Jump to content
Dogomania

Konkurs Strzyżenia Psów 10.06.2006 Ostrów Wlkp.


Sonya-Nero

Recommended Posts

[b]10 czerwca 2006 roku odbędzie się pierwszy w Polsce Konkurs Strzyżenia Psów w Ostrowie Wielkopolskim[/b].
W tym samym terminie i miejscu odbędzie się II Krajowa Wystawa Pudli.

Sędzia Główny Konkursu: Magdalena Świętoń
Termin zgłoszeń: 20.05.2006
Adres: ZKwP Odział Kalisz ul. W. Polskiego 10a skr. poczt. 82 62-800 Kalisz
Wysokość opłaty: 50 PLN
Konto: WBK O/Kalisz 22 1090 1128 0000 0000 1201 5716 z dopiskiem "konkurs strzyżenia"
Kategorie:
-profesjonalna
-amatorska

Link to comment
Share on other sites

Regulamin konkursu strzyżenia przekazany przez Dogomaniaczkę Olle :D

Zasady uczestnictwa w konkursie

Na konkurs może się zgłosić każdy kto chce poddać swoje umiejętności pod ocenę .
Każdy z uczestników musi posiadać własne narzędzia i psiego modela, którego w odpowiedni sposób przygotuje do udziału w konkursie.
Każdy z psich modeli powinien : -posiadać przynajmniej 6 tygodniowy zarost
- musi być wykąpany
- dokładnie rozczesany
- paznokcie przycięte [color=darkblue](mój dopisek: oczywiście chodzi o pazury :wink: )[/color]
- sierść w uszach usunięta
- sierść na łapkach od spodu przycięta
- sierść w okolicach odbytu usunięta

Tak przygotowani możemy się zgłaszać do jednej lub dwóch z 4 kategorii:
1.Pudle ( wszystkie wielkości i kolory)
2.Trymowane teriery , sznaucery (wszystkie wielkości i kolory) oraz wszystkie
pozostałe rasy które się trymuje).
3.Spaniele ( wszystkie rasy), setery (wszystkie rasy), retrievery(golden,flat
coated).
4.Mix (pozostałe rasowe strzyżone :Czarny Terrier,Kerry Blue
Terrier,Bedlington Terrier,Bouvier),oraz psy nie wystawowe lub po
zakończeniu kariery wystawowej .Do tej kategorii możemy zgłaszać się z
kundelkami.

Każdy uczestnik który zgłosi się do się do kategorii, startuje z dwoma różnymi modelami.
Na wykonanie fryzury mamy określony czas; psy do 45 cm. Wzrostu 2,5godz. większe 3 godz.
Sędziowie na wstępie oceniają przygotowanie psa do konkursu,a następnie w trakcie wykonywania fryzury oceniają nasze umiejętnosci ( technikę, wspólpracę stylisty z modelem, zastosowanie narzędzi, końcowy efekt).
Pamiętajmy że fryzury naszych modeli muszą odpowiadać wzorcowi rasy.
W kategorii Mix u kundelków i psów nie wystawowych obowiazuje dowolność fryzur.

W każdej kategorii przyznane będą 3 lokaty, każdy Zycięzca w/w kategorii bierze udział w wyborze Zwycięzcy Konkursu (BIS).
Oprócz w|w tytułów, sędziowie wybiorą :
Najlepsza dowolna fryzura w kategorii MIX
Stylistę z najlepszą techniką w trymowaniu
Stylistę z najlepszą techniką w strzyżeniu
Najlepszego stylistę wśród najmłodszych uczestników

