Jump to content
Dogomania

Wymiana mleczaków na stałe zęby


Blairka

Recommended Posts

To wprawdzie do zywienia :), ale chyba generalnie przy tych lepsiejszych zbilansowanych karmach nie podaje się witamin. Gdy ja podawalam Royala to wrecz wetka zabronila mi dawania czegoś wiecej, powiedziala, ze moze to wyrzadzic wiecej szkody niz pozytku. Teraz tez jestem na Hillsie i inny wet to samo powtórzył.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U mojego malca już praktycznie komplet stałych ząbków. No właśnie prawie... brakuje nam jeszcze P1 w szczęce :shake: . No i tu moje pytanie czy mu jeszcze ten ząbek wyjdzie? Do kiedy mogą wyrzynać się zęby stałe? Za półtorej tygodnia kończy 6 miesięcy. Wydaje mi się że mu te P1 jako ostatnie wychodziły, brakuje tylko jednego. Pechowo w szczęce, bo w żuchwie u doga niemieckiego braki P1 są dopuszczalne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

No mój szczeniak ma 4,5 miesiąca i też wymienia zeby. Najbardziej cierpnę na te podwójne kły bo mojej suni musieliśmy wyrywać. Na dole kły troszkę się przesunęły obok siebie a był jeden za drugim. Na górze jeden jest bardzo ciemny i duży a obok niego rośnie nowy. Tak samo jest z drugim górnym kłem tylko że jest biały. Mam nadzieje że wszystko będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

a ja mam pytanko, moja tośka buldozka francuska ma 4 miesiace i tez zauwazylismy ze jej wypadaja zeby, tylko zastanawiam sie czy tak to powinno wygladac, stracila juz chyba z 5 zebow i jak narazie jest szczerbata nic jej nie rosnie:) a moj drugi problem to to ze jak gryzie namietnie kostke to zauwazylam ze pojawiaja sie czerwone plamki czyli taka krew ze slina, prawdopodobnie urazila sobie dziasla ale czy to wam tez sie zdazalo czy tylko ja mam taki przypadek??pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Dziendobry wszystkim! Zauważyłem ostatnio że mojemu pupilkowi wypadają mleczaki.Jak dotad znalazlem 3 ząbki.Troszke mnie to nie pokoji poniewaz nie wiem czy mam isc z pieskiem do weterynarza czy poprostu przeczekac ten okres.Dzis podczas zabawy z nim zauwazyłem ze krwawi ale nie cierpi z tego powodu chyba bo nie piszczy.Chcialbym sie dowiedziec czy mam powody do niepokoju i czy wskazana jest wizyta u weterynarza, czy jednak pozwolic mleczakom wypaśc. Dziekuje!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[U]A czy zabieg usuwania mleczaków może byc niebezpieczny dla małego psa?[/U] Moja sunia ma prawie 6 miesięcy (waży 1,5kg). Za tydzień mamy wizyte u weta-mleczaki jeszcze nie wypadły, a ma już stałe zęby. Ma podwójne kły, przednie zęby mleczne zostały wypchnięte do przodu. Wydaje mi się, że dolne stałe zęby krzywo rosną. Strasznie się boje tej wizyty i zabiegu, który napewno nas czeka. [U]Czy skrzywione dolne zęby same się naprostują z wiekiem[/U] czy konieczne będą kolejne zabiegi korekcyjne lub jakiś aparat??
Suczka jest rasowa i [U]chcięliśmy ją wystawiac, czy to nadal możliwe[/U]????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mojemu Piratowi też wypadają ząbki.
W ciągu kilku dni zgubił siekacze na górze i wygląda przez to osobliwie ;)) boki zrywać. Na razie ma gołe dziąsła, stałych nie widać. Dzisiaj mu pomogłam nawet w wyciągnięciu jednego ;)))

Słodziak, chyba porobię mu fotek na pamiątkę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myszka'][U]A czy zabieg usuwania mleczaków może byc niebezpieczny dla małego psa?[/U] Moja sunia ma prawie 6 miesięcy (waży 1,5kg). Za tydzień mamy wizyte u weta-mleczaki jeszcze nie wypadły, a ma już stałe zęby. Ma podwójne kły, przednie zęby mleczne zostały wypchnięte do przodu. Wydaje mi się, że dolne stałe zęby krzywo rosną. Strasznie się boje tej wizyty i zabiegu, który napewno nas czeka. [U]Czy skrzywione dolne zęby same się naprostują z wiekiem[/U] czy konieczne będą kolejne zabiegi korekcyjne lub jakiś aparat??
Suczka jest rasowa i [U]chcięliśmy ją wystawiac, czy to nadal możliwe[/U]????[/quote]
Pewnie, że możliwe ale koniecznie trzeba usunąć mleczaki bo zajmują miejsce i sprzyjają krzywieniu zębów stałych. To nie jest nic poważnego, na pewno wszystko będzie dobrze.Szkoda tylko, że tak póżno usuwasz. Podwójne zęby(mleczne i stałe) są częstym problemem u ras małych.Stałe powinny się wyprostować jak będą miały miejsce.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Proszę o radę

Dziś zaobserwowałam, że moja suczka strasznie zaczęła swoje zabawki gryźc i tak memlac. A tu nagle wypluła zęba-a raczej to wyglądało na dwa zęby złoączone-to chyba te tylne były, bo sprawdzałam i ma w tym miejscu dziurę. No i co najgorsze-leci troszkę jej z tego miejsca krew. Piesek stał się teraz taki cichy, spokojny, nic nie gryzie, lezy tylko i troszkę mlaska. Co robic? Proszę o radę

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.
Mam pytanko. Moja babcia ma 8 miesięczną suczkę shih-tzu, której wypadły wszystkie mleczaki oprócz kiełków. Ale niestety siekaczy stałych nawet nie widać. Chodzi taka bidna szczerbata, a zębów ani śladu. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym przypadkiem tak późnej wymiany ząbków?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chilijka']Witam.
Mam pytanko. Moja babcia ma 8 miesięczną suczkę shih-tzu, której wypadły wszystkie mleczaki oprócz kiełków. Ale niestety siekaczy stałych nawet nie widać.[/quote]

Trochę póżno faktycznie, już powinna mieć wszystkie zęby stałe. Można isć do wet-a i zrobić rtg czy pies ma zawiązki zębów stałych. Właściwie żywiona , karmą bogatą w wapń i witaminy ,powinna nadrobić, ale trzeba się liczyć z tym, że nie ma . Może to być wada genetyczna.Na to nie ma rady.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam podobny problem. Mój szczeniak ma 6 miesięcy. Z przodu (na górze) ma już wszystkie ząbki stałe, z tyłu na zmianę :) Martwi mnie dół jeg pyszczka. Przednie, dolne zęby wypadły mu już ok 3 tyg. temu (wszystkie łącznie z kłami), a na ich miejscu nie ma jeszcze żadnego stałego. Nie widzę nawet, aby zaczynały się pojawiać. Czy powinnam jeszcze poczekać?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...