Jump to content
Dogomania

Wymiana mleczaków na stałe zęby


Blairka

Recommended Posts

Mój pies niedawno zaczą wymieniac mleczaki na stałe zęby. Ma juz dwa stałe zęby, ale te które były na ich miejscu jeszcze nie wypadły. Ryszają sie i wygieły sie do zewnątrz i chyba kują psiaka w dziąsło (ale nie bardzo bo nie cierpi). Czy moge mu pomóc zgubić niepotrzebne ząbki?? Moze jakies specjalne gryzaki? pomórzcie

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dosyc czesto się zdarza ze zanim wypadną mleczaki rosną już stałe. zazwyczaj dzieje się tak z kłami :)
Jesli rzeczywiscie ząbki przeszkadzają pieskowi, ranią go to najlepiej isc do weta i usunąc.
A domowe sposoby?? Najlepsze są duże kosci cielęce do gryzienia :) Możesz też dawac suchy chleb, uszy suszone , itd :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

w jakim wieku właściwie nastepuje wymiana mlecznych ząbków na stałe? Moja psica ma 3 miesiace i gryzie co popadnie. Kostki które jej kupuje obgryza z wyrazem ulgi w oczach ale nie zauwazyłam by wypadły jej mleczne a rosły nowe ząbki. Przyznam że wszyscy mamy dość ząbków szpileczek a Briana ma troche wampirzą naturę...

Link to comment
Share on other sites

Jak dobrze, że około 3 miesiąca zaczyna się wymiana ząbków. Moja Tora za 2 tygodnie będzie miała 3 miesiące. Też już wszyscy mają dość tych jej ząbków. Na dodatek trochę już zdążyła przegryźć, w sumie nie dużo, ale konkretnie:kabel od telefonu i moje buty-zjadła czubek buta, na szczęście były stare i teraz mam dzięki temu nowe :lol: Więcej na szczęście nic nie zniszczyła, bo jej pilnowała. No w sumie można do tego dodać pogryzione i podrapane ręcę, ale to się zagoi ;)

Link to comment
Share on other sites

Mamy gryzaki, takie kostki ze skóry wołowej. One są dla szczeniaków, mają około 5 centymetrów, ale uważam, że są trochę za małe, bo Tora nie ma jak sobie ich łapkami przytrzymać, albo jeszcze tak nie umie i jakoś długo ich nie gryzie, po jakimś czasie je zostawia. Teraz zamówiłam większe gryzaki 14 i 20 centymetrów. Zobaczymy jak z tymi sobie poradzi :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='melinda:-)']no u mnie maluchy maja przesło 3 miesiace i narazie niewypadaja zabki..ale to mam patrzec czy sie ruszaja czy jak? nigdy nieprzezywałm wymiany psich zebów...a niedługo sie chyba zacznie ...bo jak piszecie ze od 3 miesiecy zaczyna sie wymiana....[/quote]

Ja nigdy nie znalazlam zadnego zeba na podlodze, mimo ze przechodzilam przez to pare razy (kundelek, AST, jamnior i Shih). Moje psy widac je polknely.

Link to comment
Share on other sites

Mój ma w tej chwili 5,5 miesiąca i wymienił już prawie wszystkie zęby na stałe. Został mu jeden kieł u góry i nie wiem co robić. Stały juz też się pokazał i to znacznie a ten mleczak sobie dalej tam siedzi. Kiedy lecieć z tym do weta, juz czy poczekać jeszcze trochę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']Mój ma w tej chwili 5,5 miesiąca i wymienił już prawie wszystkie zęby na stałe. Został mu jeden kieł u góry i nie wiem co robić. Stały juz też się pokazał i to znacznie a ten mleczak sobie dalej tam siedzi. Kiedy lecieć z tym do weta, juz czy poczekać jeszcze trochę.[/quote]

Sprobuj najpierw podac mu gryzaki, moze zabek sam wypadnie. Mozesz tez go rozruszac palcami.
Moj jamnik tez szybko zmienil zabki, tylko Shih wymienial do 8-go miesiaca.

Link to comment
Share on other sites

:shake: Ja nie mogę patrzeć jak Sashka gryzie kostki... Robi to z taką determinacją! Ma 4 miesiące, ale żadne zabki nie wypadły... A jak coś gryzie to mruczy... Przeraźliwie! Przechodizłam to dwa razy z poprzednimi psami, ale ona jest wyjątkowa! :evil_lol: Mamy juz dość (zresztą jak większość właścicieli szczeniąt) tych szpilek... moje ręce wyglądają jak po wojnie :razz:

Link to comment
Share on other sites

mamy podobnie - stałe kły już wyrosły zupełnie a mleczaki dalej tkwią - obruszaliśy je ostatnio i chyba same wypadną. Wet powiedział że dopóki stałe zupełnie nie wyjdą nie da rady wyrwać mleczaków, bo "młode" stałe moga wtedy zostać obruszane. A najlepszy sposób...obruszać ząbki...przeciągać się z psem, Becie wystarczyło troszkę poruszać mleczakiem i obruszał się jak ta lala:D

Link to comment
Share on other sites

A my powoli będziemy decydować się na usuwanie. Lada chwila Nodi skonczy 7 miesięcy, a górne kły i trzonowe ząbki, ani myślą o wypadnięciu.
Stałe kły już ma i wygląda to tak jakby mial dwa rzędy zębów :shake:
Nadal się przeciągamy, gryziemy gryzaki, ale efektów brak :shake:

Link to comment
Share on other sites

A mojej Soni wypadł dziś ząbek i udało mi się go dorwać w swoje łapska :lol: Zachowam go sobie na pamiątkę :loveu: Przez cały dzień była nieznośna (podgryzała ręce, choć ostatnio pod tym względem b. się wygrzeczniała). Uspokoiła się dopiero po utracie tego ząbka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka']No nieźle. Jestem pod wrażeniem. To żadne zboczenie. Takie małe ząbeczki są śliczne szczególnie, jak się je ogląda, gdy psina już wyrośnie...:loveu:[/quote]

Można rzec, że wtedy łatwiej przywołać wspomnienia :loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Heh, wiesz, u charcików wiele zebów sie wyjmuje psom, bo czasem mleczaki sobie wisza smetnie na jednym włoknie i same nie chcą odpasc, więc trzeba im to ułatwic. Zwłaszcza jak nowe juz sie palbo urosły, bo tu czasem dwa dni i myk, mamy krzywego stałego.Ale wszystkich chyba nie uzbieram. Poki co na dzis/jutro wieczór mam jeden kiełek i jeden siekacz do "wyjecia" i nie bedzie to łatwe, bo panna nie chce wspołpracowac :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...