Jump to content
Dogomania

Ubranka,gumeczki,kokardki,spineczki-czyli Yorkowa rewia mody


nikusia

Czy warto uczyć psa sztuczek?  

497 members have voted

  1. 1. Czy warto uczyć psa sztuczek?

    • Tak, to dobra zabawa i miło spędzony czas razem
    • Nie, to głupie
      0
    • Jeśli ktoś chce i ma czas to może...


Recommended Posts

[quote name='Berek']Yorki nie lubią:

- Ciągnięcia
- Łapania znienacka na ręce
- Krępowania im ruchów, także przez (przepraszam za wyrażenie) kretyńską odzież z falbankami + czapeczki itd
- Stawiania w trudnych sytuacjach i następnie nie wspierania ich - musza przez stresową sytuację przechodzić same
[/quote]

Tego to i ja bym nie zniosła :cool3: . Niestety na projekt ubranek nie mam wpłwu :shake: , do mnie nalezy napisanie scenariusza pokazu, czyli aranżacja scenek z psami. Samo wyść, przejść i ktoś mnie łapie na ręce, a z reguły to olbrzymia istota :evil_lol: , to takie mało ciekawe, chciłabym aby ludzie zobaczyli w yorkach nie tylko ozdobę modnisi, ale żywe, inteligentne stworzenie z silną osobowością ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to masz "bol zębow", rozumiem...

Jeśli chodzi o "zrobionego" yorka, to zwróć się do Wind - bo chyba tylko Majutek nadawałby się do jakiegoś pokazu. :lol:

Moi są na emeryturze - a na dodatek cięzko byłoby zrobić pokaz tropienia w zamkniętych pomieszczeniach. Chyba żeby w tle puscić film z terenu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nadzieja']moj 6 mies York uwielbia zdjecia i ludzi rowniez nadawal bysie na wybieg:)[/quote]

i jestes przekonana ze ogromny rozwrzeszczany tłum ludzi i fleszy zrobiłby mu przyjemnosc?
szczerze wątpie...

co do pokazu - nienawidze pokazów z yorkami :( Utrwalają stereotyp yorka jako laleczki

przy temacie pokazu w promenadzie było pare fajnych pomysłów -

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=10398&page=13[/URL]

hasło przewodnie imprezy [B]" wolimy taplac się w błotku niż tkwic na marmurach w srodku"[/B]

jak juz yorka trzeba pokazac jakos to polecam jako sportowca,towarzysza a nie laleczke zabaweczke.

Ja rozumiem, że takie są czasy i moda i zadania jakie nam ktos wyznacza i ze yorki to takie fajne laleczki ktore mozna ubierac w sukieneczki, ale kurcze no najzwyczajniej w swiecie to jest straszne i jestem na nie.

Ubierzmy jakiegos boksera, spaniela czy innego psiaka w przyciasną niewygodną szeleszczącą kiecke i wypchnijmy na wybieg wsrod tłumu ludzi-tez sie nie ucieszy :(

ale jak najbardziej jestem za pokazem yorka od innej strony.
pokazy na ktorych yorki prezentuja swoje umiejetnosci w agility lub obedience zawsze robia furore, bo ludzie sa w szoku ze niby taki krasnoludek a tyle umie.
Majutek to klasa swiatowa, ale yorkow sportowcow znajdzie sie wiecej napewno.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="DimGray"]Moje małe szczekadło nie daje sobie nic założyć na łepetynkę. Ani spineczki, ani gumeczki, ani spineczki-żabki. Nic dosłownie nic. Włoski są już ciut za długie, więc trza pomyśleć o kokardkowaniu, tylko jak ja mam ją do tego przekonać. Ciągłe zakładanie nic nie daje, i tak zdejmnie. Poradźcie coś :roll: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Nadzieja, nie ma osobnych klubów agility dla małych ras :-( .

Majutek ćwiczy w Forcie ([URL]http://www.agility.strefa.pl/[/URL]) - ale sądzę że pewnie większośc klubów agility przyjęłaby yorka na treningi, bo czemu nie?

Sądzę też że większość drużyn flyballu biłoby się o szybkiego yorka w swoich szeregach, bowiem tam wysokośc przeszkód zależy od wzrostu... najmniejszego z zawodnikow w drużynie.
:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']
ale jak najbardziej jestem za pokazem yorka od innej strony.
pokazy na ktorych yorki prezentuja swoje umiejetnosci w agility lub obedience zawsze robia furore, bo ludzie sa w szoku ze niby taki krasnoludek a tyle umie.
Majutek to klasa swiatowa, ale yorkow sportowcow znajdzie sie wiecej napewno.[/quote]

