ladnie ubrane panie w garsonkach omijaja szerokim lukiem belgi.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem handler pokazuje psa tak, aby to on wygladal najlepiej i tak jak najlepiej pies potrafi sie zaprezentowac.. no i oby wszystko razem wygladalo zgrabnie ;) Dobremu handlerowi wystarczy pare minut zapoznania sie z psiakiem i jest mniej wiecej obeznany jak nim "manipulowac" aby uzyskac jak najlepszy efekt.. ;) Tak mi sie wydaje ;)

Link to comment
Share on other sites

to prawda, w polsce się labków nie ustawia, pies ma stanąć zupelnie naturalnie, jedynie moze reagowac na jakies okreslone hasło, no i wazne zeby skupić uwagę psa na sobie, żeby nie rozglądał się na boki tylko był wpatrzony w wystawcę :) no i tez sie ceni jesli merda ogonkiem..

<moje osobiste odczucia: wolę jednak mieć bezpośredni wpływ na to jak stanie pies.. >

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...