Jump to content
Dogomania

Wymiana mleczaków na stałe zęby


Blairka

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]mam takie pyatnie w którym miesiącu zycia szczeniaka zęby (mleczaki) zaczynaja wypadać... ????? moj pies 3 marca skończy 4 mies i jeszcze nie wymienia ząbków czy cos jest nie tak ???? czy to moje przeważliwuenie ?????[/QUOTE]

[QUOTE][/QUOTE]

u mnie jest podobnie melinda ma przeszlo 4 miesiace i nic zabki sie nieruszaja a o wypadaniu nawet niemowie..nic a nic...:razz: poczekamy jeszcze...no bo co zrobic musimy czekac az wypadna...bo juz sie niepokoilam ze moze rosna stale zeby a mleczaki zostalu al weterynarz mnie uspokoil ze oki...:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tora ma już prawie 5 miesięcy i prawie wszystkie ząbki jej wypadły i wyrosły nowe. Zostało jeszcze kilka mlecznych z tyłu.
Wszystkie kły już rosną, ale niestety tylko 3 mleczne wypadły obok jednego mlecznego kła zaczął już rosnąć stały :roll: Mleczny kieł się rusza, ale nie chce wypaść (to ten, który wcześniej się połamał).
Czy jest szansa, że sam wypadnie skoro się rusza? Próbujemy się z nią przeciągać, ale ona nie chce tamtą stroną brać zabawki, tylko łapie ją przednimi ząbkami, albo z drugiej strony :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evaxon']Bora spokojnie Tigrze 1 kiel si eruszal barrrdzo dlugo zanim wypadl :) jak staly zabek zacznie sie wybijac to mleczak wypadnie:cool3:
a teraz najswiezsze wiesci Tigra ma 5 miesiecy i piekne stale uzebienie:diabloti:[/quote]
Chodzi o to, że stały już zaczął rosnąć i jest już takiej wielkości jak mleczak :roll:
Fajnie wam, nam jeszcze trochę ząbków mlecznych zostało;)

Link to comment
Share on other sites

ja niedawno pisałam ze nic niewypada a tu nagle od pewnego czasu wypadaja jeden za drugim....;) o Gino było tez tak ze wypadały jedne za drugim tylko z kiełkami dwoma miał problem niechciały wypasc a stałe juz były i bylismy na wyrwaniu ale dzielnie to przezył i juz chodzi chyba ze stałym uzebieniem.....:lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]szczeniaką wypadają mleczaki nawet niekiedy mogą je połknąć!!!:-o[/QUOTE]

no zgadzam sie z tym bo u nas patrzymy zabek wypadł w czasie zabawy i zanim zdarzyłam zabrac juz go chyba Mela zjadał....:cool3: bo nie znalezlismy go...ale raczej niema sie czym marwic....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BORA']Chodzi o to, że stały już zaczął rosnąć i jest już takiej wielkości jak mleczak :roll: [/QUOTE]
Spokojnie, skoro już się rusza, to wypadnie z czasem ;)
Kreśka miała piękne podwójne kły, i wszystko samo wypadło jak należy :)

Link to comment
Share on other sites

no jak zaczyna sie ruszac to wypadnie....ale u nas był przypadek ze sie nie chiałao zaczac ruszac a stały był juz bardzo duzy....
ale Mela ma jeszcze dwa kiełki i sie nieruszaja ale to czas pokaze.....narazie niema sie czym przejmowac.....podczas zabawy moze Mela od Ginusia w zeby dostanie i wypadnie:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Spokojnie, skoro już się rusza, to wypadnie z czasem ;)
Kreśka miała piękne podwójne kły, i wszystko samo wypadło jak należy :)[/quote]
[quote name='melinda:-)']no jak zaczyna sie ruszac to wypadnie....ale u nas był przypadek ze sie nie chiałao zaczac ruszac a stały był juz bardzo duzy....
ale Mela ma jeszcze dwa kiełki i sie nieruszaja ale to czas pokaze.....narazie niema sie czym przejmowac.....podczas zabawy moze Mela od Ginusia w zeby dostanie i wypadnie:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]
Dzięki, pocieszyłyście mnie, bo on już tak długo tam siedzi :lol:

Ale jakby nie wypadł to go mogą podczas sterylki wyrwać, ale za 2 miesiące to już na pewno go nie będzie skoro tak piszecie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niki_ill']Nie martw sie u mnie bylo podobnie. Mleczak Aygo sie ruszal, a staly zab juz rosl, po kilku dniach mleczak wypadl :multi:[/quote]
Skoro kolejna osoba tak pisze to chyba muszę Wam uwierzyć :evil_lol: Czekam i czekam kiedy wypadnie, a on sobie siedzi juz ponad tydzień...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja mam pytanie. Mam 4 miesieczna goldenke i chyba zaczynaja wypadac jej zeby. Slyszalam, ze wlasnie wtedy psy gryza co popadnie a ona odwrotnie - nic nie gryzie, nawet karmy nie je... Co mam zrobic? Troche jej sie zabki juz ruszaja.. Jeszcze chyba zaden nie wypadl, ale ja bola, to widac.

Link to comment
Share on other sites

Madalenka, kazdy szczeniaczek moze przechodzic zmiane zabków inaczej. Ale możę ją oczywiscie coś bolec, moją małą troche bolały teraz dziasła przy wymianie zabków. Karmę powinna jednak jesc, wiec podawaj jej rozmoczoną wtedy nie bedzie musiała jej rozgryzac. Mnie wet kiedys radził, ze jesli bardzo psu dziasła dokuczaja mozna je smarowac zelem dla dzieci na ząbkowanie, ale nie robiłam tego wiec nie wiem na ile to skuteczne moze byc. Z gryzieniem tez jet tak, ze jedne gryza wiecej drugie mniej. Moja mała najchętniej gryzła koce , rogi miedliła w pysku godzinami, widac gryzaki były za twarde .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam problem. Moja sunie ma 5 m-cy i już zaczęły jej wychodzić stałe dolne kły. Próbowałam je rozchwiać bo chciałam ominąć zabieg usuwanie kiełków pod narkozą, który miała moja pierwsza sunia... Dzisiaj chwiałam jednym mleczakiem a ten się złamał i została połowa korzenie tzn. korzeń złmał się wzdłuż osi na pół... Jutro idę z tym do weta teraz to się już chyba bez narkozy nie obejdzie...:-( Boję się, że bedzie musiała być dwa razy usypiana bo górne kiełki jeszcze nie wychodzą a pewnie też będzie z nimi problem...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...