Jump to content
Dogomania

Autokar za granicę z psem!!!!


Kara.

Recommended Posts

[SIZE=4][B]IN[/B][/SIZE][SIZE=2], [/SIZE][SIZE=1]dzieki wielkie za info :grins: [/SIZE]
[SIZE=1]Chyba wlasnie pojade pociagiem, tylko musze sprawdzic ile mi to zajmie, o jakich porach jezdza tam pociagi...[/SIZE]

[SIZE=1]Czy dla psa tez wykupuje sie ta przejsciowke???[/SIZE]

[SIZE=1]Po ile orientacyjnie sa "psie" bilety w Czechach???[/SIZE]

[SIZE=1]Ja bede jechac samiutka(nie liczac psa:eviltong: ) no i nocleg gdzies pod Praga, a jezdzic pociagami bede kilka razy w obie strony(z "noclegowni" do Pragi i z powrotem) - czy w takiej sytuacji kupowac w ten "zbiorowy" bilet???[/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]
[SIZE=1]A jesli chodzi o sprzatanie po psie, to ja juz wprawe mam - u mnie od dluzszego czasu torebki chodza w ruch na spacerach:diabloti: [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Ewaa']Ja mam zaprzyjaźnione busiki, które jeźdzą z nami na wystawy. Napewno wygodniej i fajniej jest jechac w doborowym towarzystwie :Dog_run: i psy mają pełny komfort, bo zawsze można sie zatrzymać na siusiu. I kierowca jest :lol:[/quote]


A czy te Twoje zaprzyjaźnione busiki jeżdżą też do Anglii?
I jeśli tak to czy możesz podać jakiś kontakt do nich?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Ana_Zbyska']Ja też z prośbą, czy ktoś zna jakieś firmy przewozowe, które wezmą psa do Niemiec???
Nie znam żadnej, która by psa wzięła.
Jak na razie zostaje mi tylko pkp, ale trochę mi za drogo..[/quote]

Eurobus, Trans Service ([url]www.trans-service.com.pl[/url]) - zadzwoń i zapytaj. Wiem że bez problemu zabierają do Włoch, ale jezdzą też do Niemiec więc pewnie nie będzie z psem problemu. Płaci się połowę biletu czyli ok 200zł za psa i masz do dyspozycji 2 siedzenia (dla Ciebie + dla psa).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ana_Zbyska'][B]5.14[/B] [SIZE=3]Zabrania się[/SIZE] przewozu zwierząt w autokarach.

Doczytałam się w warunkach przewozu..
Ale zadzwonię jutro, dziękuję za namiar.;)[/quote]

Już mnie wystraszyłaś że coś się u nich pozmieniało. Ale dzwoniłam (32 2068959) i nas wezmą bez problemu tylko muszę wykupić miejsce koło siebie za połowę ceny.

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam do innego biura podróży i powiedział mi, że abosutnie żaden z przwoźników nie weźmie psa, bo kwestią nie jest czy ktoś lubi, czy nie lubi zwierząt, ale chodzi o ogólny zakaz unijny i są egzekwowane wysokie kary, wynoszące 500 euro.No i że nikt nie będzie ryzykował, bo po co..
Zadzwonię jutro pod ten numer, co napisałaś..

Link to comment
Share on other sites

To ja bym chciała ten unijny zakaz zobaczyć. Gdzie to dokładnie jest napisane? Bo może rzeczywiście złamiemy prawo ;)
Ja jadę do Siracusy (Włochy, Sycylia) kawał drogi, ale jakoś sobie poradzimy.

Jakiś tydzień temu moja sąsiadka jechała do Niemiec autokarem razem z yorkiem i też było bez problemu. Jeśli już wróciła i ją spotkam to dowiem się jaką firmą ona jechała.

Link to comment
Share on other sites

Jak coś, to nie my łamiemy przepis, tylko przewoźnik, bo to on musi tego przestrzegać. :cool3:
Będę Ci bardzo wdzięczna jak zapytasz sąsiadki, ja jutro sama pochodzę po biurach podróży.
Pisałam maila do Gulliwera i odpisali mi, jaka trasa mnie interesuje.
Już jest dobrze, bo nie odmówili.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ciekawe jakim sposobem mój własny temat wyleciał mi z subskrypcji:crazyeye::shake:

Po obdzwonieniu wszystkich firm które jadą przez moje miasto w końcu przypadkiem znalazłam busa. Niewiele drożej niż autokar, wygodniej, "pod drzwi" a do tego mój pies najpierw płacił 20 złotych a teraz jeździ za darmo.
Radzę poszukać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ana_Zbyska']Już jadę cugiem;)
ale ile za autokar zapłaciłaś Ty?[/quote]

:hmmmm: Cugiem mówisz??? A co to:crazyeye:
Nie jeżdżę autokarami. A za busa już nie pamiętam.Ostatnio mało ruchliwa byłam;)
Za to w Niemczech małe psy jeżdżą pociągami za darmo:cool3: Tylko ile się nalatałam za konduktorem, żeby już u nas dokupić bilet dla psa:roll:

Link to comment
Share on other sites

A ja odradzam firme EUROLINES robili mi wielkie nieprzyjemnosci i łaske ze jade z psem.


Zadzwonilam do firmy i zapytalam czy moje jechac z Psem z Bytomia do Diseldorfu,mila pani sie zgodzila za dodatkowa oplata 150 zl dodam ze byl to Yorczek o wadze 1.400. W jedna strone dojechalam super,mili kierowcy robili wiecej przerw aby Malinka mogla sie wysiusiac. natomiast spowrotem to byl Koszmar. Wsiadajac z psem ktory byl w specialnej torbie, kierowca odrazu mi powiedzial ze z psem mnie niezabierze,pokazalam mu bilety ze jest zaplacone i za psa ,stwierdzil ze go to nie interesuje i mam z psem wysiasc,bo on psa niezabierze.
Powiedzialam mu swoje,i wsiadlam do autobusu, po ujechaniu 100km kierowca zakomunikowal ze pani z psem ma wysiasc z autokaru,bo on psa wozic niebedzie. ja niewiedzialam co robic,czy plakac czy faceta udusic. Powiedzialam ze zaplacilam za bilety pies byl zgloszony i z autokaru niewyjde,poczym zadzwonilam do TZ a ten skontaktowal sie z dyrekcja firmy przewozowej.Wtedy dopiero zrobilo sie pieklo,kierowcy sie to bardzo niespodobalo.
Wkoncu caly autokar pasazerow stanol zamna,,piesek niesczekal,niepisczal lezal sobie grzecznie ,nikt nawet by niezauwazyl ze jedzie pies,gdyby nie upierdliwy kierowca.
Wkacu dojechalismy do Bytomia,a ja obiecalam sobie ze niezostawie tego,napisalam skarge do firmy, i zazadalam przeprosin. czekam na odpowiedz od dyrekcji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kara.']:hmmmm: Cugiem mówisz??? A co to:crazyeye:
Nie jeżdżę autokarami. A za busa już nie pamiętam.Ostatnio mało ruchliwa byłam;)
Za to w Niemczech małe psy jeżdżą pociągami za darmo:cool3: Tylko ile się nalatałam za konduktorem, żeby już u nas dokupić bilet dla psa:roll:[/quote]

Cugiem= pociagiem:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...