Jump to content
Dogomania

OPOLE 2006


Elitesse

Recommended Posts

  • Replies 961
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]Ale to jest wyskok jednorazowy!! przeciez dziś nie pojedziesz ale na nastepna okaże się że nie masz nikogo i co wtedy?? też nie pojedzie taki wystawca??[/quote]

Ja nie uzalezniam swoich wyjazdow na wystawy od stawki: jej liczebnosci czy obsady. Zglosilam - jade, chyba, ze nie pozwalaja mi na to inne okolicznosci (np. na 2 wystawy nie pojechalam, bo pies rozcial lape, na kolejna, bo wylysial, wszystkie oplacilam).
ZK nie jest od oceniania czy to jednorazowy wyskok, czy swiadoma taktyka. Zasady oplacania wystawy znamy zanim zglosimy na nia psa, nikt nie sciga Cie nagle zebys oplacila wystawe, terminy sa znane duzo wczesniej, wiec w czym problem, zeby zaplacic od razu??? A jezeli jednak jakis problem jest, to "plac wyzsza stawke i placz".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']Ja nie uzalezniam swoich wyjazdow na wystawy od stawki: jej liczebnosci czy obsady. Zglosilam - jade, chyba, ze nie pozwalaja mi na to inne okolicznosci (np. na 2 wystawy nie pojechalam, bo pies rozcial lape, na kolejna, bo wylysial, wszystkie oplacilam).
ZK nie jest od oceniania czy to jednorazowy wyskok, czy swiadoma taktyka. Zasady oplacania wystawy znamy zanim zglosimy na nia psa, nikt nie sciga Cie nagle zebys oplacila wystawe, terminy sa znane duzo wczesniej, wiec w czym problem, zeby zaplacic od razu??? A jezeli jednak jakis problem jest, to "plac wyzsza stawke i placz".[/quote]

nie rozumiem tej wypowiedzi :cool3:

ja pisze o tych co zgłaszaja i nie płacą BO np. stawka im nie odpowiada!! a nie o tych co zgłaszaja i płacą ;) nie każę związkowi ich ścigać :diabloti: tylko wystarczy taką listę stworzyć i jak następnym razem bedzie taki wystawca zgłaszał to wtedy niech zapłaci za tą i poprzednia wraz z odsetkami. Przecież to czysty ineres dla oddziału ;) To chyba dobry pomysł na problemy z wystawcami nieodpowiedzialnymi - i dla takich byłby to wyskok jednorazowy :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote]nie rozumiem tej wypowiedzi[/quote]

Twoj problem :evil_lol:

[quote]tylko wystarczy taką listę stworzyć i jak następnym razem bedzie taki wystawca zgłaszał to wtedy niech zapłaci za tą i poprzednia wraz z odsetkami. [/quote]

Nie wiem czy i jak to dziala w Polsce, ale np. na Slowacji jezeli nie oplacicsz wystawy, na ktora sie zglosisz, to placac za nastepna musisz uregulowac dlug.
Ale jak to sie ma do wprowadzenia wyzszych oplat po terminie? Dla mnie nijak, a okreslone terminy oplat moga przynajmniej czesc zdyscyplinowac do zaplacenia za wystawe. Mnie to nie przeszkadza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']

Ale jak to sie ma do wprowadzenia wyzszych oplat po terminie? Dla mnie nijak, a okreslone terminy oplat moga przynajmniej czesc zdyscyplinowac do zaplacenia za wystawe. Mnie to nie przeszkadza.[/quote]

Opole nie jest jedyna wystawa ktora wymaga placenia w terminie przyjmowania zgloszen - dla mnie jest to zupelnie normalne i zrozumiale, ale w Polsce zrobila sie moda na oplacanie na dzien czy dwa przed sama wystawa :roll: czesc ludzi nie rozumie ze organizator musi ponosic koszty jeszcze przed wystawa a nie po jej zakonczeniu ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']co i tak nie zmienia postacie rzeczy że staweczek nie ma :shake:[/quote]
Oj...do wystawy jeszcze prawie trzy tygodnie....:cool3: więc nie ma się co tak gorączkować...:shake: ale przyznam,że ja też lubię wiedzieć jaką mam konkurencję..:roll: i jakoś do tej pory nigdy nie zrezygnowałam z wyjazdu :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie,ja tez lubie wiedziec z kim przyjdzie mi walczyc,ale niezaleznie od tego zawsze dojezdzam na wystawe.Raz nie dojechalam do Sopotu w zeszlym roku,ale to dlatego,ze tuz przed wystawa okazalo sie,ze przyjeli mnie na Ryge .....Swoja droga Lotysze niezbyt ladnie sie zachowali,bo nie chcieli przyjac mi zgloszenia mailem (kazali poczta),a ja mialam problem z transportem,wiec nie doslalam juz drugi raz.A tu nagle przychodzi potwierdzenie.....

