Jump to content
Dogomania

Ubranka,gumeczki,kokardki,spineczki-czyli Yorkowa rewia mody


nikusia

Czy warto uczyć psa sztuczek?  

497 members have voted

  1. 1. Czy warto uczyć psa sztuczek?

    • Tak, to dobra zabawa i miło spędzony czas razem
    • Nie, to głupie
      0
    • Jeśli ktoś chce i ma czas to może...


Recommended Posts

My mamy kombinezonik ortalionowo-polarowy na zimę- bez rękawków niestety. I ostatnio kupiłam dresik polarowy, ponieważ mniej więcej od marca- kwietnia do ok. października jeździmy do klubu agility no i na wczesną wiosnę i jesień jak sucz siedzi w klatce to po prostu jest jej zimno. A, że mojej nie przeszkadza to ,bo hasa tak samo jak bez tego, to nakładamy. Psa ubieram jak jest śnieg to kombinezonik, jak sucho to dresik. I to też różnie bywa w jakiej temperaturze. Bo jak wieje ostry wiatr, a jest 5 stopni to sie ubieramy, a czasem jest 0 stopni ale cichutko, słońce świeci to wychodzimy bez wdzianka

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wogóle ten temat jest super pomysłem :)
Mój Lucky nosi T-shirty,skarpetki,spodenki,bluzy,polarki,szlafroczki,kurteczki z futerkiem,obróżki z dżecikami oraz butki :loveu:
Nosił kokardkę,ale obecnie nie ma ,gdyż wymyślamy mu różne fryzurki ;)
Ja i moja rodzinka zwariowaliśmy na tym punkcie,Luckie'mu to także sprawia przyjemność.:]
Foteczka mojego Skarbka w stroju na wiosenny spacer:
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d2d2f66bbf8a735e.html"][IMG]http://images37.fotosik.pl/242/d2d2f66bbf8a735emed.jpg[/IMG][/URL] Wystraszył się fleshem aparatu :evil_lol:
Więcej fotek wkrótce ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Mój Lucky nosi T-shirty,skarpetki,spodenki,bluzy,polarki,szlafroczki [/QUOTE]
omg a to o mnie niektuży ludzie mówią że jestem rąbnięta a zakładam psu ubranko tylko kiedy jest bardzo zimno al;bo pada deszcz. Wspułczuje psu ja bym nie chcała codzić w jakichś koszuleczkach latem weź mu jeszcze piżamke kup

Link to comment
Share on other sites

Ja również uważam, że to zdecydowana przesada. Sory bardzo, ale naprawdę uważam, że zadnemu psu nie będzie sprawiało przyjemności noszenie czapeczki czy skarpeteczek bo tak się rodzince podoba!
Bórówka, skąd wiesz ze dla psa sie to podoba? powiedzial ci? moja daisy tez sie cieszy na widok ubranka, bo wie, ze nie zmarznie na podwórku. ale sory bardzo, twoj pies na wiosennym spacerze nie zmarznie, jesli mu nie zalozysz tego ubranka. widac, ze ten pies to tylko zabawka

Link to comment
Share on other sites

Mój Lucky to wielki zmarzlaczek,nawet w zimę w mieszkaniu nosi ciuszki,i nie jest to mój wymysł,lecz cały się trzęsie z zimna.I on nie jest zabawką!!!
Normalnie chodzi na spacery na nogach,a nie w torebkach dla psów,a cuszki on poprostu lubi,cieszy się na ich widzok.Wiem,że niektórzy mają mnie za wariatkę :p ,ale Lucky to poprodtu nasz najkochańszy SKARB i zwariowaliśmy na jego punkcie,tak jak niektórzy wariują na punkcie swoich dzieci

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Borówka16']Mój Lucky to wielki zmarzlaczek,nawet w zimę w mieszkaniu nosi ciuszki,i nie jest to mój wymysł,lecz cały się trzęsie z zimna.I on nie jest zabawką!!!
Normalnie chodzi na spacery na nogach,a nie w torebkach dla psów,a cuszki on poprostu lubi,cieszy się na ich widzok.Wiem,że niektórzy mają mnie za wariatkę :p ,ale Lucky to poprodtu nasz najkochańszy SKARB i zwariowaliśmy na jego punkcie,tak jak niektórzy wariują na punkcie swoich dzieci[/QUOTE]

Tak, tak jak jest lato 30 stopni to on sie trzesie z zimna:shake:

