Jump to content
Dogomania

ALASKAN KLEE KAI


Agnieszka_

Recommended Posts

witam
nie rozumiem Waszego pogejscia
skoro mamy akity i shiby
samoyedy i szpice japońskie(w Polsce aż dwa)
to dlaczego nie taka rasa?
te podobne do chichuchały sa brzydkie ale te inne nie
co kto lubi,ja lubie miec duzo psa do przytulania
ale przeciez jest osobna grupa psow ozdobnych i do towarzystwa,ktora jest właśnie dla "paniuś"
kazdy woli co innego

a ja na starosc jak juz nie bede miala sily biegac chetnie przez sentyment bede widziala u siebie taka miniaturke jak np szpic japoński
pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hm ale czegos nie rozumiem
[url]http://www.adorableakk.com/WiddershinEstates/index.htm[/url]
z tego wynika ze sa:miniatura,toy i standard?po co to?

no dobra niektore sa okropne ale niektore...
calkiem sympatyczne

pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

I tak wyglądją jakby mialy aż za krotkie futerko, takie jakieś nienaturalne. Ogólnie mówiąc, jak dla mnie nic nadzwyczajnego. Ani to ładne,ani nie ma takiej historii jak prawdziwe hasiory. Zresztą, czy taki mały pies w ogóle moze biegać w zaprzęgu...??? Bo mi to coś nie pasuje.

Link to comment
Share on other sites

ale one chyba nie sa po to aby biegac w zaprzegu
tylko raczej mialyby byc psami ozdobnymi

nie znam angielskiego,czy ktos moglby znalezc i przetlumaczyc jak ta ras powstala.plisss!i jaki toto ma charakter,szpicowy czy nie?

tak na emeruture to by bylo w sam raz,taki piesek:)
tylko faktycznie jeszcze duzo do zrobienia jest w tej rasie,bo niektore sa okropne,inne calkiem calkiem.
pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

Heh, ja zanim będę na emeryturze, to te pieski będę dawno zarejestrowane w FCI i będą tak śliczne jak husky. Słowem, siberian husky i alaskan klee-kai to będzie coś podobnego (jeśli chodzi o wygląd i proporcje, nie historię powstania) jak collie i sheltie. AKK może nie będą biegać w zaprzęgu, ale z pewnością więcej ludzi będzie sobie mogło na nie pozwolić. Chociaż ja nie zamierzam takowego mieć 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

dziwne te psy naprawdę....takie jakies chude,małe:shake:
Brzydkie poprostu ,mi sie osobiście niepodobają:crazyeye:
Wyglada jak taki mix huskiego z jakimś ratlerkiem czy cos....
Ale jedenz tamtych mi sie podoba;]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='SH']To jest rasa, którą dopiero się tworzy na wyraźne zapotrzebowanie rynku, dlatego m.in. są tak mało wyrównane w typie.
Wiele osób marzy o husky, który nie urośnie i nie będzie potrzebował aż tylke ruchu oraz nie nabierze tak wielkiej siły jaką mają "standardowe" husky. Dla nich właśnie amerykanie tworzą tę rasę :D
Uważm, że to dobre, choć oczywiście nie idealne, rozwiązanie.
Lepiej aby "leniwy" amator haszczaka miał jego miniaturkę/podróbkę niż unieszczęśliwił siebie i prawdziwego husky.[/quote]


Dokładnie masz rację.
Z tego co wiem ,to jest to już rasa zatwierdzona przez AKC.
Mi osobiście się podobają...ciekawe jaki mają charakter?
pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Czy ktoś z Was widział je osobiście??? Ja mialam już taką okazję i muszę przyznać że bardzo mi sie spodobały. Mogłabym mieć takie stadko :roll: Charakter ten sam :evil_lol: Nie często widzi się je w USA na ulicy, wiele właścicieli argumentuje to ceną szczenięcia, bo są wiele droższe niż naprawdę dobry szczeniak husky ale równie urodziwe :loveu:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewcia']Czy ktoś z Was widział je osobiście??? Ja mialam już taką okazję i muszę przyznać że bardzo mi sie spodobały. Mogłabym mieć takie stadko :roll: Charakter ten sam :evil_lol: Nie często widzi się je w USA na ulicy, wiele właścicieli argumentuje to ceną szczenięcia, bo są wiele droższe niż naprawdę dobry szczeniak husky ale równie urodziwe :loveu:.[/quote]


Właśnie orientujesz się jaka jest cena szczenięcia?Wiem że niektórzy hodowcy hodujący wcześniej husky przerzucili się własnie na Klee Kai'e, to już chyba cos znaczy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...

To nie jest miniatura Husky, a Alaskan Malamute...
Te psy są jedyne w swoim rodzaju...
A oto pochodzenie; Klee Kai to miniaturowa wersja alaskan malamute, powstała drogą celowej selekcji najmniejszych osobników. Psy ważą od 4,5 do 9 kg. i występują w trzech odmianach wielkości. Choć wzorzec rasy opracowano w 1997 roku, nie jest ona jeszcze powszechnie znana i uznana przez wszystkie organizacje kynologiczne... DON'T COPPY ALL!!!

Nie znacie osobników tej rasy więc po co oceniacie po wyglądzie? O.o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='I♥Torro']To nie jest miniatura Husky, a Alaskan Malamute...
Te psy są jedyne w swoim rodzaju...
A oto pochodzenie; Klee Kai to miniaturowa wersja alaskan malamute, powstała drogą celowej selekcji najmniejszych osobników. Psy ważą od 4,5 do 9 kg. i występują w trzech odmianach wielkości. Choć wzorzec rasy opracowano w 1997 roku, nie jest ona jeszcze powszechnie znana i uznana przez wszystkie organizacje kynologiczne... DON'T COPPY ALL!!!

Nie znacie osobników tej rasy więc po co oceniacie po wyglądzie? O.o[/QUOTE]


a tu sobie możesz przeczytać historię rasy [url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Alaskan_Klee_Kai[/url]
no chyba że uważasz że wiesz więcej od wikipedii :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]The breed was developed to create a companion sized version of the [B]Alaskan Husky[/B] (a mixed breed of dog used for sled racing), resulting in an energetic, intelligent, apartment-sized dog with an appearance that reflects its northern heritage.[/QUOTE]
[QUOTE]... their standard is based on that of the[B] Siberian Husky[/B][/QUOTE]
Raczej nie malamut...

Link to comment
Share on other sites

mnóstwo tych nowych ras wygląda jak kundelki i pewnie dlatego większości z nich żadne organizacje kynologiczne nie chcą uznawać. Ja ogólnie nie rozumiem po co tworzyć jeszcze nowe rasy. Przecież jest już ich setki i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...