Link to comment
Share on other sites

BabyCakes: "Na zagranicznych wystawach oplaty sa uzaleznione od terminu, w ktorym zglasza sie psa. Zglaszasz wczesniej - placisz mniej. Mnie to nie bulwersuje."

Nie wiem, czy rozumiesz to, co napisałem. Nie pisałem o zgłaszaniu, a o płaceniu. Na zagranicznych wystawach w 90% płacę w sekretariacie wystawy i nigdy nie zdarzyło mi się, aby żądano więcej niż kwotę podaną za zgłoszenie w danym terminie. Żeby było jaśniej: jeśli zgłaszam psa w pierwszym terminie, to płacę jak za pierwszy termin, nawet jeśli płacę na wystawie.

Oddział, którego nie stać na organizację wystawy i musi liczyć na wpłaty uczestników przed wystawą, jest po prostu niewiarygodny i nie powinien uzyskać zgody na organizację wystawy.

Oczywiście, jeśli nie wycofam zgłoszenia w terminie przyjmowania zgłoszeń i nie przyjadę ma wystawę, i tak muszę za nią zapłacić. Z jakiej racji jednak mam płacić drożej? W całym cywilizowanym świecie monopolista chcąc więcej pieniędzy musi to uzasadnić (np. podwyżki czynszów, energii itp.) - czym więc Oddział uzasadni taką politykę? Nazwę rzecz po imieniu - to jawne złodziejstwo i winno być ukrócone jeśli nie przez Komisję Rewizyjną Oddziału, to z racji nadzoru przez Zarząd Główny. Jeszcze raz nadmieniam- nie chodzi mi o wpłaty na terenie wystawy, wymagające angażowania dodatkowych środków (tu opłata manipulacyjna należy się jak najbardziej, choć - jak wspomniałem - nigdy za granicą takowej płacić nie musiałem).

Maniera zaś ustalania terminów zgłoszeń i związanych z tym różnych opłat to temat na osobny wątek. Wiele na ten temat mogliby powiedzieć Ci, którym sędziego zmieniano lub właściciele suczek o nietypowym czasie cieknięcia....

Link to comment
Share on other sites

Baltic Storm ale przeciz tak nie jest tylko w Opolu na wystawie. Ja nie widze jednak zadnego problemu w zgłoszeniu i opłaceniu w 1szym terminie. Czy ktos jakis widzi? Co z aproblem sie zmobilizowac i zdarzyc opłacic? Równie dobrze mozna powiedziec o płaceniu na wystawie.. dlaczego jest o tyle wyzsze..a to juz kazda wystawa stosuje. W Polsce nie ma jeszcze pewnego srodka egzekwujacego pieniadze od tych co zglosza dowiedza sie stawki i nie pojada i nie opłaca. Dlatego oddziały w jakis sposob zawsze szukaja zabezpieczenia uwazam.

Sama jestem wystawca i wiem ze opłaty za wystawy nie sa niskie, szczegolnie pzry kilku zgłaszanych psach, jednak wykonuje wszystkow treminie..a pozniej to juz moge miec pretensje jedynie do siebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Na zagranicznych wystawach w 90% płacę w sekretariacie wystawy i nigdy nie zdarzyło mi się, aby żądano więcej niż kwotę podaną za zgłoszenie w danym terminie.[/quote]

A byles kiedys na wystawie na Slowacji?
Na niektorych wystawach w Niemczech oplaty wnoszone po terminie zgloszen rowniez sa wyzsze.
Nie wiem jak jest w innych krajach dla wystawcow [b]krajowych[/b].