Z G Ł O S Z E N I E U C Z E S T N I C T W A W K O N K U R S I E



IMIĘ NAZWISKO------------------------------------------------------------------

ADRES-----------------------------------------------------------------------------

NR.TEL.-----------------------------------------------------------------------------

KATEGORIA------------------------------------------------------------------------

RASA MODELU---------------------------------------------------------------------

PODPIS-------------------

Link to comment
Share on other sites

:)Fantastycznie, ze ktos wpadl na pomysl organizacji takiego konkursu:)
Przez "wlasne narzedzia" rozumiem nozyczki, grzebienie, trymery, maszynki...
Mam pytanie, byc moze glupie - czy stol jest wlasnym narzedziem?
Mam go przywiezc z soba, czy tez organizatorzy je zapewniaja?
Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

no, ze da się zrobić to chodziło mi o to, że da się wytrymować psa w 2,5 godziny
i, że na innych konkursach jest tak samo - 2,5 godziny (czasem 2 godz) i na strzyżenie i na trymowanie
w jeden dzień najpierw jedna konkurencja, potem druga
na drugi dzień kolejne dwie
- a więc spokojnie można startować w dwóch konkurencjach, niezależnie jak je rozłożą

a nad tymi stolikami też się zastanawiałam - nawszelki wypadek wezmę swój (choć wolałabym podnoszony)

Link to comment
Share on other sites

"Na wykonanie fryzury mamy określony czas; psy do 45 cm. Wzrostu 2,5godz. większe 3 godz."

to z samego regulaminu, a więc na airedale'a będzie 3 godz.
uszy wyczyszczone, łapki przycięta, pod ogonem także, no i pies rozczesany
= a więc tylko trymować i spokojnie jest to do zrobienia, szczerze mówiąc nie widzę problemu

Link to comment
Share on other sites

Ja może troszkę nie na temat ale bylem w tym roku na Pragobeście(jako widz rzecz jasna ) i byłem strasznie zawiedziony poziomem. Jak na taką rozreklamowaną imprezę to strasznie mikre zainteresowanie. Zawodników może ze 20 osób i to o bardzo niskich umiejętnościach. Widzów ledwie garstka. Konkurs odbywał się na w hotelu PIRAMIDA w jednej z sal konferencyjnych i na hotelu nie było nawet jednej wzmianki typu plakat czy baner, że coś takiego się tutaj odbywa. W pierwszym momencie myślałem nawet, że konkurs został odwołany. Mieliśmy problemy z trafieniem do właściwej sali bo nawet obsługa hotelowa była nie bardzo zorientowana. Pani prowadząca konkurs podwała komunikaty w czterech językach (czeski, niemiecki, francuski i angielski) z czego nie kaleczyła tylko czeskiego). Znam angielski i niemiecki i poziom wypowiedzi tej Pani w tych językach był żenujący. Ogólnie rzecz biorąc panowal organizacyjny chaos np. przez prawie trzy godziny wyżej wymieniona Pani podawała co kilka - kilkanaście minut ten sam komunikat , że do zakończenia trwającej konkurencji pozostało około 30 minut. Efekt był taki że zaplanowana konkurencja na dwie godziny trwała przeszło pięć. Był to mój pierwszy i ostatni wyjazd na tę imprezę. pozostał mi po niej wielki niesmak. Jeśli zatem taka międzynarodowa impreza tak wygląda to boję się pomyśleć jak może wyglądać taka impreza zorganizowana w Polsce. Znając polskie realia może okazać się kompletnym niewypałem. Zyczę jak najlepiej ale radziłbym organizarorom poważnie zastanowić się nas sensem organizacji takiej imprezy w Polsce bo mogą stracić pieniądze, czas i nerwy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitencja']Ramzes moze nie bedzie tak zle ??? Ja mysle by jechac do Liege i popatrzec na Golden Groom ........ a warto takie konkursy propagowac by nasze psiaki byly coraz ladniejsze na ringach i dobrze przygotowane :) Od czegos trzeba zaczac :)[/quote]Na każdej wystawie sędziowie kynologiczny oceniający nasze pociechy wpisują naogól do opisu swoje zdanie na temat przygotowania psa do wystawy. Wystawcy orientują się więc do jakego fryzjera chodzić, ą którego z daleka omijać. Taki konkurs moim zdaniem, jeszcze u nas, mija się z celem. Popieram zdanie Ramzes

