Jump to content
Dogomania

Pointer


Rodan

Recommended Posts

wiecie co ,ale zastanawia mnie dlaczego pointer nie jest tak popularny ja np wyzeł niemiecki czyzby nie sprawdzał sie na polowaniach , a moze wyparła go inna rasa jak np seter , gdzies wyczytałem ze jest to najwytrzymalsza rasa ,a nawet najwytrzymalszy ze wszystkich zwierzat i podobno uzywa sie go nawet do zaprzegu wolał bym jednak porozmwaiac z hodowca ale jak tutaj nikogo nie znajde to trudno pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Myślę że to wina naszych lasów. Mnóstwo krzewów z kolcami. Ogon goi się bardzo trudno dlatego pointery nie zdobyły u nas takiej popularności. Pozatym pointer jest typowym psem na ptactwo, natomiast wyżła mozna również używać na grubszą zwierzynę. 8)

PS. Ja mam 2 wyżły niemieckie krótkowłose (sunie: matka z córą ). :P

Link to comment
Share on other sites

witam, tu właścicielka pointerki, wspomniana Alena :) po pierwsze chcę podkreślić, że moim zdaniem bezcelowe jest odsyłanie kogoś kto szuka informacji o pointerach do stron o wyżłach niemieckich...

dlaczego pointerów jest tak mało? bo są zupełnie wyjątkowe :) potwornie ruchliwe, uparte, zapatrzone w koniec swojego wrażliwego nosa ;), przywiązane do właściciela, ale darzące sympatią właściwie cały świat. i na pewno nie są dobrym psem dla każdego. POTRZEBUJĄ pracy, nie mam przy tym na myśli profesjonalnych polowań. trzeba jednak stworzyć im warunki, w których mogą się popisać tym, co im natura dała i w których będą mogły pozbyć się tej nieprawdopodobnej dawki energii, którą w sobie noszą :)))

w razie chęci bliższego poznania pointerów, zapraszam na maila- [email protected]

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

w Zabrzu nie będę, do Poznania przerwa w wystawach. mamy za to w planach zlot wyżłów brytyjskich i kolejne FT.

co do cech wyżłów i pointerów- zrobiłam to, przyznaję, dość ogólnie, ale zasada jest jedna, wg mnie. wyżły z wielu powodów słusznie są zgrupowane razem, natomiast rasy po to tworzono przez wiele lat, aby utrwalić cechy, dzięki którym można odróżnić setera od wyżła szorstkiego czy pointera od munsterlandera :) i mam tu na myśli cechy nie tylko eksterieru, ale i psychiki.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

ja także jestem zakochana w Pointerkach sa wspaniałe;)))Moja koleżanka posiada jednego.Sa niesamowicie zywe i wesołe:)))To prawda lubieją sie pokazywac co maja przekazane w genach czyli technike polowac itd.Alenka czy twoj pointer boi sie wchodzic do wody???Bylam kiedys na Próbach Prac Polowych z jednym pionterem....za chine nie chcial włazic do wody:)))ten pies od mojej kolezanki tak samo..wejdzie tylko do łokci maksymalnie i koniec:))

Link to comment
Share on other sites

flashka, pointery wcale nie muszą lubić wody, są typowymi psami suchego pola i nie należy się dziwić, że nie chcą, nie lubią itd. a do Ciebie mam prośbę- skoro znasz pointery jedynie stąd, że koleżanka posiada jednego, to bardzo Cię proszę, nie polecaj ich osobie, która chce "psa mało uciążliwego",jak to miało miejsce na innym forum... pointer to nie jest pies "mało uciążliwy" i nie dla każdego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kiedy chodziłam z moją pointerką na szkolenie, mój "trener" mówił,że byłby bardzo dumny gdyby miał w drużynie agility pointera. Z wielu przyczyn nie wyszło...ale do rzeczy.

Moim zdaniem pointery mogą się nadawać do agility- z racji zapału do pracy, szybkości i skoczności. Problemem może być natomiast skupienie się na takich akurat zadaniach :) Gdybyś zdecydowała się na pointera, czeka Cię na pewno wiele pracy. Myślę jednak, że przeważyć może wrodzona potrzeba ruchu i pracy u tych psów i współpraca może się układać rewelacyjnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

W pełni zgadzam się z wypowiedziami aleny. Poznałam nad Odrą dwie wspaniałe suczki pointerki. Mój gordon jest energiczny, ale przy nich wysiada. One są nie do zdarcia. Ciągle w ruchu, nigdy zmęczone. Mają dużo wdzięku, a ich okładanie pola to poezja. można podziwiać bez końca. Nie jest to pies dla każdego. Jegopotrzebom trzeba sprostać!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pointery są kochane i dech po prostu zapiera jak się patrzy jak okładaja pole i wystawiają! Myślę, ze sa mało popularne również z powodu ich przeznaczenia. Są stworzone do polowań na ptactwo, a niestety kuropatw i bażantów jest u nas coraz mniej, a w niektórych rejonach w ogóle nie ma. Mysliwi więc nie mają gdzie wykorzystac ich wspaniałych umiejętności. Poza tym niestety polscy mysliwi wola kupic wyzła niemieckiego albo jagdeteriera bez papierów, a takich co w ogóle poluja z psami to tez jest niestety mniejszość....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

No pięknie,nikt od takiego czasu nie ma nic do powiedzenia o pointerach.Ja mam (albo oni mają)dóch chłopaków poiterków.Sa wspaniali.Starszego nie wystawiałam,bo to pies po przejściach.Młodemu szykuje się Kraków,amamusia ma gorączkę przedwystawową bo ostatnio byłm na wystawie6 lat temu.Czy ktoś z pointerem będzie w Krakowie 29 06 23008?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam pytanie:gdzie pokierowac czlowieka, ktory chce oddac dwuletniego pointera za symboliczna zlotowke.
Na Polach Mokotowskich podszedl do nas, widzac ludzi z duza iloscia psow, starszy pan z reka na temblaku z pytaniem, czy ktos z nas nie chcialby tego psa :roll:
Mam do niego namiary ale nie chce podawac ot tak, bo boje sie, ze pies padnie lupem jakiegos handlarza.
Gdybyscie mieli jakies dobre pomysly, prosze o PW

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa i flatki']Mam pytanie:gdzie pokierowac czlowieka, ktory chce oddac dwuletniego pointera za symboliczna zlotowke.
Na Polach Mokotowskich podszedl do nas, widzac ludzi z duza iloscia psow, starszy pan z reka na temblaku z pytaniem, czy ktos z nas nie chcialby tego psa :roll:
Mam do niego namiary ale nie chce podawac ot tak, bo boje sie, ze pies padnie lupem jakiegos handlarza.
Gdybyscie mieli jakies dobre pomysly, prosze o PW[/QUOTE]

Ewa czy to jest pies? czy suczka?, bo osobiście szukam do adopcji suczkę wyzła i byłabym zainteresowana tym pionterem.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa i flatki']To jest chlopak, moze zmienisz zdanie? :cool3:[/QUOTE]

Raz w życiu mieliśmy psa, i nigdy więcej. Suczki są grzeczniejsze, bardziej opanowane i powściagliwe wobec innych zwierzaków, trzymają się domu i własciciela. Tylko suczka :p
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...