Jump to content
Dogomania

Szary


caterina1

Recommended Posts

Caterina!Mozesz sprawdzic kosmetyki przeznaczone do czarnej siersci ( np.Herry,ISB,Ring5...).Ja maja czarna powderke kapie wlasnie w takich kosmetykach i jak na razie nie moge narzekac ,choc grzywacze maja duza tendencje do zmiany koloru siersci.
Niebawem dostane przesylke z USA gdzie zamowilam polecone przez amerykanskiego groomera kosmetyki Chris Christiensen specjalnie do wlosow czarnych.Bardzo interesuje mnie jakie bedzie ich dzialanie ,bo zawieraja one barwnik ,ktory niweluje brazowienie wlosa.Jak wyprobuje to dam Ci znac.
Polecam takze podawanie preparatu z alg morskich - tez wplywaja przyczerniajaco na wlos.

Link to comment
Share on other sites

Całkiem możliwe że twoja suczka wybarwia się na niebiesko / srebrzysto i raczej nie masz szans na utrzymanie czarnego koloru. A sprawdziałaś pod tym kątem jej rodowód?
Podawanie alg czy innych preparatów wzmacniających pigment również nie sprawi, że odrośnie jej kruczoczarny włos.
Podane szampony są szamponami "koloryzującymi" a nie "farbującymi", owszem usuną brązowy nalot z czarnej sierści i pogłębią jej odcień, ale nie zmienią jednego koloru w drugi. Mogą przyciemnić srebrny.
Akurat siedzę :wink: w czarnuchach i mam ich na własność/współwłasność aż 7 :D o różnym wysyceniu czarności :wink:
Resuruss ciekawią mnie kosmetyki Chris Christensen, daj znać jak je wypróbujesz :D , zwłaszcza czy czarny barwnik z szamponu nie będzie osadzał się na jasnych włosach powodując ich zszarzenie.

Link to comment
Share on other sites

Napewno nie jest to mrwica sierści, tylko gen który występuje u kerry blue terierów i też zdaża się u briardów. Początkowo pies jest czarny a po jakimś tam czasie zaczyna stopniowo szarzeć.
Jest to dosyć uciążliwe bo przed szarzeniem pies ma troszeczkę machoniowy nalot.
Ale ja mam problemik z szrością na pysku która żółknie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...