Link to comment
Share on other sites

Ale z was cassandry :roll:
:o :niewiem: nie ma to jak przysłowiowy polski optymizm :evil: :wink:

Ja bardzo się cieszę, że ktoś w Polsce odważył się podjąć próbę zorganizowania takiego konkursu :thumbs:
może się uda, może sie nie uda, zawsze takie ryzyko istnieje ale nie można z góry przesądzać :roll: i z góry skazywać na niepowodzenie.
Ja w każdym bądź razie życzę organizatorowi, żeby impreza się udała i bardzo żałuję, że nie będą mogła w niej uczestniczyć ani oglądać :(

Link to comment
Share on other sites

Ja również się cieszę, że będzie w Polsce taki konkurs
co do poziomu zawodników, to zależy kto sie zgłosi.
Natomiast myślę, ze z organizacją nie będzie źle, biorąc pod uwagę, że organizują to ludzie ze związku - i mam nadzieję, że maja trochę doświadczenia z organizavji wystaw.
A co do Czechów to tam przeważnie tak jest, byłam na paru różnych imprezach i generalnie: słaba rekrama, brak oznaczeń na dojazdach (kiedyś po Brnie jeździłam 2 godziny szukając ośrodka szkolenia - nie oznaczone i nikt nic nie wie) język przeważnie tylko czeski, i swoiste tempo, a w zasadzie jak już jest plan to raczej nie trzymają się go - no bo przecież można zrobić przerwę np. na obiad, zacząć trochę wcześniej, wszystko bez pośpiechu.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie bedzie to pierwszy konkurs ale chyba nie ostatni. Poczta pantoflowa doniosła, ze na jesieni ma sie odbyć miedzynarodowa impreza groomerska. Ma być międzynarodowa obsada zawodników i sędziów. Ma to organizowac właściciel firmy handlującej sprzętem groomerskim. Z tego co wiem to od kilku lat sedziuje te konkursy w USA. Zabezpieczaja stoły, wanny, szampony itp. Nagrody też maja byc wartościowe.

[color=red][W takim razie, gdy już będą zbierane zgłoszenia, zapraszam do ogłoszenia konkursu. Na dzień dzisiejszy, opowieści o firmie, która być może taki konkurs w przyszłości zorganizuje uważam za reklamę tej firmy i usuwam jako niezgodne z regulaminem. - Mod Flaire] [/color]

Link to comment
Share on other sites

Voyager reklamujesz firmę, która ma wyjątkowo złą opinię w Posce. Nie dość, że jest najdroższa to jeszcze poziom obsługi i "dziwne rzeczy" jakie
dzieją się ze sprzętem kupowanym w tej firmie (dotyczy to również ostrzenie ostrzy) i poziom obsługi całkowicie ją dyskwalifikują. Wystarzczy posłuchać opinii osób, które tam coś zakupiły, a "ciekawe newsy" szybko się rozchodzą szczególnie na wystawach. Ponieważ zamieściłeś tylko trzy posty i wszystkie dotyczą tej firmy wnioskuję, że jesteś jej właścicielem. Popracuj nad wizerunkiem i dopiero się reklamuj. Zdecydowanie lepszą opinię mają inne firmy. Lepiej będzie nie kontynuować tematu tej firmy i spuścić zasłonę milczenia. Może za jakiś czas podejście właściciela do tego co robi zmieni się na tyle, że znów odzyska zaufanie klientów.

Link to comment
Share on other sites

Voyager powinieneś usunąć podane linki, nie są związane z tym tematem, a ich zamieszczenie w tym miejscu jest reklamą tej firmy, bo na podanych stronach nie ma ani jednego słowa na temat konkursów strzyżenia :flop:

[color=red][Już usunięte, a treść postu, jak i odpowiedzi, odpowiednio zmienione. - Mod Flaire][/color]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...