Jump to content
Dogomania

wystawy a kopiowanie


kaukazy

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W Niemczech nie można, ale niezupełnie w 100%.
Są wyjatki - czyli psy, które posiadają zaświadczenie medyczne o konieczności przeprowadzenia takiego zabiegu oraz psy ras mysliwskich prowadzonie i sprawdzone łowiecko.
Z Francji przywiozłam w tym roku 3 psy, też mysliwskie. I wszystkie mają kopiowane ogony.

Pozdrawiam

________________________
[url]www.braque-d-auvergne.pl[/url]
[url]www.posokowiec.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Czechy, o rrety - a od kiedy ten zakaz i jakich psów dotyczy?
Wczoraj rozmawiałam z czeskim hodowca na ten temat i mówił mi, że mają pełną dowolność w kopiowaniu (oczywiście cały czas mówię o psach mysliwskich).

________________________
[url]www.braque-d-auvergne.pl[/url]
[url]www.posokowiec.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Honey']W Niemczech nie można, ale niezupełnie w 100%.
Są wyjatki - czyli psy, które posiadają zaświadczenie medyczne o konieczności przeprowadzenia takiego zabiegu oraz psy ras mysliwskich prowadzonie i sprawdzone łowiecko.
Z Francji przywiozłam w tym roku 3 psy, też mysliwskie. I wszystkie mają kopiowane ogony.
[/quote]
Ogony tak, ale nie uszy.

Link to comment
Share on other sites

Czechy-mozna miec skopiowane ogony, uszy nie.
Gdzie mozna?
Litwa.Lotwa, Slowacja, Rumunia, Chorwacja, Bulgaria, Rosja, Ukraina, Austria, Wegry, podejrzewam ze Luxemburg, Hiszpania, Gibraltar, Szwecja-tam w ogole jest smiesznie, bo jak przywieziesz z innego kraju to mozesz:))))) i jesczze wiele innych

Link to comment
Share on other sites

można kopiować uszy:
Hiszpania ,Canada,Litwa ,Łotwa,Rosja,Rumunia,Słowacja,USA
można kopiować ogony:
Belgia (zakaz wejdzie w 2006r),Czechy,Francja,Hiszpania,Irlandia,Canada,Litwa,Łotwa,Rosja,RPA,Rumunia,Słowenia,Słowacja,USA,W.Brytania.
całkowity zakaz kopiowania uszu i ogona:
Austria,Dania ,Estonia,Finlandia,Holandia,Niemcy,Norwegia,Polska,Portugalia,Szwajcaria,Szwecja,Włochy.

Link to comment
Share on other sites

Mała_Tybetanka - jak dobrze popatrzysz, to na zdjęciach zobaczysz o wiele więcej niż jednego kopiowanego psa. Ale dyskusja (teraz to już chyba nawet na miano dyskusji nie zasługuje :-? ) na temat kopiowania toczy się na dziale prawo.
W Niemczech obowiązuje podobna ustawa jak w Polsce - o zakazie chirurgicznych interwencji bez wskazań medycznych. I tam doszło już do paradoksów, typu: nie obcinanie wilczych pazurów, bo ustawa nie pozwala. A później dużo starsze psy są z tego powodu operowane (ale już ze wskazaniami med. do zabiegu.. :-? ) Ciekawa jestem jak to się ma do sterylizacji ? Psy, których nie powinno sie rozmnażać najlepiej wysterylizować. Ale zasłaniając sie ustawą nie powinno się tego robić, dopóki np. suka nie dostanie ropomacicza, a pies wnętr - raka jądra... Ciekawa jestem Waszego zdania na ten temat.
A wracając do Niemiec- ja na przykład mogę tam wystawiać wyżły z kopiowanymi ogonami (czyli zakaz nie jest tak do końca całkowity).

Link to comment
Share on other sites

W nie któeych krajach jest zakaz kopiowania a nie wystawiania.

I ciekawa jestem w których krajach można psa wystawiać z obiętymi uszami.?

Napewno
Polska,Austria,Litwa , łotwa, Estonia, Rosja , Ukraina , Białoruś , Słowacja,Wegry , Włochy,Francja,Słowenia , Chorwacja,Rumunia,Serbia i Czarnogóra.

Czy są jeszcze jakięs kraje gdzie mozna wystawiać psa z ciętymi uszami ?

Link to comment
Share on other sites

Dania:)))))oni maja jakos tak ze nie moga uszu ciac a ogony i owszem hahahaha cos im sie popier.... w ustawie i tak im wyszlo:))))
a na serio to Szwecja tez mozesz narazie wystawiac.Finlandia chyba tez, bo moge jechac na europejska, tylko sedzia do bani.Luxemburg,Hiszpania, Gibraltar

Link to comment
Share on other sites

Cos ty z ta Dania krecisz. Na ile rozumiem jezyk angielski [url]http://www.dansk-kennel-klub.dk/851[/url] to zakaz dotyczacy kopiowania uszu obowiazuje juz od 1985 i dotyczy krajow skad pies sie urodzil a byl tam zakaz. natomiast odnosnie ogonow jest przepis z 1996 roku i nie mozna wystawiac psow nie zaleznie od miejsca urodzenia(z wyjatkiem kilku ras). mozna ten przepis bylo obejsc majac zaswiadczenie od weterynarza ze pies urodzil sie z krotkim ogonem. Ale dla psow urodzonych po 1.10.2004 to tez juz nie pomoze (za wyjatkiem kilkunastu ras) i nie mozna wystawiac.
Odnosnie Finlandii to psy urodzone do 1.01.2001 moga byc wystawiane, natomiast po tej dacie juz nie. Za wyjatkiem wystawy europejskiej gdzie ten zakaz nie obowiazuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...