Jump to content
Dogomania

Jak znalezliscie swoje rasowe pieski/szczeniaczki?


ereszke

Recommended Posts

Mam w planach zakup rasowego labradorka i jestem ciekawa jakie jest wasze doswiadczenie ze znalezieniem tej wlasciwej hodowli.

Czy pomogli wam 'znajomi znajomych'?
Czy spedziliscie pare nieprzespanych nocy na internecie?
Czy moze znalezliscie ogloszenia w prasie?

W koncu od wlasciwego wyboru hodowli moze zalezec tak wiele....
:roll:

Link to comment
Share on other sites

[color=green][quote name='KarolinkaAndRoni']Ja swojego Labka znalazlam w internecie podczas jednej z nieprzespanych nocek.Facet zalozyl strone o Ronim ze chce go sprzedac i na stronie [url]www.4lapy.pl[/url] zamiescil ogloszenie:)Zadzwonilam i pojechalam po niego:)szukalam tez w lokalnych gazetach ,jest mnustwo ogloszen:)powodzenia w szukaniu:)[/quote][/color]

Hej! Wytlumacz prosze o co chodzi z tym ze facet zalozyl strone o twoim piesku. To znaczy mial szczeniaki na sprzedaz i oglosil sie internecie? czy jak?
Wiesz, z drugiej strony to ja wiem ze jest mnowstwo ogloszen i wlasnie to mnie przeraza. a jak juz nawet gdzies znajde jakies nowo narodzono szczeniaczki to sa juz zarezerwowane :cry:

Naprawde nie jest to latwe zadanie.

ale ja sie oczywiscie nie poddaje.

Link to comment
Share on other sites

Facet mial tego psa od znajomej ktora go przywiozla z Czech ale niemiala dla niego czasu i chciala go oddac ten acet go wziol od niej ale ze mial juz doroslego goldena niemogl trzymac 2 psow i zalozyl strone w internecie ze zdjeciami i ogloszeniem o psie i do tego jeszcze na rzonych stronach dawal linki do tej strony:)ze ma labka do sprzedania

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że najlepszym sposobem jest zapoznanie się ze stronami hodowców, pooglądanie jakie mają psy, jak wyglądają szczeniaki od nich, zobaczenie jak sobie radzą na wystawach psy z ich hodowli, później zapoznanie hodowcy, można nawiązać kontakt mailowy, telefoniczny a najlepiej bezpośredni na którejś z wystaw :) Popytać ludzi, którzy 'siedzą' w rasie itd itd Po prostu wywiad środowiskowy ;)

Ja swoją suczkę znalazłam przez www hodowców.

Ereszke, jak chcesz pogadać na ten temat to zapraszam na mojego maila :)

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam numer hodowli od Pani ze sklepiku, która inresesuje się kynologią, robi przegląd miotu, ma dwa psy corgi(czy jakos tak) które wystawia :)

Wiedziala, jak ten hodowca zajmuje sie nowofunlandami, wiec polecila mi go, bo hoduje również goldeny :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

:lol: U mnie była sytuacja pokręcona :lol:
Nie mogłam się zdecydować czy chce golda czy laba więc patrzałam i na te i na te. A jak byłam na wakacjach w Poznaniu, to rodzice dzwonią i ze znaleźli pieska do sprzedania itp itd (Przyznam, ze nie patrzałam wtedy na eksterier chciałam mieć tylko psa rodowodowego i po badanych rodzicach, nie myślałam o wystawach). Jak sie dowiedziałam ze wyniki mają dobre to kazałam im brać :) A jak przyjechałam do domu to na mnie psisko czekało wraz z hodowczynią i moimi rodzicami :lol: W szoku byłam, że to takie piękne...i duże :lol: Bo miał już 2 miesiące i 3 tygodnie :lol: I był cięęężki i dużo siusiał (Jezu, jakie to bły piękne chwile :lol: Jak bym miała jeszcze raz przez całe wakacje latać ze szmatą to bym się zgodziła bez mrugnięcia okiem :lol: )...
Później wyrosło z niego to co wyrosło, ja nieźle poznałam się na goldenach i stwiedziałam, że miałam szczęście, bop i trafiłam na świetną hodowlę i na wspaniałego szczeniaka :lol:

Wiem, że branie pieska jak się jest (było, było, bo to 2 lata temu) niezbyt rozeznaną w rodowodach 13 latką, a tym bardziej jej kompletnie nie znającymi sie na psach rodzicami jest złym sposobem, ale mieliśmy szczęście i naprawdę za to jestem wyższym siłom wdzięczna :lol:

A teraz bym zapewne spędzała dnie i noce w rodowodach, analizując pokolenia itp :lol: I patrzała jakie hodowle mają niezłe psy na wystawach :lol:

Miło powspominać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nas znajoma skontaktowała ze swoim znajomym, który działa w ZK. On natomiast skontaktował nas z dobrą (wg niego i jak się okazało później wg nas) hodowlą i tak trafił do nas Max. Zależało nam, żeby był to pies zdrowy i z pewnej hodowli, chociaż z założenia wiedzieliśmy, że wystawy odpadają (hodowca jest trochę na nas zły, że nie jeździmy). No i był to super trafiony wybór.

Link to comment
Share on other sites

Jak szukałam Sunday, to dzwoniłam na ogłoszenia z Przyjaciela Psa... niektóre hodowle od razu odpadały, bo na przykład pani mi się chwaliła, że ma równocześnie rodowodowe i nierodowodowe, ale po rodowodowych rodzicach :angryy: W końcu trafiłam na jakąś sensowniejszą i pojechaliśmy oglądać :lol: Mój mąż się zakochał w Sunday od pierwszego wejrzenia i tak to wróciliśmy z suczką zamiast z pieskiem, jak wcześniej planowaliśmy. W sumie z perspektywy czasu wiem, że mogliśmy trafić lepiej, ale też nie było tragicznie, suka jest zdrowa i ma rewelacyjny charakter.
Drugiego psa to już się naszukałam bardziej, jeszcze na etapie wyboru rasy: obejrzałam dużo stron hodowli, kilka odwiedziliśmy, żeby zobaczyć psy na żywo, jak już się zdecydowaliśmy co do rasy to jeszcze mailowałam z kilkoma hodowlami i z właścicielami...

Generalnie myślę, że jeśli jest taka możliwość, to warto zebrać jak najwięcej informacji przez internet, a potem starać się poznawać na żywo. Jeśli chcemy psa do wystawiania, to warto bywać na wystawach, zobaczyć, który typ psa nam się podoba, rozmawiać z właścicielami i z hodowcami. Ja szukałam psa do sportu, więc wypatrywałam na zawodach i potem maglowałam właścicieli tych, które mi się podobały :lol:

Link to comment
Share on other sites

witam!!!W moim przypadku zamieściłam ogłoszenie w internecie o przygarnieciu rasowego pieska...(oglodszen dalam bardzo duzo)po jakim czasie zglosila sie pani ktora zewzgledu na alergie corki musiala oddac labradora retrivera z rodowodem!!!zdecydowalismy sie odrazu a teraz mamy przepiekna ,kochaną i oddaną sunie:multi: !!wiec warto najpierw poszukać w internecie lub zamiescic ogloszenie zamiast dawac hodowcy powod do rozmnazania psiakow.ostatnia moda wlasnie na labki spowodowala ze wiele tych pieskow plata sie w schroniskach-tam tez mozna poszukac!:angryy: polecam str gdziemozna zamiescic ogloszenie(darmowe)
i link tamznajdziesz mnustwo takich stron
1!!powodzenia
[URL="http://www.adverts.pl"]www.adverts.pl[/URL]

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=9859"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=9859[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...