Link to comment
Share on other sites

[quote]baby cakes a np. teraz w Ostravie mimo tego ze mowili ze oplata na wystawie 18 euro, wogole nie dostalismy potwierdzenia to zaplacilsmy 24 euro za pierwszego psa. Dobrze ze mielismy wiecej koron- to doplacilismy w koronach.[/quote]

Mam nadzieje, ze nie zapomnialas oswiadczyc im, ze sa zdziercami :mad: :cool1: :evil_lol:

A wracajac do tego, ze Opole to nie jedyny oddzial, ktory zazyczyl sobie wyzszych oplat terminie zgloszen - Krakow w tym roku zrobil to samo. I naprawde nie widze w tym nic dziwnego, jedynie musze pamietac, zebym zglaszajac psa od razu zaplacila :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']A byles kiedys na wystawie na Slowacji?
Na niektorych wystawach w Niemczech oplaty wnoszone po terminie zgloszen rowniez sa wyzsze.
Nie wiem jak jest w innych krajach dla wystawcow [B]krajowych[/B].[/quote]

W większości krajów nie ma rozgraniczenia na wystawców krajowych i zagranicznych, jest jedna stawka.

Na Słowację jeżdżę regularnie, np. Bratysławę dwudniową zaliczam jako wystawca lub handler od kilku ładnych lat.

Niemcy stosują opłatę podwyższoną za płacenie na miejscu (choć nigdy ode mnie takowej nie brali) - o takiej nie mówię, po raz kolejny zwracam na to uwagę...

Link to comment
Share on other sites

[quote]Niemcy stosują opłatę podwyższoną za płacenie na miejscu (choć nigdy ode mnie takowej nie brali) - o takiej nie mówię, po raz kolejny zwracam na to uwagę...[/quote]

Nie bede sie z Toba spierac.
Tylko jedno zdanie ze strony z informacjami nt. jednej z niemieckich wystaw:
Bei Zahlung nach dem 2. Meldeschluss Euro 10,- Aufschlag

Pozdrawiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

[INDENT][quote name='BalticStorm']W większości krajów nie ma rozgraniczenia na wystawców krajowych i zagranicznych, jest jedna stawka.

Na Słowację jeżdżę regularnie, np. Bratysławę dwudniową zaliczam jako wystawca lub handler od kilku ładnych lat.

Niemcy stosują opłatę podwyższoną za płacenie na miejscu (choć nigdy ode mnie takowej nie brali) - o takiej nie mówię, po raz kolejny zwracam na to uwagę...[/quote]
Jaka to jest wiekszosc?:crazyeye: Bo to chyba tylko w Eurolandzie i to nie we wszystkich krajach. Bylam tydzien temu we Francji i oplata byly rozdzielone,normalna i o 4 Euro wyzsza dla innych
Ja bylam do tej pory w 11 krajach i tylko w Niemczech nie bylo rozgraniczenia(swoj - obcy)
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']Nie bede sie z Toba spierac.
Tylko jedno zdanie ze strony z informacjami nt. jednej z niemieckich wystaw:
Bei Zahlung nach dem 2. Meldeschluss Euro 10,- Aufschlag

Pozdrawiam :lol:[/quote]

A ja wcale nie twierdzę, że tylko u nas stosuje się łupieżczą politykę wobec wystawców.... Choć znając niemieckie realia (dotychczasowe) to jeśli zgłosiłbym moje psy do Saary w I terminie, zapłaciłbym w sekretariacie wystawy jak za I termin, tym bardziej bez tych 10 euro...

Również pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotal'][INDENT]
Jaka to jest wiekszosc?:crazyeye: Bo to chyba tylko w Eurolandzie i to nie we wszystkich krajach. Bylam tydzien temu we Francji i oplata byly rozdzielone,normalna i o 4 Euro wyzsza dla innych
Ja bylam do tej pory w 11 krajach i tylko w Niemczech nie bylo rozgraniczenia(swoj - obcy)
[/INDENT][/quote]

Nie dam sobie ręki uciąć, ale to oprócz Eurolandu także cała Skandynawia i Iberia. Francja? To dziwne, bo w tym roku płaciłem za Bourget (championat Francji) tyle, co Francuzi i jedyną dopłatą był 1 euro za zgłoszenie internetem.... Podwójne taryfy mają - z tego, co mi wiadome - jedynie byłe demoludy....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...