Jump to content
Dogomania

h a n d l i n g


wix

Recommended Posts

[quote name='Goldenmanka']Najpierw chcę się właśnie nauczyć poza ringiem ;)[/QUOTE]

Możesz uwierzyć, że to jest zupełnie co innego. Ja przed pierwszym konkursem ćwiczyłam ze swoim psem, ale to jest całkiem inna bajka. To nie ma nawet porównania.
Ale zrobisz jak uważasz, ja bym się bała od razu "rzucać się na głęboką wodę":shake:.

[quote name='Goldenmanka']ja przecież nie pisałam że chcę od razu na normalny ring bez żadnego doświadczenia...[/QUOTE]

Ale nawet, jak będziesz ćwiczyć poza ringiem, to i tak na ring wejdziesz bez większego doświadczenia;).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='$andwich']Możesz uwierzyć, że to jest zupełnie co innego. Ja przed pierwszym konkursem ćwiczyłam ze swoim psem, ale to jest całkiem inna bajka. To nie ma nawet porównania.
Ale zrobisz jak uważasz, ja bym się bała od razu "rzucać się na głęboką wodę":shake:.



Ale nawet, jak będziesz ćwiczyć poza ringiem, to i tak na ring wejdziesz bez większego doświadczenia;).[/quote]


no pewnie że jak już poza ringiem będę "coś" umiała to przynajmniej raz pójde na MP żeby właśnie zobaczyć jak mi pójdzie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie no już nie będziemy wysadzać piesków ;) Trzeba tu przelać na forum mądrość, żeby móc z innymi się podzielić :)
No to do dzieła, tylko trzeba jakis temat zacząc...
[FONT=Garamond][SIZE=1][COLOR=#00bfff][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asta']Właśnie... Zapomniałabym! Czy ktoś kiedyś wystawiał PON'a i mógłby dać jakies cenne wskazówki, które moga sie przydac w praktyce?:cool3:[/quote] Nie wsytawiałam ,ale miałam wstawiać:eviltong: Ogolnie potrzeba troche czasu, zeby przekonac do siebie rpzecietnego PONka:diabloti: A nawet troche wiecdej niz troche. I sadze, ze to jest jedna z istotniejszych informacji, bo jak sie wystawia to wiadomo;)

Link to comment
Share on other sites

Pony najlepiej pokazywać na luznej smyczy, pies biegnie lekko przy nodze handlera badz tyci z tylu, z przodu raczej nie. Najlepiej aby ustawiał sie sam na papu. Ta rasa nie ma z tym wiekszych problemow, ale gdy mu sie pomoze recznie nic sie nie stanie. POny bywają znacznie zawziete i czesto uparte na swoja strone, wiec trzeba czasami troche z nimi powalczyc;)
Ja bardzo miło wspominam moje starty z pomponami;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Pony najlepiej pokazywać na luznej smyczy, pies biegnie lekko przy nodze handlera badz tyci z tylu, z przodu raczej nie. Najlepiej aby ustawiał sie sam na papu. Ta rasa nie ma z tym wiekszych problemow, ale gdy mu sie pomoze recznie nic sie nie stanie. POny bywają znacznie zawziete i czesto uparte na swoja strone, wiec trzeba czasami troche z nimi powalczyc;)
Ja bardzo miło wspominam moje starty z pomponami;)[/QUOTE]
Ot to, PONy zazwyczaj same z siebie wolą ustawiać się same, przynajmniej te "moje". Z majstrowania przy lapkach są średnio zadowolone. W biegu nie nalezy ich za bardzo podciagac do gory, biegnac swobodnie wygladaja najlepiej.
Obecnie jestem na etapie szkolenia "młodziaka" i mogę powiedziec ze są uparte - fakt, ale i bardzo inteligentne psy ;) Obecnie zaczynam "trasę :D" z PONami (Częstochowa, Warszawa, Chorzow, Świerklaniec)

Asta - jakiego PONa wystawiasz?

Link to comment
Share on other sites

Wróciłam. Pełna zachwytu i radości :) Spróbowałam waszych metod, luxna ringówka odpada... Rysia jeszcze młoda i ma wariacje w głowie ;) Po dłuższym zapoznaniu, dała się dotknąć bez problemu, więc ustawiałam ją ręcznie, jednak przed na smakołyk, stwierdziłam że będzie lepiej jak ustawia ręcznie :D Później może wstawię foty :lol: Żeby trochę ukolorowić ten topic.
ps przepraszam, że pisze posta pod postem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']wszystkiego da sie nauczyc. Najlepiej na zaciskowym lancuszku. Gdy sie zaciska sie poddusza i sama zauwaza ze nie ma nic w tym milego i poluzowuje smycz.[/quote]

A jezeli sucz się wtedy zapiera i prędzej da sie udusić niż przyspieszy?!
([SIZE=1]Czasem myslę.ze przydałby sie ktoś z tyłu,zeby ja kopnąc w d...)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']A jezeli sucz się wtedy zapiera i prędzej da sie udusić niż przyspieszy?!
([SIZE=1]Czasem myslę.ze przydałby sie ktoś z tyłu,zeby ja kopnąc w d...)[/SIZE][/QUOTE]
To zacheca sie smakolykiem i wtedy - duszenie sie vs. przyspieszenie + smakolyk... :evil_lol: A ze PON spryciarz... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...