Jump to content
Dogomania

garsc pytan laika


zlotyelf

Recommended Posts

Witam.
Chce kupic/adoptować pieska rasy SH
mam takie pytanie ... czy spuszczacie z zmyszy pieski np. w lasach na polanach nie uciekaja? bo tyle sie teog naycztałem ze az sie boje ; )

Ile km mozna biegac tak pzrecietnie z Haszczakiem?
ile km mozna przejechac z Haszczakiem rowerkiem?
ido ilu kg haszczak by pociagnoł ?[np. sanki z dzieckiem]
[wiem ze wsyztko zalezy od treningu i predyspozycji psa, ale tak uśredniajac?; ) ]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Ile km mozna biegac tak pzrecietnie z Haszczakiem?
ile km mozna przejechac z Haszczakiem rowerkiem?
ido ilu kg haszczak by pociagnoł ?[np. sanki z dzieckiem][/quote]

Nie wiem.. jak dla mnie nie da się tego napisać "tak uśredniając " :lol: . Sory, ale moim zdaniem to zależy od treningu i chęci psa to pracy.. np mój jeden Huski ma ogromny zapał do ciągnięcia.. może dużo km "zrobić" z dużym obciążeniem, ale mam również Huskiego, który ma mniejszy... A na podstawie jednego psa nie można opisywać wszystkich przedstawicieli tej rasy...
A to ile km. można przejechać z haszczakiem też zależy od jego wieku. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Z tym uciekaniem to tez nie tak do konca. Wszystko w zaleznosci czy nauczysz psa zeby do ciebie wracal. Ja przez rok wierzylam ludziom ze husky uciekaja i nie wracaja, teraz moja sunie moge spuscic w lesie i wraca. Wszystko sprawa treningu. Oczywiscie juz nie raz myslalam ze nie wroci, bo faktycznie jak cos poczuje to tylko kurz widac. Dlatego trzeba psa uczy wracania na zamknietym obiekcie. Dobrze tez zeby byl inny pies, ktory sie slucha. A tak to duzo cierpliwosci i smakolykow.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

..hehe... rzeczywiście ciekawe o kim mowa a propos tej barykady ... ;););)

Mój haszczak miał 3 miesiące gdy trafiłam na Dogomanię. Jak zaczęłam czytać historie i teorie związane z uciekaniem - byłam przerażona. Ale niewyobrazalne wydało mi się to, że nie mogę spuścić własnego psa bo nie wróci. :-? No jak to nie wróci? Mój pies? do mnie?
Dlatego, gdy miał 4 miesiące zaczęłam go spuszczać na każdym spacerze. Dziś ma 18 miesięcy, nie jest może super usłuchany, zdarzyło mu się pognać w las za sarnami, ale wrócił.. Choć tych 10 minut na które mi zniknął było wiecznością..
Oczywiście jak się już hasiora spuszcza - trzeba to robić w odpowiednich miejscach, nie oszukujmy się - to nie owczarek - nie będzie szedł przy nodze przez całe miasto.

Co do obciążenia przy ciągnięciu to nie wypowiadam się na ten temat, bo nie wiem. Planuję co prawda spróbowac z młodym saneczek, ale ja ważę niecałe 50 kg :P więc tak ciężko nie będzie miał ;)

I wcale nie jestem pewna czy byś rzeczywiście wytrzymał więcej od haszczaka ;) nie zapominaj że to pies rasy pierwotnej i wytrzyma baaardzo dużo ;)

Link to comment
Share on other sites

Hey. Mam pytanko do doświadczonych już właścicieli hasiorków.

Moja suńka uwielbia kąpiele wodne (w rzece oczywiście), nadeszła zima i ona nadal nie odpuści i na każdym spacerze ląduje w rzece.
Proszę powiedzcie mi czy kąpiele przy temperaturach zimowych nie zaszkodzą i nie wyjdą źle w przyszłości mojej suńce?

Słyszałam opinię, że takie kąpiele mogą być przyczyną jakiś problemów stawowych u psiaków w sędziwym wieku.

Czy ktoś miał podobne doświadczenia?

Link to comment
Share on other sites

Heloł,
Odpukać, naszej suce nic nie było, mimo kąpieli w zerowych temperaturach. Potem zawsze dostawała "głupawy" i się rozgrzewała biegając. Inne psy to nie wiem, bo od długiego czasu nie puszczam ich luzem.
Ale generalnie one mają sierść i podszerstek jak kaczki, z zewnątrz mokre i zamarzające, a przy ciałku jest gorąco.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote]Miska! O czym myslisz piszac "niech tylko przypłyną do tego portu załogi z przeciwległych stron barykady"?[/quote]
nie o czym, a o kim ;-)
przypomniala mi sie dyskusja jaka nie tak dawno u sie wywiazala, odnosnie wad i zalet rasy... a przede wszystkim ucieczek czy puszczania psow luzem. Byly dwie wersje (delikatnie mowiac ;-) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

z tym spuszczaniem to pewnie kazdy ma inne doswiadczenie! ja mam 2 psy i kazdy inaczej zachowuje sie na wolnosci. sunia ucieka i poluje na wszystko {tak ze jej jedna noc nie mielismy} a akim pilnuje sie smakolykow bo lubi zjesc wiec nie ma obawy o niego. nie ma konkretnej odpowiedzi. nigdy nie wiadomo na jakiego psa trafisz. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak zauważyła Miśka już wielokrotnie dochodzilo na forum do dyskusji na temat walorów rasy. Wystarczy przesledzić stare wątki.
Na to czy pies bedzie nadawał się do puszczania go luzem sklada się wiele czynników.
Dwa, moim zdaniem, [B]najważniejsze to predyspozycje psa i umiejętności właściciela.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...