Jump to content
Dogomania

dog argentynski pytanie...


mieczyk

Recommended Posts

Na poczatku chcialbym sie przywitac mam 20 lat i fiola na puncie psow choc przyznam ze sa okresy kiedy jest to przytlumione...Ale do rzeczy przez 9 ostatnich lat mialem bokserke ktora niestety opuscila mnie kilka miesiecy temu...Przez ten czas duzo rozwazalem czy jestem a przede wszystkim czy nasza rodzina jest gotowa na przyjecie kolejnego psa. Jednak juz po krotkim okresie czasu doszedlem do wniosku ze pies to by sie nie tylko przydal jest wrecz wskazany po jakims czasie do tego samego wniosku doszla moja mamusia bylo to dla nie nie lada zaskoczeniem gdyz byla przeciwna ale jak potem przyznala musiala sie pogodzic z tym co sie stalo..Teraz rozpoczely sie poszukiwania odpowiedniej rasy ja innego psa niz molos u nas w domu nie widze...jednak dziwnie bym czul sie w domu z kolejnym bokserem.Dlugo szukalem i zastanawialem mi podoba sie wszystko co duze i szerokie nie wiem to chyba spaczenie przez kulturystyke no coz moglem sie zastanawiac zanim wpadlem w ten wir, teraz juz jest za pozno zyc bez tego nie moge ale dosyc juz o mnie wiec po dlugich namyslach zaproponowalem bullmastifa ale mojej mamusi za bardzo boksera przypominal... sam nie wiem odkad ona jest taka uczuciowa ale pomine ta kwestie :wink: .Potem padlo na rase troche z innej beczki na Rhodesiana spodobal sie i mnie i mojej mamusi podzwonilismy troche i nawet juz zaczelismy zbierac srodki na szczeniaka...Ale mam znajomego ktory ma doga argentynskiego odkad go znam zawsze go zachwal ze jesli chodzi o psy to gadzina straszna ale wychodzi teraz brak socjalizacji za mlodu, lecz jesli chodzi o inne aspekty jest to pies dla domownikow bardzo oddany troskliwy itp itd mnie sie zawsze takie psy podobalo jak juz wspomnialem ,charakter taki troche bokserzasty mi sie wydaje choc napewno bardziej ciety ale psie przedszkolie i szkolenie bedzie miala psina w 100% zapewnione w innym wypadku nie bedzie psa w domu chcialbym poradzic sie innych wlascicieli psow tej pieknej rasy 'jak to z nimi jest' wertujac wszelkie dostepne mi materialy spotkalem sie wiele razy z opinia ze jest to dobry pies rodzinny ktoremu trzeba poswiecic wiele uwagi i potrzebuje wiele kontaktu z czlowiekiem z tym nie bedzie problemu i wydaje mi sie ze w mieszkaniu nie bedzie znosil katorgi jesli bedzie regularnie i czesto zabierany a wlascieiwe zabierana gdyz jesli uz mam zamiar nabyc suke bede wdzieczny za kazda opinie w tej sprawie i pozdrawiam wszystkich dogomaniakow :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

DA to piękne psy ibardzo charakterne ja mam cc i mimo że myślałem że z wychowaniem psa sobie dam bez problemu rade to trochę sięprzejechałem w domu i ogólnie w stosunku do domowników super misio ale w stosunku do innych psów agresja bardzo duża i mimo że było psie przedszkole itp itd

a DA z tego co mi wiadomo to z agresją do zwierzaków i i instynktu łowieckiego jest jeszcze bardziej zacięty w tych swoich pasjach i trzeba sięniestety liczyćże twój pies może (oczywiście nie musi) nie będzie nigdy swobodnie mógł biegać między innymi psami :(

