Jump to content
Dogomania

Przejedzenie??


xenia

Recommended Posts

Mam 9 tygodniowego Pinczerka, który ma wilczy apetyt. Karmię go 4 razy dziennie. Wieczorem wygląda jak beczka, dostaje dużego brzuszka i nie może lub nie chce zwracać. Załatwia się trzy razy na wieczór, normalnie. Nie wiem co robić??

Link to comment
Share on other sites

Mały dostaje gotowane mięso z kurczaka z marchewką i pietruszką; tyle tylko, że wczoraj po godzinie dostał jeszcze twarożek ze śmietanką i podejrzewam, że to było przyczyną. Teraz czuje się chyba dobrze, bo jest ruchliwy i ma miękki i malutki brzuszek. Zastanawia mnie tylko dlaczego po jedzeniu ma odruchy wymiotne - czy to jest normalne? Jedzenia nie wypluwa tylko chwilę pomlaska i połyka. I na koniec jeszcze mam jedno pytanie jak często podawać szczeniakowi w tygodniu mięso? Czy to, że codziennie dostaje kurczaka z marchewką nie jest z mojej strony przesadą?
Pozdrawiam
xenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xenia']Mały dostaje gotowane mięso z kurczaka z marchewką i pietruszką;[/quote]

Jako uzupełniacz proponuję dorzucić do tego jeszcze ryż i tabletki witaminowo mineralne dla szczeniąt ;) ...

[quote name='xenia']tyle tylko, że wczoraj po godzinie dostał jeszcze twarożek ze śmietanką i podejrzewam, że to było przyczyną. Teraz czuje się chyba dobrze, bo jest ruchliwy i ma miękki i malutki brzuszek.[/quote]

Postaraj się śmietanę zamienić na mleko. Śmietana jest za tłusta dla takiego malucha. A to, że wydęło mu brzuszek to się wcale nie dziwię ... Po takim jedzeniu to więcej niż pewne ;) ...

[quote name='xenia']Zastanawia mnie tylko dlaczego po jedzeniu ma odruchy wymiotne - czy to jest normalne? Jedzenia nie wypluwa tylko chwilę pomlaska i połyka.[/quote]

Jak najbardziej normalne. Szczeniak jest jak małe dziecko ;) ...
Co do wypluwania - postaraj się bardziej rozdrabniać mu pokarm, wtedy też będzie łykał, jednak będzie istnieć mniejsze prawdopodobieństwo skrętu jelit ;) ...

[quote name='xenia']I na koniec jeszcze mam jedno pytanie jak często podawać szczeniakowi w tygodniu mięso? Czy to, że codziennie dostaje kurczaka z marchewką nie jest z mojej strony przesadą?[/quote]

Moim zdaniem to bardzo dobrze. Mój psiut np. nie toleruje białka pochodzącego z mleka, serów itp. Doskonale zastępują mu to witaminy, mięsko z kurczaka lub indyka i dobra sucha karma ;) ...

Link to comment
Share on other sites

Po prostu szybko łyka jedzenie, a powiedź czy wyprożnia sie normalnie i ile razy to już bedziemy wiedzieli wszystko ;) . Nie przesadzaj z pietruszką jest moczopędna - lepiej dodac seler i pora tartego, poza tym nabiał jako dodatkowy posiłek jogurt naturalny, twaróg, gotowane jajko (ja co do mleka mam odmienne podejście nie podawałbym wcale) I pamiętaj dobre witaminy! polecam np canviton bardzo wydajne i super skład (dla takiego maluszka starczą na suuuper długo) a Ty będziesz miała pewność ze ma w pelni zbilansowaną dietę.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

xenia - piesek oczywiscie powinien dostwac miesko codziennie, bo to zwierze miesozerne, ALE nie tylko :) nie mozna dawac samego miesa, albo za duzo - przebialczenie jest niebezpieczne, tak jak za malo bialka w organizmie. Miesko, warzywa, jakis wypelniacz jest ok. Ja bym jeszcze weta zapytala jakie witaminki ew podawac. Poczytaj w archiwum jakie sa proporcje miesa do warzyw do wypelniacza (ryz/makaron).
To ze psiak ma troszke wiekszy brzuszek po zjedzeniu, raczej nie powjnno byc niepokojace. To zalezy jak bardzo ten brzuch byl duzy ;)
Moja sucz - prawie 2 lata - do tej pory po zjedzeniu ma wiekszy brzuch, ale po godzinie (jak polezy na spokojnie) wszystko wraca do swojego normalnego rozmiaru ;)
Trzeba pamietac, zeby nie przesadzic z iloscia jedzenia, zeby psiak przed i po jedzeniu nie biegal minimum 30 min - a napewno bedzie wszystko ok :)
Polecam archiwum dogomanii, to skarbnica wiedzy, roznych pogladow. Niedlugo bedziesz specjalista w psim gotowaniu :)

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem zjada za duzo na raz i stad te wymioty (bo jesli dobrze zrozumialam, to jedzenie z zoladka wraca do pynia i jest od razu polykane-mniam, mniam, wlasnie jem sniadanie :-? )
zgodze sie, ze szczeniaki czasami sobie rzygna, ale nie za kazdym razem!
ja bym tez nie dawala ani mleka, ani smietany. jesli juz chcesz bardzo, to podaj jogurt lub troszke bialego sera.
i tak jak juz ktos pisal niech po posilku nie szaleje przez jakies 30-60 minut (jesli Ci sie uda oczywiscie :wink: )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a mi wet powiedział coś ciekawego - mam podobny problem ze swoją sznaucerką olbrzymką (3 m-ce). Następowało u niej "ulewanie" sera, nie od razu po jedzieniu ale jakieś 2-3 godz. po posiłku. Wet powiedział, że jakaś tam zastawka jej się nie domyka w przełyku (nie pamiętam jak to nazwał - w każdym razie jakaś zastawka w przewodzie pokarmowym) - co może być wynikiem wady wrodzonej lub - na co stawiał - jeszcze niewykształconej do końca tej zastawki. Zalecił nam zatem rozdrabnianie sera z jogurtem naturalnym (zawsze tak Młoda dostaje), ale z taką ilością jogurtu żeby to było ścisłą masą a nie taką rzadką papką, oraz dodawanie do sera długiego makaronu - ma to przeciwdziałać temu ulewaniu, cofaniu się sera. Zaproponował też zastąpienie ryżu również długim makaronem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...