Jump to content
Dogomania

Poszukuję kursu na Behawiorystę !!


Lucy*

Recommended Posts

[quote name='Mrzewinska']Och, przybedzie specjalistow kasujacych za wizyty i uzywajacych obcych slow. A i tak nic na swiecie nie zmieni faktu, ze psu do rownowagi psychicznej potrzebna jest praca, i bez pracy nie da sie nic zmienic. Ale pracowac to takie nudne i meczace, lepiej uwierzyc ze starczy wychodzic pierwszemu przez drzwi i ignorowac niepozadane zachowania.

Kazdego korespondencyjnego behawioryste zapytalabym radosnie, ile psow w jakim zakresie wyszkolil i jakimi metodami.
Tak na dzien dobry, a potem moge rozmawiac dalej.

Zofia[/quote]

Zgadzam się z Panią Zofią, że przybędzie nam pseudospecjalistów w tym zakresie tak samo jak przybyło pseudoszkoleniowców. W końcu nic prostszego jak zostać behawiorystą czy szkoleniowcem zwierząt - wystarczy zwykła działalność gospodarcza.
Ale kurs korespondencyjny może być doskonałym uzupełnieniem i usystematyzowaniem wiedzy i w przypadku osób o dużym doświadczeniu nie będzie miało znaczenia "źródło" wiedzy teoretycznej. Bo właśnie w tym przypadku decydują i wiedza i doświadczenie.

Ponadto mam uwagę odnośnie "pracy" psa - ja to rozumiem bardziej jako współpraca z właścicielem. Bo nie ma znaczenia co pies robi - nawet zwykłe łapanie i aportowanie piłeczki jest doskonałym zajęciem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Oczywiscie ze lapanie pileczki jest praca! Wszystko, co pies robi wspolnie z czlowiekiem, kazda prawidlowa, oczekiwana przez nas reakcja na nasze zachowanie czy haslo jest praca!
A czy to nazwiemy praca, czy wspolpraca, to juz obojetne, wazne, ze pies pracujacy sklada sie z psa wlasciwego i przewodnika, wskazujacego jakie reakcje w jakich sytuacjach przyniosa obojgu korzysc.

Dla mnie pracujacy jest i kundelek niosacy smycz przed starsza pania, i malinois z brygady antyterrorystycznej - roznica tylko w rodzaju pracy, oczekiwan, specyficznych uzdolnien..
Ale praca, wspolpraca psa z czlowiekiem nadal jest najwyzsza wartoscia.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Pani Zofio, własnie przeczytałam, ze jest Pani autorką książek o pieskach :) Nie wiedziałam :oops: , bardzo dziękuję za odpowiedź na mój wpis. :) Myślę, że powinnam go umieścić w innym dziale, np. trening, czy zabawa. Ale wyszło spontanicznie, więc tym bardziej mi miło.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Nula, moje poradniki sa przeznaczone dla ludzi, ktorzy maja pierwszego psa w zyciu.

Nie sa podrecznikami behawioru. Maja tylko pomoc tym co po raz pierwszy maja w domu psa i potrzebuja najbardziej elementarnych wskazowek.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote]Kurs adresujemy do absolwentów studiów wyższych i studentów ostatnich lat studiów: hodowców, lekarzy weterynarii, osób pracujących ze zwierzętami w różnych obszarach działalności. [/quote]

Tak zrozumiałam, a teraz widzę, że to dziwnie ogólnie napisane...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...
  • 7 months later...
  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...