Jump to content
Dogomania

Grzyb w psim uchu


Esia

Recommended Posts

Witam, może zna ktoś dobry i skuteczny sposób na pozbycie się grzybka w psim uchu? Leczymy już od maja i skutki różne, bywa że ilość wydzieliny maleje, ale po pewnym czasie znów zatyka uszko. Używaliśmy już różnych kropli, przemywaliśmy ucho - bezskutecznie :(

Link to comment
Share on other sites

Niestety,grzybica jest chorobą którą się długo leczy!Na dokładkę ta franca ma tendencję do odnawiania się!Mój pies ma zlecony już trzeci lek,a efekty są mierne.Ostanio stosujemy PANOLOG.Przy grzybicy ważne jest systematyczne czyszczenie uszu i podawanie leków :(

Link to comment
Share on other sites

Gonia! my też walczymy z grzybkiem,na razie mamy kropelki Pimafucort.Ale się martwię bo sunię to ucho boli,jak jej kropie to musze pomasować to ucho no i wtedy widać,że ja mocno boli.Ale jak nie masuję i nie ruszam ucha to wogóle nie widać zeby coś jej dokuczało,nie trezpie uszami,nie przechyla głowy....dziwne! A Twojego psa boli takie zagrzybione uszko?

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie nie wiem, na początku ucho było straszliwie czerwone, teraz nic nie widać żeby było coś nie tak. Jedyny objaw to że często potrząsa głową, drapie się po tym uchu no i podczas czyszczenia strasznie dużo towaru wyjmuje :(

Link to comment
Share on other sites

Mojego psiuna ucho bolało na początku leczenia,potem już nie.Co do wymazu,to jestem zdziwiona że go wet nie zrobił!Wiem że wydzielina przy grzybicy nieco się różni od tej przy świerzbowcu,ale dla mnie wymaz to podstawa!Koszty wymazu :o Moi weci robią to w ramach wizyty!Mają mikroskop,trwa to chwileczkę.Ja też oglądam wymaz i jestem pewna!Wiem że moi lekarze są wyjątkowi,ale dla mnie leczenie na oko to jak w tym starym porzekadle... :evil:

Link to comment
Share on other sites

Mieszkam w Nowym Dworze Maz,to jakieś 30 parę kilometrów.Wiesz dziwi mnie to że kasują 30 zł za wymaz.Przecież wystarczy pobrać wydzielinę z ucha,rozmazać na płytce,dodać kroplę roztworu i obejrzeć pod mikroskopem.To trwa naprawdę chwilę i nie wymaga nie wiadomo jakich nakładów!No cóż STOLICA się ceni!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...