Jump to content
Dogomania

darling i friskies a royal canin


madzia20sosnowiec

Recommended Posts

słuchajcie musze o tym napisać, bo jestem po prostu w szoku...
ostatnio dostałam próbki z royal canin, bo myślałam o przerzuceniu sie na suche i po próbkach chciałam dojść co mojej gajce (owczarek francuski ok.4-5lat) bardziej posmakuje i będzie chetniej zaglądać do michy...
wyobraźcie sobie że ta mała cholera nie ruszyła canina ( nie wiem czy dobrze napisze,bo opakowanie wywaliłam, ale była to bodajże próbka royal canin adult, ale nie jestem pewna :oops: ), jakos kilka dni pozniej bylismy u znajomego, który ma teraz szczeniaka asta i gajka wyżarła mu z michy frieskisa juniora :o wiec znajomy mówi, żebym spróbowała kupić sobie najmniejsze jakies opakowania karm i zobaczyła jak gajka się po nich ma.
na pierwszy rzut poszedł darling...pół kilo karmy poszło w 3sekundy...
pomyślałam sobie, może coś nie tak było z tą próbką, wiec kupiłam małe opakowanie z tym że Royal Canin MAXI JUNIOR 1 kg, bo innego mniejszego nie dostałam...stoi nie ruszone tylko wąchniete w kuchni pod stołem :-?
ciagle myśle o frieskisie i darlingu bo z drugiej strony jest też i tania i gaja nie ma jakichś nowości żołądkowych po tej karmie,bez problemu sie załatwia na dworze i nie oddaje jakoś bardzo duzo, wiec chyba znaczy to, że dużo z tej karmy zostaje w organizmie...
nie wiem nie mam pojęcia, może faktycznie frieskies jest dla niej?musze dodać, że gaja jest schroniskowa i nie wiem czym była karmiona od małego u poprzedniego właściciela, może właśnie frieskiesem, dlatego jej tak podchodzi?
pozostaje mi jeszcze tylko kwestia, czy jeśli bedzie frieskies to junior ( bo takiego jadła u masterka, amstaffa) czy senior czy jeszcze jakiś inny rodzaj :)
z góry dziękuję za kazdą pomoc :D

Link to comment
Share on other sites

...cóż.. ja w ogóle nie brałabym pod uwagę karmienia psa stale tego typu karmami.. Rozumiem jak ktoś da, sporadycznie, bo akurat stała karma się skończyła, a tylko to mają w sklepie. Po historiach jakie czytałam na temat karm typu Frolic, Friskies itp. nie naraziłabym mojego psa na choroby, które często mają miejsce po wielu latach stosowania takiego pożywienia. Niska cena już swiadczy o jakości... :roll:
Niestety najczęściej pies wygląda bardzo dobrze i zdrowo, ale po latach zaczynają się naprawdę bardzo poważne problemy zdrowotne. Może spróbuj polać jej tego Royala czymś..tak na zachete..
...wiele jest topiców na temat karm typu Frolic, przeanalizuj je dokładnie..
...jak pisałam wcześniej - ja bym nie zaryzykowała..

Link to comment
Share on other sites

to tylko pozory...takie badziewie musi jakos psa przyciagac - ma specjalne chemiczne zwiazki ktore powoduja, ze psy jedza to swinstwo bardzo chetnie. Walsciciel sobie mysli, skoro pies lubi to pies bedzie jadl...niestety to bardzo mylace podejscie :-?
Sprobowalas tylko royala i juz chcesz siegac po darling itp? Masz bardzo duzo karm, ktore mozesz "wyprobowac" na swojej sucz, wybor nie konczy sie na royalu darling czy frieskies.
I nie mozesz podawac doroslemu psu juniora, a mlodemu seniora. Takie karmy maja calkiem inne sklady, mozna w ten sposob narobic tylko klopotow...psu :roll:
Wybor nalezy do Ciebie...ja karmilam raz psem tego typu karmami przez rok - jak zrobilam badania kontrolne to sie za glowe zlapalam - nie wiem czy pies mial cos zdrowego...Nigdy wiecej nie popelnie tego bledu
Skoro pies jest schroniskowy to tym bardziej powinnas karmic lepszym zarelkiem - a chociazby gotowanym - zeby wyprowadzic psa po jedzeniu schroniskowym na prosta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']ja karmilam raz psem [/quote]
[b]Agnes[/b], bój się Boga! :o
:lol:

[b]madzia[/b], tak jak przedmówcy piszą- supermarketowe karmy to kupa chemii, zbóż i soi. A pies musi jeść białko zwierzęce! No i warto pomyśleć o psich narządach wewnętrznych po takiej ilości spożywanej chemii... :-?