Link to comment
Share on other sites

juz myslalem ze nikt mi nie odpowie... :-? ale jednak :wink:.Moja bokserka byla straszna dominantka i dopiero na stare lata przeszlo jej na tyle ze moglem chodzic na spacery w towarzystwie suki husky wczesniej bylo to nie do pomyslenia wiec jestem mozna powiedziec obyty z ta sytuacja aczkolwiek napewno na reke by mi bylo zeby nowa suke utemperowac na tyle ile sie da mi 'postrach osiedla' nie jest potrzebny chce miec poprostu przyjaciela a ze podoba mi sie ta a nie inna rasa...tak wyszlo i dzieki za namiar ale narazie jestem w fazie zbierania $ i pewnie najwczesniej za miesiac moze dwa bede mogl sobie mala DA sprawic mam nadzieje ze doczekam sie wiecej opinii troche dziwi mnie fakt ze jakos malo jest wlascicieli tych psow czyzbym oczyms nie wiedzial :wink: ale jak sie juz moze jakis znajdzie to mam nadzieje ze podzieli sie swoimi doswiadczeniami pozdrawiam

Ps. Popek fajna psina do cc tez mam jakis sentyment jak zreszta chyba do wszystkich molosow :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

no i stalo sie :) jutro stane sie posiadaczem malej argentynki i nie ukrywam badzo mnie to cieszy :D. Zdam relacje jak juz bede ja mial w domu bo jak narazie to co moge powiedziec hmm napewno bedzie....biala :lol:. I mam jeszcze jedno pytanie jakbyscie takiego malego stwora nazwali ja mam jeden moja mamusia drugi typ i chcialbym sie spotkac z wasza opinia acha imiona na dogomanii przegladalem wiec moze cos innego pozdrawiam :wink:

Link to comment
Share on other sites

jesli chodzi o p.Andrzeja B. to ja nie mam pozytywnego zdania, ale moze to tylko jego zawisc wystawowa. Jak obgadywal psa mojego kolegi, myslac ze my go nie znamy. To byl jedyny pies ktory mial uszy nie przyciete, ale akurat ma te uszy proporcjonalne :) wiec nie ma tragedi i potulniej wyglada :)

gigant7.jpg

Link to comment
Share on other sites

no i stalo mam juz nowgo czlonka rodziny :) .Jest bezbledna nawet nie wiem co napisac wlasnie kolo mnie spi...wiec od dzisiaj jestem szczesliwym posiadaczem dozycy argentynskiej jakby chcial ktos wybrac sie na jakis wspolny spacer np po malcie niech sie odezwie :wink: :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

witam po krotkiej przerwie otoz moje szczescie zostalo wreszcie ochrzczone i po dlugich pertraktacjach ma byc Figa a tak 'normalnie' to zwie sie Ura a pochodzi od Taurusow :wink: Duzo by mozna o niej pisac ze jest naj naj naj :) no moze troche za bardzo odkurza okoliczne trawniki i zaczyna sie coraz pewniej czu na spacerach wiec pozwala sobie na troche dluzsze rajdy zadnych dominacyjnych zapedow nie wykazuje no ale ma jak narazie skonczone 3 miesiace ale postaram sie zeby juz tak zostalo w zasadzie to ona ma wrecz kocia psychike musi sie do kogos przytulic inaczej jest straszne nieszczesliwa rosnie jak na drozdzach ladnie dogaduje sie z innymi psami tymi wiekszymi i mniejszymi tez i to kolejne wyzwanie musi tak zostac :wink: Wlasnie sie wybudza wiec trzeba isc na spacerek pozdrawiam wszyskich serdecznie :P

Link to comment
Share on other sites

to proponowalabym juz uczyc pokazywania zabkow i troche pozy.....Ja nim kupilam Cerrego to mowilam ze mnie nikt na wystawy nie zaciagnie a tu bedzie debiut w NR....Aczkolwiek obiecalam ze dam mu szanse bo przedstawiciel piekny sie zapowiadal i zaczyna wyrastac na faceta cud 8).

Wiec rade Ci juz ja uczyc :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ale sie ucieszylam jak znalazlam ten temat 8)

Mieczyk, gratuluje sunki Figi, a tak na marginesie powiem ze mama mojej Kaji tez ma na imie Figa :lol:

Z usmiechem na twarzyczce czytalam caly temat i bardzo sie ciesze ze stales sie wlascicielem pieknej, bialej dozki argentynskiej :fadein:

Czekam ze zniecierpliwieniem na fotki :D :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...