Jump to content
Dogomania

Poszukuję kursu na Behawiorystę !!


Lucy*

Recommended Posts

Coztego masz PW.

[quote]No i cóż, wystarczy spojrzeć na listę WYKŁADOWCÓW. [/quote]

Znasz tych wykładowców?Ja kompletnie nie, te nazwiska nic mi nie mówią , myślę że warto poczekac aż ta szkoła ruszy i pojawia się wtedy opinie ........
Teraz to można sobie gdybać. :roll:

Link to comment
Share on other sites

No cóż, jedyną znaną mi dotąd osobą w Polsce ktora robiła behawiorystyczne studia stacjonarne za granicą - jest doktor Joanna Iracka.

Więszkość certyfikatow polskich "behawiorystow" to świadectwa ukończenia kursów koresponencyjnych.

Hm.
:wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Och, przybedzie specjalistow kasujacych za wizyty i uzywajacych obcych slow. A i tak nic na swiecie nie zmieni faktu, ze psu do rownowagi psychicznej potrzebna jest praca, i bez pracy nie da sie nic zmienic. Ale pracowac to takie nudne i meczace, lepiej uwierzyc ze starczy wychodzic pierwszemu przez drzwi i ignorowac niepozadane zachowania.

Kazdego korespondencyjnego behawioryste zapytalabym radosnie, ile psow w jakim zakresie wyszkolil i jakimi metodami.
Tak na dzien dobry, a potem moge rozmawiac dalej.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

No dobra, ale jak pracować? Jak to rozłożyć każdego dnia? Ja mam doga niemieckiego, którego prowadziliśmy na takie alternatywne szkolenia, K9. To było troszkę dziwne. Pan stwierdził, że dogi są raczej mało kumające i wolno się zastanawiają. Poza tym on miał już "przypadek odgryzienia ucha właścicielowi przez doga". No comments.
W efekcie zrezygnowaliśmy, bo były tam same psy agresywne, które słabo się układały, o ile w ogóle. Nie chciałam, żeby nasz uczył sie agresji lub był poddawany terrorowi szkolącego, szczególnie w grupie.
Sama czytałam książki i sie doszkalałam, jesli tak to można nazwać. Starałam się uczyć psa różnych rzeczy, ale pech sprawił, że nasz pies jest płochliwy i nerwowy. To utrudnia sprawę.
Nie ukrywam, że szukałam pomocy kogoś sensownego w tym zakresie. A trafić na dobre szkolenie naprawdę trudno. Może takie kursy coś zmienią... :puppydog:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

W Gdansku jest wiele szkol - proponuje poszukaj innych szkol, i najpierw idz sama na zajecia, zobacz, jak traktuje sie ludzi i psy i wybierz to co Ci odpowiada, i znajdz jakie zajecie, ktore dla Twojego psa bedzie radoscia, najwiecej pewnosci siebie dodaje aportowanie i praca wechowa.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Co do [url]http://www.zoopsychologia.pl/wykladowcy.htm[/url] to dla mnie jest to smiechu warte... Jak widze nazwiska z Polskiego Klubu Psa Rasowego to mnie skręca.. Ale to juz inna sprawa.

Może warto pomyslec o studiach podyplomowych. Oto co znalazłam na stronie Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej.

Szanowni Państwo!


Zapraszamy do udziału w czwartej edycji interdyscyplinarnego studium z zakresu zachowania się zwierząt:


„Zachowanie się zwierząt: zagadnienia podstawowe i aplikacyjne”

organizowanym przez Katedrę Psychologii Porównawczej i Ewolucyjnej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

W programie studium przewidziano wykłady dotyczące różnych aspektów etologii i psychologii zwierząt, ochrony prawnej, metod poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych i doświadczalnych oraz wiele innych, mających znaczenie dla osób, których praca lub inne dziedziny życia związane są ze zwierzętami. Kurs adresujemy do absolwentów studiów wyższych i studentów ostatnich lat studiów: hodowców, lekarzy weterynarii, osób pracujących ze zwierzętami w różnych obszarach działalności.

Wykładowcami są pracownicy naukowi PAN, SGGW, UW oraz SWPS.

Program realizowany będzie podczas sześciu zjazdów sobotnio-niedzielnych.


Rozpoczęcie zajęć: 15 października 2005 r.

Ukończenie studium zostanie udokumentowane nadaniem każdemu słuchaczowi imiennego i zarejestrowanego certyfikatu ukończenia szkolenia. Informacja o nadanych certyfikatach przekazywana będzie do Polskiego Towarzystwa Etologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego oraz Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych.

Opłata za studium wynosi 1950 PLN.
Zgłoszenia przyjmowane są pocztą elektroniczną na adres: [email][email protected][/email]
oraz na adres :
"Zachowanie się zwierząt"
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, p. 332
ul. Chodakowska 19/31
03-815 Warszawa

Warunki kwalifikacji:
1.Nadesłanie (pocztą elektroniczną lub zwykłą) wypełnionego formularza zgłoszeniowego.
2.Nadesłanie dokumentu potwierdzającego ukończenie studiów wyższych lub zaświadczenie o studiowaniu na ostatnim roku studiów.
3.Uiszczenie opłaty za studium w wysokości 1950 PLN na konto Szkoły Wyższej
Psychologii Społecznej: BISE II o/ Warszawa 68137010110000170140127005,
z dopiskiem "Zachowanie się zwierząt", w terminie do 7 października br. W razie
wycofania się z uczestnictwa przed rozpoczęciem zajęć, opłata podlega zwrotowi po
potrąceniu 150 PLN kosztów manipulacyjnych.

Dodatkowe informacje: tel. (22) 517 99 22

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Ciekawe, ale kasy nie mam na to. Proponuje chetnym zaczac od samodzielnego studiowania - ksiazek o zachowaniach zwierzat jest wiele, czytac je krytycznie, szukac dostepnych pozycji w internecie - tlumaczen tez jest wiele.
Wiele o historii behawioryzmu, jego plusow i minusow mona znalezc na stronie
[url]http://dogobserver.com/A_TO_MY_WILKI/socialb2.htm[/url]
Polecam cala strone, oprocz jednego - oprocz lektury Przesadnika kynologicznego, ktory nie wiedziec czemu znalazl sie wsrod naprawde ciekawych wymienianych tam publikacji ksiazkowych. No chyba ze ktos chce odpoczac od lektury na serio i chce sie posmiac z nonsensownych stwierdzen i pseudoobserwacji autorki - to czemu nie.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...