Jump to content
Dogomania

Pytanie o IPOI


sylwia i boksery

Recommended Posts

Nie wiem, czy może, ale na pewno nie powinien. Na szkolenie związkowe nie byłby przyjęty.

Jeżeli pies posłuszeństwo ma super opanowane i egzamin to kewstia formalności, to inna sprawa, ale jak można wymagać puszczenia rękawa od psa, który nawet aportu nie oddaje?

Rozpoczynając obronę przed posłuszeństwem można sobie wychować potwora i my mamy co najmniej jendego takiego u nas na szkoleniu.

Mokka, wypowiedz się, Ty masz w tej kwestii więcej doświadczenia i autorytetu.

Link to comment
Share on other sites

Sylwia, przepraszam, absolutnie nie zamierzałam Cię obrazić -- skąd mogę wiedzieć, od kiedy masz psy i co z nimi robisz????

Ale w takim razie nie rozumiem Twojego pytania. Co rozumiesz przez

Czy pies bez PT może zacząć kurs IPO?

Czy musi mieć zaliczone PT?

Bo ja napisałam, między innymi, że

Na szkolenie związkowe nie byłby przyjęty.

Więc jeżeli nie chodzi o to, czy się powinno i nie chodzi o to, czy Związek pozwoli, to właściwie o co chodzi????

Jeszcze raz przepraszam, że Cię nie zrozumiałam, ale chyba nadal nie rozumiem... :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Zwiazek nie pozwoli.

Od chyba dwoch lat obowiazuje przepis ze pies bez zdanego egzaminu PT nie moze brac udzialu w IPO.

Jest nawet okreslona liczba pkt.jaka pies ma otrzymac na PT (zdaje sie ze ma to byc.min. ocena dobra) zeby mogl uczestniczyc w IPO.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma sprawy. Spóźniłaś się o jakieś dwa tygodnie, bo właśnie były eksternistyczne egzaminy PT, no i oczywiście idzie IPO. Egzaminy kosztują zdaje się 70 zł. czy coś takiego; Tynka zdała z Fabią, więc może Ci podać szczegóły. Następny egzamin pod koniec listopada czy na początku grudnia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...