Jump to content
Dogomania

pogorszenie stanu wlosa silky terriera


jaszczurka

Recommended Posts

Mam problem z wlodem mojego psa (dla tych co nie wiedza - wlos taki jak u yorka) - moj psiak nie ma najlepszej jakosci wlosa, jego wlos jest troche sianowaty i rzadki :( jednak poki bylo cieplo bylo w miare ok siersc sie blyszczala i latwo dawala sie rozczesywac. Teraz bez przerwy pies moknie (bo to snieg, to mokro, to pada), szczegolnie lapy i brzuch (tego nie zakrywa ubranko), ma plukane lapy i brzuch z blota po spacerach (moczenie, wycieranie) powietrze w mieszkaniu jest wysuszone grzejnikiem no i widac znaczne pogorszenie wlosa nie tylko jest bardziej matowy i wyglada jak szczotka, przy skorze wydaje sie przetluszczac (kapie go raz na 1-1.5 tyg), do tego robia sie paskudne koltuny i nie daja sie rozczesac, mimo, ze pies na krotka jak na ta rase fryzurke. Uzywam kosmetykow 1 all systems (szampon i odzywka) + spray do rozczesywania mam tez olejek norkowy w sprayu ale za nim nie przepadam bo pies jest po nim "lepki", zreszta pies tez go nie cierpi :wink:
Macie jakies pomysly jak poprawic stan wlosa, moze jakies dodatki do karmy zastosowac?

Link to comment
Share on other sites

ja wprawdzie nie mam silka ani yorka ,ale mam owlosiona grzywaczke.Proponuje zakupic ubranko zabezpieczajace wlos z lapkami i zakrytym brzuszkiem.To na dwor.Do domu mozesz psa zapapilotowac,ale pamietac o mniejwiecej co trzydniowym przepapilotowaniu .no i niestety natluszczac - to najlepsze zabezpieczenie ....Musisz cos wybrac ,albo lepiacy pies ,albo piekny wlos....
Ja tez uzywalam All Systemu,ale jakos mi nie bardzo podchodzil ( glownie natluszczacz),ale wyprobowalam olej palmowy z ISB i jestem zadowolona.
Dodatkowo by poprawic jakosc wlosa podawaj kilka kropli dobrej jakosci oliwy z oliwek do jedzonka,i jakis preparat z biotyna.
Ja mojej malej podaje Lavete super.

Link to comment
Share on other sites

Mamy tez takie ubranko-skafander z nogawkami nieprzemakalne ale je ubieramy jak jest bardzo zimno i pada - zreszta samo ubranko tez zle wplywa na wlos tak jak czapka na nasze wlosy. Co do olejku Czari nie ma po nim pieknego wlosa - wyglada na tlustego i taki jest. Papilotowac psa nie zamierzam w zadnym wypadku - raz ze ma dosc krotkie wloski szczegolnie na grzbiecie dwa ze nie uznaje czegos takiego jak jakies papiloty, pompony na pudlach czy kokardki - po prostu dla mnie pies (nawet malutki) jest psem a nie jakas lalka.
Jak ja mam problemy z wlosami pomagaja mi preparaty witaminowe - mysle ze takich problemow najlepiej pozbyc sie od wewnatrz, bo zwykle wskazuja na jakies niedobory no i teraz jest taka pora, ze trzeba wloski dodatkowo wzmocnic dlatego pytalam o preparaty do karmy ;)
[quote]Dodatkowo by poprawic jakosc wlosa podawaj kilka kropli dobrej jakosci oliwy z oliwek do jedzonka,i jakis preparat z biotyna.
Ja mojej malej podaje Lavete super.[/quote]
Tego mozemy sprobowac jak najbardziej. Dzieki.

Link to comment
Share on other sites

Sama piszesz,ze problemy z sierscia zaczynaja sie przy zmianie pogody - wlasnie....jak jest sucho i cieplo wlos sie tak nie niszczy....a jak zaczynaja sie jesienno zimowe chlody,deszcz snieg i mroz stan wlosa pogarsza sie.
Wlasnie dlatego stosuje sie natluszczacz (olej).Nie wiem jakby czlowiek wygladal gdyby dziennie po kilka razy wytaplal swoje wlosy w sniegu,piachu,soli ktora sa posypane chodniki....ale sadze ,ze jego wlos moglby byc w fatalnym stanie.
Niestety cos za cos ,albo przetrwacie zimowy okres natluszczeni i na wiosne pies bedzie mial piekny ,dlugi wlos ,albo zrezygnujecie ,wlos bedzie przesuszony ,lamliwy i w niezbyt dobrej kondycji.
Tak to juz jest ...nawet wspaniale modelki i aktorki po domowemu wygladaja troche inaczej.
Naprawde polecam Olej palmowy z ISB,bo pies nie jest po nim tlustu,olej swietnie sie wchlania....poza tym dziala na szybki wzrost wlosa.Po za tym piszesz ,ze pies nie ma po olejku pieknego wlosa - wlos jest tlusty....no to chyba logiczne...efekt uzyskuje sie dopiero po umyciu psa....a sam olej dziala jak warstwa ochronna - nie jest to preparat upiekszajacy tylko zabezpieczajacy.
Co do ubranka nie chodzi mi o ubranko polarowo-ortalionowe tylko o siatke zabezpieczajaca....doskonale sobie zdaje sprawe ,ze pod polarkiem wlos sie koltuni....dlatego wlasnie polecam siatke.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...