Jump to content
Dogomania

Wymiana mleczaków na stałe zęby


Blairka

Recommended Posts

[quote name='Olcia&Tasha']taszce ostatni ząbek (kiełek) wypadł tydzień temu
a 1 maja skończyła 6 msc.. czy to nie za późno ???[/QUOTE]
Skoro wypadł to już i tak po ptokach... Co za różnica czy za późno? Czasu nie cofniesz ;)

[B]JASMIN[/B], więcej optymizmu. Nowe kły mogą już być całkiem duże, zanim mleczne wypadną... Nie musisz rozhuśtywać ząbków, jak tylko pojawi się zalążek nowego...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sznurki bawełniane, przeciąganie, gryzaki, kości (takie białe chyba z cielęcej skóry) powinny pomóc na 8 kłów.
Złamany ząb potrafi sam wyjść- tak było w naszym przypadku- wypadł później przy przeciąganiu jak szarpnełam energiczniej za szmatkę:)

Link to comment
Share on other sites

U mnie Mała Królewna ma 6 miesiecy i tydzien, i już zabki nowe całe urosniete ( kły mają ok 90% długosci). O mleczakach zapomnielismy 3 tygodnie temu. Obyło sie bez weta, wyrywania i ingerencji. Strasznie sie ciesze :).
W 8 miesiącu to podwójny komplet zębów jest dopuszczany u pomeraniana, u innych ras raczej juz nadprogramowe powinny by usuniete. Nie tylko ze względu na mozliwą deformację/ wykrzywienie stałych zebów, ale także ze wzgledów zdrowotnych, miedzy mleczakami a stałymi moze sie gromadzic jedzenie i pieknie gnic. Karolayna, jesli zeby mleczne siedzą sztywno, i nie zmieniaja koloru ( nie robią sie sine, co świadczy o obumieraniu korzenia i szykowaniu sie do rychłego wypadniecia) to odwiedz weta, niech to zobaczy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

witam, mam pytanko. otoz na poczatku tego watku, ktos napisal, ze wymiana zabkow zaczyna sie ok 3 miesiaca. moj psiak ma juz ponad 5 miesiecy a jeszcze wymiana zabkow w ogole sie nie zaczela?? czy to normalne?? no bo chyba nie ma raczej mozliwosci zebym teg onie zauwazyla? jak myslicie ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='insane_19y10']witam, mam pytanko. otoz na poczatku tego watku, ktos napisal, ze wymiana zabkow zaczyna sie ok 3 miesiaca. moj psiak ma juz ponad 5 miesiecy a jeszcze wymiana zabkow w ogole sie nie zaczela?? czy to normalne?? no bo chyba nie ma raczej mozliwosci zebym teg onie zauwazyla? jak myslicie ??[/quote]

to u każdego psiaka sprawa indywidualna :) tak jak podnoszenie łapy przy załatwianiu się :) Jedene psiaki przechodzą taki proces szybciej inny później :) Lucky zaczął ząbkować w wieku ok 6 miesięcy, dzibał wtedy wszystko co popadnie :) Na razie nie masz się czym przejmować :)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS]heh no to dobrze :) a tak przy okazji - to w jakim wieku Twoj psiak zaczal podnosic noge ?:) mojemu zdazylo sie RAZ w wieku chyba 3 miesiecy !! :) ale to chyba cos mu sie pomylilo :) a takto do tej pory nie podnosi, choc ostatnio widze czasami minimalne podgrniecie nozki :) wiec chyba cos sie powoli szykuje [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tygra zgubiła pierwsze cztery górne siekacze dzień przed skończeniem 3 miesięcy, teraz ma 4 i pół miesiąca i o ile dobrze patrzę zakonczyła proces wymiany - mamy komplecik! :). Zastanawia mnie tylko czy to nie za wczesnie?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

no to my tez zaczelismy wymieniac zabki..
pierwsze poszly 2 dolne i wytworzyla sie bramka :D
i rusza sie juz jeden u gory..

czy w trakcie wymiany zebow,karmiac Hill'sem trzeba dodac jakies witaminy? my niczego nie dodajemy? powiedzcie czy trzeba?

Yoghi codziennie gryzie sobie kostki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='MartaReksKiwi']dosyc czesto się zdarza ze zanim wypadną mleczaki rosną już stałe. zazwyczaj dzieje się tak z kłami :)[/quote]
Ufff, bo już myślałam, że mój Shiro to wyjątek. Wczoraj miał jeszcze mleczaka, a dzisiaj koło niego rosnie kieł. Dostał kość wołową, mam nadzieję, ze bedą pozytywne efekty, a jak nie to czeka nas spotkanie z dentystą.

