Jump to content
Dogomania

RC Mobility Special


sota36

Recommended Posts

[B]wronka, [/B]właśnie skład - co było już poruszone w tym temacie - jest zaskakujący, jeżeli chodzi o RC, w dodatku o karmę weterynaryjną. Tak jak piszesz, dużo zbóż, ryżu, mało mięsnych odpowiedników. Ponad 20% protein, czego również się nie spodziewałam. Podobnie, jeżeli chodzi o Hill's Healthy Mobility - 25% proteiny, 14% tłuszczu. I to mnie trochę... zniechęca do zdecydowania się na tą karmę - RC czy Hill's.

Czytając w temacie, dużo osób żywi tym swoje ZDROWE psy, niekoniecznie te, które mają jakiekolwiek problemy ze stawami, biodrami czy ogólnym poruszaniem się więc odnosząc się do Twojej wypowiedzi, jest to zwyczajnie bezsensu. Możliwe, biorąc pod uwagę koszt karmy, gdzie worek 14kg kosztuje u mnie prawie €100. Moja staruszka nie ma zwyrodnienia stawów, cierpi po prostu na artretyzm, który zaobserwowałam, rozwija się, utrudniając jej nawet wejście po schodach. Rozważałam karmę RC Mobility, lub tą w wersji dla seniorów. Myślałam nad kupnem worka 7kg na "wypróbowanie", tak jak pisała [B]gryf. [/B]Suka niestety jest problematyczna, jeżeli chodzi o przyjmowanie tabletek czy po prostu lekarstw (czegokolwiek) w płynnej postaci, a nie widzę sensu wpychania w nią sumplementów na siłę.

Aktualnie chyba poczekam z zamówieniem czegokolwiek do czasu konsultacji wszystkiego z lekarzem weterynarii.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Skyy'][B]wronka, [/B]właśnie skład - co było już poruszone w tym temacie - jest zaskakujący, jeżeli chodzi o RC, w dodatku o karmę weterynaryjną. Tak jak piszesz, dużo zbóż, ryżu, mało mięsnych odpowiedników. Ponad 20% protein, czego również się nie spodziewałam. Podobnie, jeżeli chodzi o Hill's Healthy Mobility - 25% proteiny, 14% tłuszczu. I to mnie trochę... zniechęca do zdecydowania się na tą karmę - RC czy Hill's.

Czytając w temacie, dużo osób żywi tym swoje ZDROWE psy, niekoniecznie te, które mają jakiekolwiek problemy ze stawami, biodrami czy ogólnym poruszaniem się więc odnosząc się do Twojej wypowiedzi, jest to zwyczajnie bezsensu. Możliwe, biorąc pod uwagę koszt karmy, gdzie worek 14kg kosztuje u mnie prawie €100. Moja staruszka nie ma zwyrodnienia stawów, cierpi po prostu na artretyzm, który zaobserwowałam, rozwija się, utrudniając jej nawet wejście po schodach. Rozważałam karmę RC Mobility, lub tą w wersji dla seniorów. Myślałam nad kupnem worka 7kg na "wypróbowanie", tak jak pisała [B]gryf. [/B]Suka niestety jest problematyczna, jeżeli chodzi o przyjmowanie tabletek czy po prostu lekarstw (czegokolwiek) w płynnej postaci, a nie widzę sensu wpychania w nią sumplementów na siłę.

Aktualnie chyba poczekam z zamówieniem czegokolwiek do czasu konsultacji wszystkiego z lekarzem weterynarii.[/QUOTE]

na pewno opinia lekarza się przyda, ale ja bym kupiła i przetestowała, po kilku tygodniach będziesz widzieć lub nie efekty.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zgłębiam obecnie tematy związane z suplementacją "stawowców" i innych zwyrodnieniowców i faktycznie wnioski są takie, że te preparaty czy to w karmie czy poza nią nie działają tzn. nie odbudowują chrząstki stawowej !! Trzeba mieć tego świadomość . Natomiast działają substancje przeciwzapalne i przeciwbólowe. Stąd skuteczność karmy i psy, które ją dostają poruszają się sprawniej. Moim zdaniem już z tego powodu karma warta polecenia . Zniszczona chrząstka się nie odbuduje nigdy a znoszenie bólu jest wskazane .

Mojej suce po operacji kręgosłupa bardzo służyła , dawałam jej też mobility w okresie jesienno-zimowym , który jest niestety niekorzystny dla wszystkich zwyrodnieniowców .

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc z ciekawości popatrzyłam na skład RC Mobility i nie zauważyłam w nim żadnej substancji przeciwzapalnej / przeciwbólowej (w przypadku karmy wchodziłyby w grę - jak rozumiem - wyłącznie wyciągi roślinne: z czarciego pazura, yukki schidigera, boswelii, akacji katechu...). Wyłącznie popularne dodatki chondroprotetyczne: chondroityna, glukozamina itp.

Coś przegapiam?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...