Jump to content
Dogomania

Urodziły nam się małe yorczki :D


Lady

Recommended Posts

Przyłączam sie do gratulacji :D :D :D :D :D

Oby maluchy szybko rosły i rozwijały się prawidłowo. Mam nadzieję , że będą sliczne bo po takich rodzicach to powinny :D :D :D

Nieprzejmuaj sie tak tymi sczepionkami, ale na wszelki wypadek wynoś (dokładnie) dumną Mame w jak najmniej odwiedzane przez pieski rejony, i moze jej trochę podstrzyżesz stopki (oczywiscie zależy to od tego czy wracasz na wystawy).

Ja przy ostanim miocie zgoliłam moją Valinor na "łyso" razem z łapkami, uszami i ogonkami, bo już na 3 dzień maluszki wszystko dokładnie jej sfilcowały. A Valinor jest z tych matek co 2-3 tygodnie to murem siedzą w gnieździe, nawet ukochany spacer to galop przed blok i z powrotem.

Przy okazji, o wiele łatwiej utrzymać czystość (mycie łapdek, brzuszka).

Brzusio możesz delikatnie posmarować lanoliną a szczeniaczkom delikatnie podetnij lub podpiłuj pazurki.

Szczepienia dla szczeniaków to dopiero 6 tydzień (np. surowica Nobivac Puppy), 8 i 14 tydzień złożona szczepionka (przciwko parwo, nosówce, durowi brzusznemu, leptospirozie i kilku innym).

Na razie się zorientuj w odrobaczeniach i wybierz najlepszą wersję (są różne firmy, ja zawsze używam Batminthpaste) bo niektóre podaje sie już w 3-4 tygodniu.

A czy zostawiasz którąs dziewczynkę???

Pisz jak tam maluchy :D

PS. A ja zostałam "Babcią" (oczywiście z papierami)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za dobre słówko i za imiona. Na pewno wezmę je pod uwagę :D

Mamy dzisiaj 13 dzień od urodzin i jeszcze żaden piesek nie puścił do mnie oczka :wink: Według książek oczy mają się otworzyć między 9 a 16 dniem. Słyszałam jednak, że u terrierów oczy otwierają się do dnia 21 (?)

Jak na razie rośniemy jak na drożdżach :) i myślę, że rozwijamy się też prawidłowo.

Czy zostawimy suczkę? Jeszcze nie wiem... Na początku mieliśmy taki zamiar, ale teraz poczekamy i zobaczymy co będzie jak podrosną.

Lady jak na razie chodzi w papilotach. Na razie wolałabym jej nie obcinać. Jeśli żaden piesek nie zostanie z nami to Lady pójdzie jeszcze na wystawy. Po porodzie nieco schudła, ale myślę, że wyszło jej to nawet na dobre i prezentuje się jesze lepiej. Utrzymuje teraz swoją wagę, więc myślę, że nie ma powodu do niepokoju.

Lady maniactwo siedzenia przy dzieciach non stop już przeszło. Dzisiaj w nocy nawet przespała się w łużku. Idzie do nich tylko na chwilę dać pocycać, wylizać każdego, nieco się prześpi i wychodzi.

A wczoraj mieliśmy pierwszy dłuższy spacer :wink: Wzięliśmy maluchy do innego pokoju. Tam mama czekała już na nie na łóżku i zaczęło się wielkie cycanie :D

Dzisiaj będę wkładała stronkę... Heh, ciekawe czy coś wyjdzie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Czesc Lady:))mam pytanie jak nazywa sie twoja sunia w rodowodzie.Jest Bardzo śliczna jak na Polskie suki naprawde wyjatkowa.Przypomina mi My fair Lady Restart Kasi Stasiak i Małgorzaty Supronowicz.Gratuluje udanego miotu.Kiedys w yorkach siedzialam bardziej,teraz sie przerzucilam na grzywacze i Pony,ale nadal uwazam ze to wspaniała rasa!!!..::Pozdrowionka::..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 10 months later...

Witajcie mam mały problem a raczej dwa
W styczniu prawdopodobnie dostane małego Yorka :multi: nazwe go Lusi ;)
I mam dwa problemy:czy kiedy go dostane ona będzie wtedy szczeniaczkiemi czy ja będe mogla z nią wychodzić na spacery??bo tak nie zabardzo żeby się załatwiała w domu:-?:-?:-?A boje się także że się przeziębi i czy jak juz będzie dorosły to czy będzie mógł być strzyżony na takie króciutkie włosy??Prosze pomóżcie to będzie mój pierwszy piesek!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misia2222']Witajcie mam mały problem a raczej dwa
W styczniu prawdopodobnie dostane małego Yorka :multi: nazwe go Lusi ;)
I mam dwa problemy:czy kiedy go dostane ona będzie wtedy szczeniaczkiemi czy ja będe mogla z nią wychodzić na spacery??bo tak nie zabardzo żeby się załatwiała w domu:-?:-?:-?A boje się także że się przeziębi i czy jak juz będzie dorosły to czy będzie mógł być strzyżony na takie króciutkie włosy??Prosze pomóżcie to będzie mój pierwszy piesek!![/quote]
Nie wolno wychodzić ze szczeniaczkami dopuki nie będą miały kąpletu szczepień!!!!!!!!!!!
To weż starszego pieska który już beędzie mógł spokojnie spacerować po dworku.Każdy maluszek się załatwia w domu.
Proponuje zaopatrzyć się w podkłady i siulka od razu przyzwyczajać do załatwiania się w jednym miejscu.Ja przy swoich pozdejmowałam dywaniki zey na nie się nie załatwiały.
Ja zresztą sobie nie wyobrażam żeby takie maleństwo brać na śnie i mróz!!!!
Co do obcinania piesków to każdy robi to co mu wygodnie.
Jezeli ktoś nie chce mieć yora długowłosego to obcina mu włoski.Ale po co Ci w takim razie york????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja tam czasami lubię obciąć Tolka na krócej,bo wtedy śmiesznie wygląda i widzę,że on tak woli jest mu wygodniej.Zazwyczaj jednak ma długie włosy,ale podcinam go pod spodem żeby się nie obsiusiwał;)...
A co do wychodzenia to zgadzam się,musi mieć komplet szczepień,a do tego przejść okres kwarantanny,a później szalej z nim na dworzu do woli.Pozdrawiam:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...