Link to comment
Share on other sites

Moja Kika ma zakładany tylko sweterek i to tylko w zimę(przy temp. poniżej -5). Nigdy mi do głowy nie przyszło, żeby ją ubierać w inną porę roku albo w domu:crazyeye:. Też się cieszy jak widzi swój sweterek, ale wydaje mi się, że kojarzy go z wyjściem na dwór i stąd ta radość.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorkomanka']omg a to o mnie niektuży ludzie mówią że jestem rąbnięta a zakładam psu ubranko tylko kiedy jest bardzo zimno al;bo pada deszcz. Wspułczuje psu ja bym nie chcała codzić w jakichś koszuleczkach latem weź mu jeszcze piżamke kup[/QUOTE]
A ja inaczej to odbieram
po;
1, Piżamki są bardzo praktyczne gdy pies śpi w łużku, ponieważ przychodząc ze spaceru kiedy pada deszcz lub śnieg, dzięki piżamce unikamy brudzenia poscieli.
2, Psy chodzące w papilotach też cały czas na okrągło chodzą w ubrankach,a nawet skarpetkach
3, Uważasz że siatki lesnie to zły pomysł, a narzutki przeciwdeszczoe i płaszczyki??
4, Majtki dla suczek,takie z koronkom, przecież to też ubranko
5, Futerka dla piesków
Ja uważam że wszystko to można ubierać pieskowi, tylko wszystko ma swój czas i miejsce.
Ja również ubieram swoje pieski i szczerze powiem że zastanawiałam się nad kupnem im butów:loveu: z tego względu że nogi im przymarzłay do chodników i robiąc 2-3 kroki piszczały mi w czasie tych duzych mrozów.Mam psy wystawowe i ubieram je cały rok na okrągło,i nie mów mi że to co innego jak ubieranie psa nie wystawowego ,bo to nie prawda. Moja Lady lubi ubranka i można powiedizec że jak zobaczy to potrafi zabrać na posłanie i pilnuje przed innymi psiakami w domu i jakoś nie zauważyłam by w lato inaczej reagowała.Jak zakładam papiloty Cessiemu też się cieszy że potrafi zabrac ubranko jego by ją ubrać:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vini.']Ale na co futerka dla psów! No bez przesady! Po co majtki z koronkami, jesli mozna kupic zwykle? Sory bardzo, ale nikt o zdrowych zmysłach nie wpuści brudnego i mokrego psa do łóżka! No ludzie![/QUOTE]
Ja mojej uszyłam kombinezonik z czterema łapkami, z futerka, bo dlaczego ma chodzić nieładnie ubrana skoro moge jej uszyć i moze wyglądać ładnie, co do majtek , suczka i tak chodzi w nich tylko w domu ,a dlaczego mam patrzeć się na sztuczny materiał cały dzień, który odstrasza i nie przepuszcza powietrza ,skoro moge kupić majteczki przewiewne zdobione kokardką.
Az się wierzyć nie chce że po każdym wyjściu w czasie chlapy ,myjesz całego psa i suszysz, jeśli tak to ten piesek biedniejszy od moich które są dobrze wycierane w ręcznik póżniej szczesuje piasek i ubieram w taką piżamke i niemam problemu brudnej pościeli;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vini.']Po czym sądzisz, że mój pies jest biedny, co? Wyobraź sobie, że gdy myje mojego psa, to ją dokładnie wycieram (zresztą nie wiem czy mówimy tu o myciu łapek czy całego psa), jeśli jest potrzeba to suszę. [B]Nie sądzisz, że dla psa jest za gorąco w piżamce[/B]?[/QUOTE]