Jest ogromny wybór karm dobrej jakości, pies wcale nie musi jeść Royala, tym bardziej, że mu nie smakuje... :roll: Od dystrybutorów dostaniesz próbki, żeby sprawdzić czy Gajek daną karmę do pyska weźmie, a mniejsze opakowania też można zamówić... 8) No i dla Gai koniecznie karma Adult, żadnych eksperymentów z Juniorami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes'][quote name='coztego'][quote name='Agnes']ja karmilam raz psem [/quote]
[b]Agnes[/b], bój się Boga! :o
:lol: [/quote]

oj coztego czepiasz sie :roll: 8) :lol:[/quote]

moze i kontrowersyjne ale pewnie zdrowe
dla tego ktory jest karmiony bo jedzonemu to chyba nie posluzy
:lol:

Link to comment
Share on other sites

moze sprubuj acany, bewi dog, albo puriny pro plan, albo chociaz chow dog. W koncu ile my swinstw zjadamy, fast foody itp. ja bym na twoim miejscu podawala jakas karme ze sredniej pulki,a jak by byly z nia problemy to ta gorsza+domowe, pewlnowatosciowe z duzo iloscia marchwi innych warzyw i miecha+ witaminy (Arthroflex, bo briard to duzy piesek, jakies witaminki i fosfor w proszku rozpuszczala w wodzie). ja bym ak zrobila. A jak wolisz renomowana firme, to znam dobry sposub na przekonanie psa do suchej. rozrub w goracej wodzie dwie plaskie luzki stolowe zelatyny, pomieszaj. zalej tym karme i poszekaj 2-3 h. w pokojowej temperaturze zrobi se sos, a w lod owce galaretka. Powodzenia i pozdrawiam :*

Link to comment
Share on other sites

jesli ma sie podawac gorsza karme plus gotowane to po co w ogole ta gorsza karma? Zeby tylko popsuc uklad pokarmowy? Bez sensu...lepiej zostac tylko przy gotowanym i nie macic z psim zoladkiem.
Albo gotowane albo dobra sucha karma - my na fast foodach nie zyjemy nie jemy tego 2 razy dziennie albo 3. A pies gorsza karme ma jesc ciagle? codziennie?

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z [b]Agnes[/b] - skoro psiak dostaje gotowane to po co podtruwać go jeszcze jakąś tandetną karmą. Dodając do gotowanego świeże i gotowane warzywka + jakieś tam witaminki z pewnością pies będzie czuł się dużo lepiej i chował się o wiele zdrowiej. Marna karma nie dostarczy mu nic, co byłoby dla psa niezbędne..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia18sosnowiec']a darling?pisze na nim że została wyprodukowana przez Purinę...jak to jest?[/quote]
Po prostu jedna firma robi karmy różnej jakości, w różnej cenie, dla różnych klientów. Ważne, żeby złapać jak najwięcej rynku, a nie żeby psy były jak najzdrowsze :-?

[size=2]Zresztą to samo jest w innych produktach- spójrz na proszki do prania- wszystkie są produkowane przez 2-3 firmy, a mają różne ceny i są różnej jakości :fadein: [/size]

Link to comment
Share on other sites

raczej w blad nie wprowadza. Wiadomo, ze reklam nie mozna brac az tak do siebie, bo wtedy nie wiedzialabys np ktory wlasnie proszek do prania kupic - w koncu wszystkie sa takie suuuper 8)
Jesli komus zalezy na tym co jego pies je to choc troszke zainteresuje sie czym dana karma jest - a tu juz niewiele potrzeba do tego, zeby sie przezucic na lepsza karme. Wlasciciele, z ktorymi rozmawialam i ktorzy karmia takimi karmami (kiepskimi) najczesciej nie zdaja sobie sprawy, ze to jest syf, albo jak ich sie uswiadomi i tak nie zmienia - bo psu nie zaszkodzi, bo psu smakuje, bo...tanie. Niewielu wlascicieli usiadze do takiego internetu - bo tu jest najwiecej informacji na temat karm - i poszuka czegos taniego ale w miare dobrego.

Link to comment
Share on other sites

..no niby reklamom się nie wierzy..ale... jeszcze 2 lata temu nie miałam pojęcia o tych wszystkich Royalach, Eukanubach itp. a pies, którego miałam dawno dawno temu wcinał z apetytem Pedigree. Oprócz psa - mam jeszcze 2 koty - jeden je Kitiketa a drugi Whiskasa. Jakie skutki? = kot ma coś z nerkami, a kotka nabawiła się alergii którą ledwo przeżyła.. :-? Problem w tym że nic innego jeść nie chcą. Zapominacie tez że wciąż wiele osób - zwłaszcza starszych nie ma dostepu do internetu...

Link to comment
Share on other sites

ale wielu tez ma...
Gdyby taka Acana byla reklamowana w tv skoczyla by cena, bo za reklame ktos placic musi.
I w wielu przypadkach ludzie naprawde sie nie interesuja jaka karma karmia - czy zla czy dobra, co tam jest, po prostu sie nie zastanawiaja, sypia jak popadnie i tyle

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...