Czytałaś mój scenariusz :evil_lol: ? Toż ja tam to napisałam! Większość ludzi pada z wrażenia kiedy im mówię, że york to pies myśliwski i naprawdę potrafi baaaardzo dużo dzięki swojej inteligencji, zwinności, sprytowi i wielkiemu serduchu!
Dlatego wpadłam tutaj abyście mnie dokształcili, postudiowałam troszkę różne tematy i .... jednak wiekszość wolałaby ozdóbkę :shake: . Dobrze, że nie noszą psiaka jako kołnierza :diabloti: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tolutkowa']Czytałaś mój scenariusz :evil_lol: ? Toż ja tam to napisałam! Większość ludzi pada z wrażenia kiedy im mówię, że york to pies myśliwski i naprawdę potrafi baaaardzo dużo dzięki swojej inteligencji, zwinności, sprytowi i wielkiemu serduchu!
Dlatego wpadłam tutaj abyście mnie dokształcili, postudiowałam troszkę różne tematy i .... jednak wiekszość wolałaby ozdóbkę :shake: . Dobrze, że nie noszą psiaka jako kołnierza :diabloti: .[/quote]

zmeczony york swietnie sie sprawdza jako kołnierz!
jak wracamy ze spaceru (jakiegos wyjazdowego) albo z cwiczen to jeszcze chca przez okno powyglądac w aucie i Toli zdarza sie na ramieniu obok szyi usnac. Idealny kołnierzyk :evil_lol:

Ale racja, że wiekszosc wolałaby ozdóbkę, bo tak sie york kojarzy - mała rozszczekana szczota która nic tylko lezy na kanapie i szczeka w wolnych chwilach.
ale cóż jest piękniejszego niż taki piesio (to oczywiście Majutek, kopiuję ze strony, myślę że nikt sie nie obrazi, a fotka autorstwa Wind jest cudna)

[IMG]http://www.agility.strefa.pl/obrazki/galeria/majka/images/IMG_7861x_jpg.jpg[/IMG]

zreszta yorki nadaja sie nie tylko do sportów
chętnie towarzyszą w podróżach rowerowych (idealnie mieszczą się w koszyku), są dobrymi piechurami i towarzyszami podrozy - a nawet jak sie zmęczą to można takiego towarzysza wziąc pod pachę i isc dalej :-)

A do takiego pokazu mozna by tez dorzucic pokaz tanca z psem. Nie wiem czy jest jakis tanczacy york w Polsce (nam sie spodobało, ale Tofik dopiero "raczkuje"), ale moze na jedna dyscypline mozna by inna rase przemycic a york mógłby towarzyszyc.

Link to comment
Share on other sites

Nadzieja, znów muszę wytłumaczyć, ze żadnego klubu sportowego dla yorków (czy ogólnie - małych ras) nie ma.

Wiem że "Fort" organizował kiedyś warsztaty / seminaria z dyscypliny "Freestyle" :lol: czy "Dogdancing" z Czeszką, bodajże nazywała się Simona Drabkova (?).

Po prostu musisz się podłączyć pod normalny klub sportowy ze swoją kruszynką.

Ponieważ yorki nie zawsze kochają dużych kolegów (najczęściej po prostu się ich boją) to musisz starannie wybrać klub i trenera - jeśli agility, to taki, gdzie na zajęciach panuje pewna dyscyplina i pzy poza przebiegami są na uwięzi, a nie zajmują się galopowaniem wokół i zadeptywaniem mniejszych od siebie psich przyjaciół :lol: , jeśli posłuszeństwo - to raczej rozsądnego trenera który prowadzi lekcje indywidualne.

I tak dalej, i tak dalej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

[quote name='martyna.']Gdzie kupujecie przez internet małe gumki na wystawy do spinania włosków ? Chciałabym takie mniejsze,a nigdzie nie moge znaleźć :([/QUOTE]

ja kupuję w germapolu takie [url=http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,617450,0.html]Towar: GUMKI LATEKSOWE BEZBARWNE - 1000 SZT.. On-line Shop Germapol s.c.[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja też zamierzam kupić coś cieplutkiego na zimę mojemu maleństwu.... Tym bardziej ze u nas w górach to mrozy wielkie zawsze... :loveu:

Jesli chodzi o ubranka to ja jestem za ale nie przesadnie np. po co ubierac pieska jak jest ciepło... (mam na myśli niektóre paniusie) :mad:

Link to comment
Share on other sites

a ubieram mojego malucha,bo się najnormalniej w świecie trzęsie:shake: Zimą to koniecznie ma kurtkę,a po domu t-shirt,jak jest mega zimno w domu,a jeszcze nie zdąży się nagrzać to zakładamy dresik.Jak jest ciepło to nawet mam ochotę podciąć mu włoski,a gdzie tu jeszcze ubranka zakładać:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eve86']Ja też zamierzam kupić coś cieplutkiego na zimę mojemu maleństwu.... Tym bardziej ze u nas w górach to mrozy wielkie zawsze... :loveu:

Jesli chodzi o ubranka to ja jestem za ale nie przesadnie np. po co ubierac pieska jak jest ciepło... (mam na myśli niektóre paniusie) :mad:[/quote]

Ja też mieszkam w górach i również są mrozy więc właśnie dlatego chcę kupić pieskowi jakieś ubranko;)
A nie orientujecie się może w jakich cenach są takie ubranka??:razz:

Link to comment
Share on other sites

Tylko ze za 29 to masz bardzo cieniutkie ubranko ;) na zimę się chyba nie zda raczej na takie chłodniejsze wieczory :roll:.
Moja koleżanka ostatnio kupiła używane za 6 zł śliczne!!! podobne na allegro za ok. 90 zł widziałam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...