Jump to content
Dogomania

krótkowłosy Chow-chow


SZAMAN

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='tulasy']Proszę o opisy tych zdjęc. Szczególnie interesuje mnie trzecie zdjęcie. Czy ten chow pośrodku to GASPAR Sein-Sin lub FIODOR z Tajaru ?[/quote]

Nie, to Marwelon Mao i nie mieszka w Łodzi, jak te o które pytasz :lol:
Na światówce zapewne będą zagraniczne krótkowłose chowy (smufy), bo poza PL są dość popularne.
Zainteresowanych smufami zapraszam na stronę mojej przyjaciółki, która w Rosji propaguje tylko taką odmianę chow-chow:
[URL="http://www.smooth.ru"]www.smooth.ru[/URL]

A co do spotkanka, to super pomysł :multi:

Link to comment
Share on other sites

Jak zwykle spózniona jestem:evil_lol: Mi się bardzo podobaja chowy krótkowłose i kiedyś w życiu może i ja będe miała takiego psa.Asia masz szczęście mając takiego psa. Z krótkowłosymi jest o wiele trudniej wyhodować doskonałego chow niż długowłosego psa tej rasy,bowiem krótki włos bezlitośnie uwidacznia najmniejszą nawet wade budowy ciała.Mały krąg hodowców tej rasy stara się aby w krókowłsej odmianie,zachować u swoich psów takie cechy jak wychowania zdrowego ,haromonijnie zbudowanego chowa,o najlepszym charakterze chow chow,który może jeszcze oddychać i całymi godzinami biegać,który nie cierpi na zwichnięcia rzepki,dysplazję stawu biodrowego czy choroby skóry.Jednak pod wpływem hodowców psów odmiany długowłosej istnieje skłonnośc do przemodelowania ,zgodnie ze współczesnymi trendami,również psów krótkowłosych,z czym łaczy się wiele cech przynoszących szkode zdrowiu zwierzęcia.U nas w Polsce chow krótkowłosy jest w tej chwili zjawiskiem,ale napewno sie to zmieni wydaje mi sie że już się to zmienia,jest coraz wieksze grono które interesuje własnie ta odmiana w hodowli.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Kochani powracam do wątku smufików, czyli chowów krótkowłosych
W marcu w mojej hodowli urodziły sie chowy krótkowłose ( tata został śliczny Borysek naszej forumowej koleżanki AiMiN), wszystkich dzieciaków było 7 w tym 3 z krótkim włosem: 2 chłopców i 1 dziewczynka.
Cała trójka znalazła domy w Rosji. W Polsce były dużą cieawostką, ale nie na skale taką, żeby kupic malucha. :)
Pan Jakubowski ogladał je i był zachwycony maluszkami.,
Teraz maja juz ponad 4 miesiące, jeden z krótkowłosych braci był juz na klubowej wystawie w Irkucku :)
Zapraszam na moja strone interentową tam jest kilka zdjęć tych maluszkow: to miot "F" :)
NA fotkach 4,5 miesięczny krótkowłosy Szaman ;) z naszej hodowli na klubowej wystawie w Irkucku :0 ( wybitnie obiecujący i Best BAby otrzymał)
[IMG]http://jpe.ru/1/big/020808/08e6dlad7y.jpg[/IMG]

[IMG]http://jpe.ru/1/big/020808/0pfiiu0tru.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 10 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...