Jump to content
Dogomania

Szkolenie - od czego i kiedy zaczac?


ereszke

Recommended Posts

Jak juz pisalam w innych postach bardzo pragne zakupic w niedlugim czasie szczeniaczka labradora.

Na razie zbieram wszelkie informacje na temat rasy, zywienia i szkolenia.

Opowiedzcie prosze jak to wygladalo u was - pierwszy dzien szczeniaczka w waszym domu, zapoznanie z domownikami... :D

a kiedy zaczeliscie pierwsze szkolenie, np. zeby piesek przychodzil jak sie go wola albo nie siusial itd.

ja zupelnie nie wiem w jakiej kolejnosci powinno sie to odbywac - no poza nauka czystosci - ale to bardziej dla nas samych...

prosze o porady

Link to comment
Share on other sites

Uczysz psa właściwie od momentu, kiedy pojawi się w domu. Na siusianie, wyprowadzasz go po każdym spaniu, zabawie, jedzeniu. Podstawowych komend (siad, waruj też można samemu nauczyć). Im wczesniej zaczniesz, tym lepiej. Szczenie uczy się naprawdę szybko. Potem możesz iść na profesjonalne szkolenie. Wielu szkoleniowców organizuje tzw. psie przedszkola. Bilbo zaczął takie szkolenie w wieku trzech miesięcy i naprawdę szczerze polecam (pod warunkiem, że w grupie nie ma 20 psów i rzeczywiście są to szczeniaki, a szkoła jest dobra). Trzeba najpierw popytać, potem pojechać i zobaczyć , jak prowadzone są zajęcia. To da ci pewien obraz, czy szkoła i szkolący są w porządku.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Opowiedzcie prosze jak to wygladalo u was - pierwszy dzien szczeniaczka w waszym domu, zapoznanie z domownikami...
[/quote]

Ano tak to wyglądało, że Lunia była nieco zagubiona, dużo spała, jeszcze więcej zostawiała za soba niezbyt pachnących neispodzianek ;) Bardzo szybko rozkochała w sobie całą rodzinkę, sąsiadów i wszytskich znajomych :)

[quote]a kiedy zaczeliscie pierwsze szkolenie, np. zeby piesek przychodzil jak sie go wola albo nie siusial itd.
[/quote]

Jak najszybciej, w zasadzie od razu. Pierwsze próby egzekwowania posłuszeństwa kończyły się fiaskiem, ale z dnia na dzień było coraz lepiej. Luna na pise przedszkole, o którym pisała Bila nie chodziła, bo u nas w mieście nie prowadzą tego, ale w wieku 8 miesięcy rozpoczęłyśmy szkolenie PT i muszę przyzna, że była dobra decyzja :) Suńcia jest teraz o wiele bardziej ułożona, choć i tak ukryty diabeł w niej siedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moj psiak profesjonalne szkolenie rozpoczal gdy mial 5 mies. Niestety dalismy sie namowic na osobiste szkolenie,tzn treser przyjezdzal do nas do domu, zabieral psa i po godz wracal.Po 3 mies zostal mi przekazany. Przez 2 tyg przez 3 dni w tyg treser pokazywal mi co pies umie. Dzis uwazam ze zle zrobilismy. Trzeba bylo szkolc psa samemu pod okiem tresera w grupie psow. Do dzisiejszego dnia pies slucha tresera bezwarunkowo, a ja mam z nim czasami klopoty :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

W wychowaniu psa potrzebna jest stabilność,wychowują wszyscy domownicy,jeżeli ty karzesz wyjść psu z pokoju to i wszyscy cię popierają.Nie karmisz przy stole-niech nikt się nie waży tego złamać.Efekt będzie dobry-po czasie.Wiem że to trudne bo:szczeniak jest taki słodki i kochany,ale szybko ze szczeniaka wyrośnie dorosły pies i "czym skorupka za młodu...itd".Szkoli się cały czas-od szczeniaka do starości,wyuczone rzeczy trzeba powtarzać i egzekwować z uporem maniaka.Nauki nigdy zawiele-połącz ją z zabawą a będzie fajnie. :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

mam pytanie... zamierzam nauczyć młodzika, slicznego, czarnego labka pozycji wystawowej, żeby już od małego umial dłuzej wytrzymac w jednej pozycji. Czy jest jakas okreslona pozycja dla labków? np. czy ogon trzeba unosic lub ustawiac jakos łapy, że jedna z tyłu bardziej? bardzo prosze o pomoc bo już bym rozpoczeła nauke ;)

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...