Jump to content
Dogomania

Jakie porcje dla szczeniaka?


Behemot

Recommended Posts

O paru dni mam 2-miesięczną sunię-kundelka. Waży niespełna 3 kg. Jakie porcje jej podawać? Na przykład ryżu z kurczakiem? Kleiku ryżowego? Karmię ją 5 razy dziennie. Czu jeżeli od razu nie zje całej porcji, zostawić ją w misce (bo może sunia za jakiś czas się namyśli, ale czy możne jeść między stałymi porami posiłków?), czy wyrzucać, niezależnie od tego, ile zje?

Link to comment
Share on other sites

[quote]Czu jeżeli od razu nie zje całej porcji, zostawić ją w misce (bo może sunia za jakiś czas się namyśli, ale czy możne jeść między stałymi porami posiłków?)[/quote]

nie zostawiac - w zadnym wypadku. Jak nie zje odczekac chwilke - schowac jedzenie do lodowki (po co odrazu wyrzucac?) i dac podczas nastepnego posilku...

Link to comment
Share on other sites

posilki jeszcze w tym wieku powinny byc 4...
jesli chcesz karmic karma to karm..a jesli gotowane to jesli dobrze pamietam odmierzalo sie 4,5 g ryzu na kazdy kilogram ciala i tyle samo 4,5/1 kg wagi psa kurczaka. na posilek..ryz powinien byc lekko rozgotowany i oczywiscie bez soli!!!!
mozesz dodac tez starta ugotowana marchewke

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Mam 5miesieczna sunie buldozke francuska wiec to piesek raczej sredniej wielkosci i nie wiem ile dawac gotowanego jedzonka, do tej pory tak na oko, piers z kurczaka, dwie marchewki i garsc makaronu rozdrobnione i podzielone na dwie porcje.... czy to nie malo? a moze za duzo bo to tylko jeden posilek- drugi dostaje suche i w poludnie przekaska- jablko lub sucha bagietka posmarowana serkiem :)
dodam ze psinka wazy juz 6 kg ale nie jest gruba...ta rasa tak ma...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam wszystkich, mam w domu małego szkraba (8-tygodniowego). Czy może mi ktos doradzic jakie porcje i co najlepiej podawac szczeniakowi w tym wieku, duzo czytam na ten temat i chcialalbym podawac mu jedzonko przygotowane przeze mnie ,a moze lepsze beda gotowe preparaty??
dodam ze moj maluch jest Staffordshire bull terierem .

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich, mam w domu małego szkraba (8-tygodniowego). Czy może mi ktos doradzic jakie porcje i co najlepiej podawac szczeniakowi w tym wieku, duzo czytam na ten temat i chcialalbym podawac mu jedzonko przygotowane przeze mnie ,a moze lepsze beda gotowe preparaty??
dodam ze moj maluch jest Staffordshire bull terierem .

Link to comment
Share on other sites

Linka, pomysl na Barfem, fajnie to wyglada w UK, duzy wybor roznych mies, kosci, cuda niewidy, latwiej niz w Polsce tak zywic.
A pies przeszczesliwy.
Na topikach o barfie beda tez jadlospisy, np:
[url=http://www.dogs.gd.pl/psiejstwo/zywienie.htm]PSIEJSTWO CZARODZIEJSTWO[/url]

I z boku sa odnosniki do jadlospisow.

Enigma, szczyl to jeszcze 3 razy dziennie powinien dostawac jedzenie.
Sucha karma niekoniecznie bedzie uwielbiana, poza tym jest upalnie, to tez pies moze miec zmniejszone laknienie, pewnie nadrabia rano i wieczorami.

Link to comment
Share on other sites

Moja to by chciała jeszcze w nocy po północy jeść, bo my trochę marki jesteśmy;) ale dostaje najpóźniej ok 21-22ej.

Ostatnio wetka poradziła podawać olej z pestek winogron, bo młoda chyba alergik i są problemy ze skórą. Polewam jej jedną łyżeczką oleju porcje w misce i wcina, że hej:)

Ale zabierać michę, jak nie doje, czy zostawić?

Trochę zerknęłam na Barf, ale to strasznie dużo że tak powiem mięcha i to surowego...czy surowe nie wywołuje biegunek? A do tego kefir?

Link to comment
Share on other sites

Chyba najzdrowsze, smaczne jedzenie.
Kefir/jogurt przeciwdziala zaparciom po kosciach, wiec nie ma problemu.
Oczywiscie, moze sie trafic zestawienie, badz skladnik, ktorego pies nie toleruje (np. u nas na poczatku byla wieprzowina, do tej pory nozek nie dajemy - zwracanie, czeste stolce).
Skoro mlody pies, podjada nocami, to bym raczej zostawila, w koncu nie bedziesz wisiec nad miska pol nocy, czy juz na tyle chlodno na kolacje ;).
Poza tym suche, nie psuje sie szybko.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Skoro mlody pies, podjada nocami, to bym raczej zostawila, w koncu nie bedziesz wisiec nad miska pol nocy, czy juz na tyle chlodno na kolacje ;-).
Poza tym suche, nie psuje sie szybko.[/QUOTE]

No też tak myślę, a poza tym, to mi jej szkoda, gdy wiem, że by miała ochotę, a micha pusta ( chyba ze 2 razy tak zrobiłam );)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enigma40']
Ostatnio wetka poradziła podawać olej z pestek winogron, bo młoda chyba alergik i są problemy ze skórą. Polewam jej jedną łyżeczką oleju porcje w misce i wcina, że hej:)
[/QUOTE]

Jesli pies ma problemy alergiczne, to sam olej nie załatwi sprawy - trzeba wyeliminować składnik/karmę, który ją uczula.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='brosse0606']Mam 5miesieczna sunie buldozke francuska wiec to piesek raczej sredniej wielkosci i nie wiem ile dawac gotowanego jedzonka, do tej pory tak na oko, piers z kurczaka, dwie marchewki i garsc makaronu rozdrobnione i podzielone na dwie porcje.... czy to nie malo? a moze za duzo bo to tylko jeden posilek- drugi dostaje suche i w poludnie przekaska- jablko lub sucha bagietka posmarowana serkiem :)
dodam ze psinka wazy juz 6 kg ale nie jest gruba...ta rasa tak ma...[/quote]



nie polecałabym pieczywa - bagietki (niepotrzebnie tucząca przekąska), za to coś co gryzienia ( później nie będzie problemu z zębami), najlepiej naturalnego - rewelacyjne są żwacze wołowe ale dość nieprzyjemne dla właściciela (ten aromacik :P), kości ze skóry albo poprostu chipsy z wypreparowanej skóry (np trixie), do wyboru jest wiele ciekawych części zwierzęcych na pewno piechowi przypadnie coś do gustu :)

a co do dawki to zaraz poprzeglądam notatki ( studiuję hodowlę małych zwierząt i mam zajęcia z żywienia psów ) i na wieczór powinnam coś znaleźć :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...