Jump to content
Dogomania

Nieczytelny tatuaż


Skibi

Recommended Posts

Może ktoś mi doradzi co zrobić jeżeli psu zrobili nieczytelny tatuaż?

Nie chciałabym jej drugi raz męczyć i tatuować. Czy można zostawić tak jak jest?

Czy to nam przeszkodzi w wystawach?

Tak a' propo to taki tatuaż zafundował nam ZK w Łodzi :evil:

Link to comment
Share on other sites

Tak a' propo to taki tatuaż zafundował nam ZK w Łodzi :evil:

Pocieszę cię, że inni też tak mają. :-? Wszystkie znajome mi psy tatuowane w Łodzi mają fatalnie zrobione tatuaże, a jednemu po prostu wszystko zeszło - ma teraz 7 lat.

Nie widziałam, żeby na wystawie sprawdzali tatuaż, chociaż pewnie mają do tego prawo.

Mój pięciomiesięczny szczeniak tatuowany w Łodzi też oczywiście ma nieczytelny tatuaż /w pachwinie/. Nawet nie myślałam, żeby robić poprawkę.

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie ma się czym przejmować, bo moja starsza sunia ma 9 lat i przez całą jej karierę nikt jest tego tatuażu nie sprawdzał, a mając 2 lata miała juz nedzne plamki z całego tatuażu.

Za to młodszej zrobili taki, że pomimo zarosnietego ucha jest idealnie widoczny :o

Chociaż tatuaż sę przydaje, bo w razie zaginięcia psa szybciej mozna dotrzeć do własciciela

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie, to nie wygląda na tatuaż, przynajmniej nie ten ze Związku Kynologicznego. Tatuaż umieszczony może być w pachwinie albo po wewnętrznej stronie małżowiny usznej i jest to literka oraz trzy lub więcej cyferek – zależy od liczebności rasy w danym oddziale. Każdy oddział ma swoją literkę. Np. w Warszawie jest to „A”.

Raczej skutek jakiejś przygody.

Bardzo sympatyczny piesio :D

Link to comment
Share on other sites

Na wystawach sędziowie nie sprawdzają psom tatuaży, choć uważam, że jest to błąd , bo spotyka się podstawianie psów. Natomiast przy prześwietleniu w kirunku dysplazji i zdawaniu egzaminów ze szkoleń tatuaże są sprawdzane. Wówczas przy zgodzie prezesa Oddz. ZK można tatuaż powtórzyć. Co do odnajdywania właścicieli po nr tatuażu, to niestety, raczej tego się nie robi, gdyż przeglądając ogłoszenia o znalezionych psach bardzo często natrafiam na : "znaleziono psa z nr tatuażu .... " i nikt nie kwapi się zadzwonić do ZK i uzyskać informacje o właścicielu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Słyszałam o nieczytelnych tatuażach u psów, widziałam kilka(nie napiszę skąd były) i prawdę mówiąc nikt się nie podejmie znakowania dużego juz psa, bo mógłby źle skończyć taki ktoś. W Oddziale powinni zrobić adnotację w rodowodzie psa o tym ,że numer jest słabo widoczny lub nie czytelny. Im grubsze uch tym słabiej czytelny numer. Tak już jest niestety. Większość numerów poprostu blaknie z czasem ,ale na "mokro" na wygolonym uchu , da się odczytać. Co do numeracji samej w sobie to zgodnie z REGULAMINEM jest to literka duza i 3 cyfry(nie inaczej) ,zawsze 3 cyfry i literka. Literka jest przed ,lub za cyframi. Zależy który Oddział robił tatuaż.Jeśli ktoś znalazł psa z tatuażem, to powinien zgłosić to w najbliższym Oddziale ZKwP i znajdzie się właściciela. Robiłam to wielokrotnie i narazie w 100% udało się !! Jeśli jest problem wystarczy nawet meila wysłać do mnie i coś wymyślimy.........spoko!!

Link to comment
Share on other sites

Moj pudel ma teraz 4 lata tatuaż z ucha mu wogole znikł jest praktycznie niewidoczny...a moj grzywacz ma zrobiony w pachwinie specjalna tatuownicą(odział warszawa) i jest swietny!!!Te tatuaze sa do konca widoczne i rzadko sie zdarza ze sie rozmazuja..przynajmnije sie nigdy z tym nie spotkałam.Moj york ze stanów wogole nie ma tatuażu i zyje;))

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za odpowiedzi :D

Efi jest yorkiem i ma tatoo w pachwinie. Widoczne są tylko jakieś niebieskie znaczenia i to tylko do połowy, bo reszta jest schowana we włoskach.

Mam nadzieję, że to nam nie przeszkodzi w wystawach.

Pozdrawiamy :Dog_run:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Mój najstarszy pies ma tatuaż w pachwinie, dotąd widoczny (9 i pół roku). Suka importowana z Finlandii w ogóle nie ma, bo tam to nie było obowiązkowe. Młody tatuowany w Łodzi ma tatuaż nieczytelny. Ostatnimi czasy tatuowaliśmy sami dwa mioty, bo nasz kierownik sekcji boi się to robić. (Przegląd robimy zawsze w domu, nie wozimy szczyli do oddziału) Tatuowaliśmy w uchu, bo takich maleństw robienie tego w pachwinie wydaje się dość brutalne. No i jak potem sprawdzać - do ucha zajrzeć jednak łatwiej.:evil_lol: Wyszły niestety słabo czytelne. No i w tym roku u jednej suczki TZ trafił w chrząstkę, wdało się lekkie zapalenie i ucho nie chciało prawidłowo stanąć przez dłuższy czas. Po potraktowaniu maścią przeciwzapalną stanęło w końcu.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]A w ogóle mam psy zachipowane i problem stałego oznakowania psów jest rozwiązany.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff]A ze sprawdzaniem tatuażu na wystawie nigdy się nie spotakałam.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

hm ja ostatnio patrzylam na tatuaz mojego psa - robiony "pisakiem" w pachwinie - w tej chwili na upartegop mozna by stwerdzic, ze to naczynka przebijajace przez skore - cyferek i literek nie uswiadczysz (tat robiony w warszawie). pies jest zaczipowany i nawet zglaszajac go na wystawy zamaist nr tatuazu wpisuje nr cczipa (mam wbity w rodowod i sztywna karte nr czipa - wiec wysylajac rodowod na wystawe wysylam go sila rzeczy razem z numerkiem).
drugi moj pies mial robiony "maszynka" w uchu (olsztyn) i byl dosyc dlugo widoczny, praktycznie do konca.

Link to comment
Share on other sites

U mojego juz prawie 5letniego yorka tatuaz jest jakby rozmazany, bardzo trudno cokolwiek odczytac. U suczki jest o wiele wyrazniejszy.
Tutaj chipowac ich nie bede, bo nie zamierzam placic prawie 1000 zl za jeden chip. Poczekam, az pojedziemy ponownie do Polski. Maja szczepienia i paszporty, nikt na granicy nie sprawdza tatuazy. Zachipowany jest tylko i wylacznie moj pies znajdus z Warszawy.
Puli ma racje, w takiej sytuacji tez powinnam zachipowac, ale jednak poczekam na wyjazd do Polski ( w najblizszym czasie ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...