Jump to content
Dogomania

Wymiana mleczaków na stałe zęby


Blairka

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Behemot a kiedy zaczęły jej wypadać ząbki? Czy ten, który wypadł to już był ostatni? Trochę się przeraziłam, bo Sonia ma już chyba 5 miesięcy, myślałam, że ma już wszystkie stałe ząbki. U nas jeszcze się nawet nie ruszają, siedzą sobie sztywno :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BORA']Behemot a kiedy zaczęły jej wypadać ząbki? Czy ten, który wypadł to już był ostatni? [/quote]

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia... Wydawało mi się, że trzonowe ma już stałe, ale ten, ktory wypadł wczoraj wygląda właśnie na trzonowy. Trudno mi jej zajrzeć do pyszczka, bo nie bardzo na to pozwala. Myślę, że przednie i kły to jeszcze mleczaki, ale nie znam się na tym, pewności mieć nie mogę...

Link to comment
Share on other sites

[B]BORA[/B], a Twój piesek ile ma? I jaki to pies?
[quote name='Behemot']Myślę, że przednie i kły to jeszcze mleczaki, ale nie znam się na tym, pewności mieć nie mogę...[/QUOTE]
Wierz mi, zauważyłabyś różnicę ;) Najśmieszniejsze są takie już podrośnięte szczeniaki z mlecznymi ząbkami, te malutkie ząbki wyglądają jakby piesek miał co drugi ząb ;)

Ja mam z Kreski jeden ząbek zachowany, trzonowy ;) Znalazłam kilka, ale resztę wyrzuciłam. Ona tak śmiesznie wypluwała te ząbki :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alqua']Ja też czatowałam na wypadające ząbki ;) Niestety w sumie udało mi się znaleźć tylko 2 ,resztę najprawdopodobniej połkneła. Nie wszystkie psy chcą oddawać swoje zęby ;).[/QUOTE]
ja tez mam taki problem moja Mishka mimo ze stracila juz 4 zabki 5 lada chwila to ani jednego nie udalo mi sie znalezc mimo ze pilnuje ja dobrze! polyka pewnie

Link to comment
Share on other sites

dziś możemy się pochwalić, że od poniedziałku mamy "tylko" cały komplet stałych kłów, bez zbędnych mleczaków:multi: :multi: :multi: ...Mleczaki TZ obruszał i się udało :evil_lol: - Młoda ostatniego mlecznego kła połknęła najprawdopodobniej podczas spaceru;)

Link to comment
Share on other sites

Iru ma już na pewno wymienione siekacze, z trzonowymi - nie jestem pewna... Udało mi sie złapać jednego przedtrzonowca (chyba?) zaraz jak go wypluła. Na spacerze w zabawie z psem straciła dolne kły i ma już nowe, górne jeszcze się trzymają, choć stałe rosną :)
Iru zaczęła zmieniać ząbki jak miała niecałe 4 miesiące, przestała wtedy praktycznie jeść.

Link to comment
Share on other sites

Moja Tora ma 13 tygodni, jeszcze nie zaczęła zmieniać ząbków, ale ostatnio jak coś gryzie to aż tak jęczy i gryzie wszystko, jeszcze bardziej niż wcześniej i czasami jak mówie, że nie wolno to nie reaguje tylko tak gryzie zawzięcie. Czy to znaczy, że ząbki niedługo zaczną wypadać?

Jeszcze jedno, dzisiaj jeden ząbek jej się połamał. Nie wiem jak one się nazywają, te nadłuższe, takie ostre. Zrobił się o połowę krótszy i sączy się z niego krew? Czy to może być coś złego? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Skoro ma 3 miesiace to juz za moment powinna zaczac wymiane. Sprawdz palcem czy jej sie zabki nie ruszaja. Moja ma 12 tygodni, i własnie dzis znotowałam pierwsze ruchy zebów.[/quote]
Czyli jednak możliwe, żeby pies mając 13 tygodni też zaczął już powoli zmianę ząbków.
A co z tym połamany ząbkiem u mojej Tory? Chyba nic jej nie będzie, nie wygląda jakby ją bolało...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a ja mam pytanie...czy to normalne ze niektore zabki stale sa mniejsze od innych?
np kly moj Simba ma dlugie i ladne...a przednie dolne jedynki sa takie male
a gorne obok klow sa plytkie i bardzo krotkie tak jakby dopiero wyszly...czy one jeszcze beda rosnac? czy ni wszystkie zeby sa rownej dlugosci?

Link to comment
Share on other sites

ja ostatnimi czasy tez mialam problemy z zębami - niufa - i lhasaczek - juz myslalam, ze nie wypadną.
Codziennie ruszalam, na zewnatrz, do wewnatrz, do przodu do tylu - to kły, ale inne łamacze i siekacze i trzonowe - jak tylko sie ruszały - podwadzalam paznokciem i wyciagalam.
Kilka stracily w zabawie - przeciagaly sie zabawka, kilka na wedzonych uszach, ktore polecam.
Jednak, gdzy juz wychodza stałe i sa powedzmy wieksze od mleczaków, przydalaby sie pomoc lekarza, lub doswiadczonej osoby-hodowcy. Zwlaszcze, jezeli to psiak "wysyawowy"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']a ja mam pytanie...czy to normalne ze niektore zabki stale sa mniejsze od innych? [/QUOTE]
Zęby są różnej wielkości... U człowieka także ;)
[QUOTE]a przednie dolne jedynki sa takie male[/QUOTE]
To zazwyczaj najmniejsze ząbki w psiej szczęce, u Kreśki widać je dopiero jak się odwinie wargę, na pierwszy rzut oka wygląda na szczerbatą ;)
[QUOTE]a gorne obok klow sa plytkie i bardzo krotkie tak jakby dopiero wyszly..[/QUOTE]
Piątki? Za kłami? Też są malutkie przez całe psie życie... Weź sobie jakiś obrazek z psią szczęką i zobacz jak zęby powinny wygladać i do czego służą poszczególne częśći szczęki :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...