Link to comment
Share on other sites

porusze cos co juz bylo maglowane - ale najczesciejsie powtarza ( m in prywatnych pytaniach). Pytanie powraca jak bumerang i wiem ze nie raz ktos bedzie przegldal ten topic pod tym wzgledem :)

[B]kiedy Yorki wymieniaja zeby i kiedy podwojny zgryz to juz problem?[/B]

z MOICH doswiadczen i obserwacji , wszytki MI znane Yorki zaczynały gubic zeby i wymieniac na nowe w okolicach 6 miesiaca ( co nie oznacza ze u niektorych nie moze byc wczesnie czy pozniej)

Zaczyalo sie niewinnie - wypadaly zabki i.... no wlasnie , a czesc nie chciala wypasc a stale pchaly sie na sile ...
czesc mlecznych byla ruchoma a czesc stala twardo i nie chcial drgnac a widac bylo ze nowy komplecik zebow juz pcha sie i nie ma ochoty czekac

w moim przypadku w wieku 6 miesiecy moja sucz miala usuniete 8 zebów ( bo jeszcze chwila i problem ze zgryzem bylby murowany [cegowy a nawet tylozgryz])
Sucz zostala "ululana" na 30 min , zeby usunieto , sucz wybudzono i tego samego dnia , pare godzin pozniej szalala jak pijany zajac nie martwiac sie o nic obgryzajac kostki i nie marudzac ze ja cos tam boli.
Pozostale znane mi yorki powtorzyly historie mojej suczy.

Nie ma sie co bac tego wyrywania zebów ( jesli ktos jest z Łodzi moge podac adres lecznicy w ktorej miala moja sucz przeprowadzony zabieg - polecam z czystym sercem nie tylko jako dobra lecznice do usuwania zebow ale rowniez do bardziej skomplikowanych chorb)

Link to comment
Share on other sites

Nasza weimarka wlasnie zmienia zabki,dostaje Hills'a i witaminy VETRUM(calcium),jedna tabletka na dobe.
Moze ja nie na temat,wtedy przekierujcie mnie na wlasciwy topik,ale mam pytanie:help1: ,dlaczego ona,dostajac lepsza karme,wolowinke i indyka czas od czasu,zbiera rozne smieci na dworze??:crazyeye:
nerwica mnie bierze:flaming: ,jak widze ze ona znow ma cos w pysku,zwlaszcza chodzi mi o kupy,bo je najtrudniej jest wydostac z pyska:evilbat: potem podchodzi i chce dac buzi:shake:
Ma dopiero 4mies.i ja nie chce zakladac jej kaganca.A co robic??

Link to comment
Share on other sites

Ja tez mialam podobny problem i polecono mi tzw. Żwacz wołowy. Maly je chetnie, to jego kochany przysmak, ale kupki i tak zbiera. Ostatnio mialam nieprzyjemna syt. bo sie dorwal do ludzkiej :shake: Rozne smieciarstwa tez przynosi, dla niego sa to zdobycze ze spaceru. Mysle, ze w przypadku Twojej suni to podobny przypadek :) Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Moze ja nie na temat,wtedy przekierujcie mnie na wlasciwy topik,ale mam pytanie ,dlaczego ona,dostajac lepsza karme,wolowinke i indyka czas od czasu,zbiera rozne smieci na dworze??[/QUOTE]
ja to przechodziłem jakieś 2 tygodnie temu-kupiłem żwacze i owszem,sa przysmakiem ale nie pomagaja na jedzenie kup...(pies jadł prawie wyłącznie suchą karmę)zmieniłem diete na gotowane mięso,plus trochę ryżu i marchewka starta,do tego witaminy i żwacze i jest lepiej...a i gdzies czytalem,że pomaga kefir( zawiera pożyteczne bakterie)-dodaję troszkę do jedzenia,tak co drugi dzien i jest poprawa-od czasu do czasu jeszcze mu się zdarzy ale nie tak jak wczesniej,że na każdym spacerze miałem ze soba wodę,by w razie czego mieć czym umyć ręce po wciąganiu smakołyków z pyska:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Z tego, co czytałam kaprofa(o)gia jest wskazówką, ze czegoś psu brakuje w pozywieniu.
Natomiast jesli chodzi o ściaganie róznych smieci- to ja doszłam do wniosku, ze one po prostu ciekawiej pachną- jak moj pies szalał na spacerach za koścmi- zaczełam mu je dawac i gotowane i surowe- doszło do paradoksu, ze w domu lezały wszedzie poukrywane jego kości, a i tak o każda znalezioną na spacerze gotów był walczyć jak lew. Podobnie- jak największy skarb traktował znalezione zdechłe ryby- wiec kupilam mu ryby i dałam w postaci i ugotowanej i potem surowej- odrobinę, na smaczek- gotowana była fe, surowa i owszem, ale i tak znaleziona pózniej na spacerze była duzo pyszniejsza i bardziej atrakcyjna.
Ja doszłam do wniosku, ze akurat wyszukiwanie jakichś smierdzieli nie ma nic wspolnego z niewłasciwym zywieniem i szukaniem brakujacych w diecie składników ( za wyj. tej kupy ). Ale to tylko moja ocena, mogę się totalnie mylic :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...