Wiesz to zalezy kiedy i u kogo:) np. w lato kiedy jest meeega gorąco w domu i nie ma klimatyzacji czy czegoś i ładuje sie psa pod kołdre w pizmce to to jest przesada bo i jemu jest gorąco ale kiedy jest zima i to mroźna a szczegulnie w górach gdzie jest obfity śnieg i np. ktoś ma nieszczelne okna i śpi pod 7 kołdrami to i takiemu psu jest troszke chłodno i w piżamce sie nie udusi:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vini.']Po czym sądzisz, że mój pies jest biedny, co? Wyobraź sobie, że gdy myje mojego psa, to ją dokładnie wycieram (zresztą nie wiem czy mówimy tu o myciu łapek czy całego psa), jeśli jest potrzeba to suszę. Nie sądzisz, że dla psa jest za gorąco w piżamce?[/QUOTE]
Przeczytaj jeszcze raz mój post to będziesz wiedziała czy chodzi o całego psa, a tak propo ,piżamaka stupek nie obejmuje ani pupy więc moje tez są myte po przyjściu i wycierane, ale same nużki i pupe bo suszarka jest stresem dla psa,a kilkakrotne suszenie po każdym wyjsciu raczej odpada więc myje łapki wycieram dobrze w ręcznik ,czesze i ubieram w piżamke. Tak jak mówiła koleżanka ,wszystko zależy jak zimno jest w domu, my z mężem śpimy przy otwartym oknie ,a gdybys moich złotek nie wpuściła pod kołdre to by ci nocy nie dały przespać, w lato zaś śpią bez piżamki i na kołdrach;)
Wcale nie powiedziałam że twój pies jest biedny powiedziałam że jeśli po każdym wyjściu w czasie chlapy ,myjesz całego psa i suszysz, to ten piesek biedniejszy od moich, a to jest rużnica.
Myśle że ta dyskucja nie prowadzi do niczego, kazdy ma swoje zdanie i argumenty i uważam że wszystko to się powinno uszanować nawet jak się nie popiera tego ,ja też nie popieram strojenia piesków w sukienki ślubne, albo zakładanie tiulowych czapeczek, ale pewne żeczy są praktyczne i pożyteczne ,choćby skarpetki by nie plasterkowac psu wystawowemu łapek ,albo by nie ślisgał się na panelach;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']Przeczytaj jeszcze raz mój post to będziesz wiedziała czy chodzi o całego psa, a tak pro po ,pirzamaka stupek nie obejmuje ani pupy więc moje tez są myte po przyjściu i wycierane, ale same nóżki i pupę bo suszarka jest stresem dla psa,a kilkakrotne suszenie po każdym wyjściu raczej odpada więc myje łapki wycieram dobrze w ręcznik ,czesze i ubieram w piżamke. Tak jak mówiła koleżanka ,wszystko zależy jak zimno jest w domu, my z mężem śpimy przy otwartym oknie ,a gdybys moich złotek nie wpuściła pod kołdre to by ci nocy nie dały przespać, w lato zaś śpią bez piżamki i na kołdrach;)[/QUOTE]
To widze że twoje pieski są bardzo delikatniutkie mój za nic na świecie nie wszedł by pod kołdrę. Po spacerze pupke myjesz? Duś ma mytą pupke tylko jak ją ufajda
[QUOTE]choćby skarpetki by nie plasterkowac psu wystawowemu łapek ,albo by nie ślizgał się na panelach;).[/QUOTE]
a po co wystawowemu psu plasterkować łapki? bo ja nie w temacie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorkomanka']To widze że twoje pieski są bardzo delikatniutkie mój za nic na świecie nie wszedł by pod kołdrę[/QUOTE]
nie są delikatniutkie, poprostu lubią się grzać ,a na dworze do 0 stopni jest to ich nie ubieram raczej ,jak już ,ale to żadko chyba że bardzo mokro jest
[quote name='Yorkomanka'] Po spacerze pupke myjesz? Duś ma mytą pupke tylko jak ją ufajda [/QUOTE]
Może żle mnie zrozumiałaś ,ja myje pupe i łapki mojej małej jak są mokre i brudne po spacerze
[quote name='Yorkomanka']
a po co wystawowemu psu plasterkować łapki? bo ja nie w temacie[/QUOTE]
Kiedyś plasterkowano łapki między innymi by pies się nie drapał i nie niszczył włosa i papilotów;)


A co do ciebie Vini poczytaj ze zrozumieniem, wiesz ja jak kąpie psa to też go suszę suszarką, tylko jak myje łapki to dobrze wycieram

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorkomanka']a ja łapek nawet nie wycieram - od czego jest dywan ;)[/QUOTE]
Ja dywanów nie mam:evil_lol:,dziewczyny powiedzcie sobie coś zabawniejszego ,a nie naskakujemy na siebie jak pchły.
Pokaże wm ubranko które uszyłam na sprzedaż;)

[IMG]http://i527.photobucket.com/albums/cc354/fretki-yorki/IMG_1820.jpg[/IMG]
[IMG]http://i527.photobucket.com/albums/cc354/fretki-yorki/IMG_1835.jpg[/IMG]
Mój piesek prezentuje ubranko:lol:
[IMG]http://i527.photobucket.com/albums/cc354/fretki-yorki/IMG_1821.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Ja dla swojego Fibi nie robię kucyków ponieważ nie podoba mi sie pies w kitce. ale jeśli trzeba to tak. Wolę krótko ścięte psy bo wg mnie to ładniej wygląda ale szanuje osoby które wolą inaczej obcięte psy. Ubranko tylko na zimę. Obecnie jestem w czasie zakupu dresu bo ze względu na krótkie włosy fibiś marznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Większość wspomina że ubiera swojego psiaka na zimę - i to popieram :)

a tak a propo ubierania, upinania kucyków itp...
Polecam bardzo ciekawy artykuł z dziennika bałtyckiego:
[URL]http://img89.imageshack.us/img89/5603/artyku.jpg[/URL]



Moim skromnym znaniem - [I]zadowolony pies to zmęczony pies [/I];)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

nasza kolekcja
[IMG]http://img528.imageshack.us/img528/8250/img2223z.jpg[/IMG]
Na modelu:
1. ortalionowy kombinezon podarowany przez Urwisa który z niego wyrósł (trochę za duży ale po niewielkich przeróbkach jest ok)
[IMG]http://img816.imageshack.us/img816/656/img2225e.jpg[/IMG]
2. ortalionowa pelerynka (bardzo niepraktyczna bo ma wielgachne rzepy które zawsze uda się obsikać bo odstają)
[IMG]http://img100.imageshack.us/img100/1337/img2226k.jpg[/IMG]
3. polarek
[IMG]http://img214.imageshack.us/img214/4905/img2228dk.jpg[/IMG]
4. kombinezon
[IMG]http://img535.imageshack.us/img535/9435/img2229z.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...